biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Aparat Sony ZV-E1 + FE 28-60mm F4-5.6 | (w magazynie) | Welcome to Vlog – Zyskaj zwrot do 1350 zł + cashback 1000 zł

Kod produktu: 5013493459700
ID produktu: 32060
Cena: 12 185,00 zł 12185.00
Producent: Sony
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
Wybrane akcesoria TANIEJ
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Odmiany tego produktu

Opis produktu

 

 

Aparat Sony ZV-E1 + FE 28-60mm F4-5.6

aparat sony zv-e1 + fe 28-60mm f4-5.6  

 

Przedstawiamy aparat Sony ZV-E1 z funkcjami przeznaczonymi specjalnie dla wymagających twórców materiałów wideo, dla których ważny jest filmowy wygląd obrazu i najlepsze warunki pracy. Ten kompaktowy aparat jest wyposażony w duży, zaawansowany przetwornik rejestrujący obrazy w jakości 4K 60p i unikatowy, oparty na sztucznej inteligencji system AF rozpoznający różnorodne obiekty. Opracowany przez firmę Sony pakiet funkcji do vlogowania, w tym tryb prezentacji produktu i streaming w jakości 4K, ułatwia twórcze produkcje, a całości dopełnia profesjonalna jakość dźwięku. Nowością są ustawienia „Vlog filmowy” i profesjonalny profil obrazu S-CINETONE, które pozwalają nadawać obrazowi prawdziwie filmowy wygląd. Nowa funkcja stabilizacji kadru i wbudowany w korpus system stabilizacji gwarantują wyjątkową stabilność ujęć. Aparat Sony ZV-E1 tworzy najlepsze warunki do pracy twórczej. Dzięki niemu możesz filmować jak zawodowcy.

Sony ZV-E1 to (prawie) idealny aparat dla vlogerów i twórców

 

 

Kreatywność wspomagana przez intuicyjną obsługę

  aparat sony zv-e1

 

Aparat Sony ZV-E1 pozwala tworzyć pełne ekspresji obrazy z wyeksponowanym głównym obiektem

Najnowocześniejsza technologia dla twórców wideoblogów

Najnowszy procesor obrazu BIONZ XR™ szybko przetwarza dane z 12,1-megapikselowej1, pełnoklatkowej matrycy i umożliwia nagrywanie w formacie 4K 60p, a nawet 120p2. Przetwarzanie oparte na sztucznej inteligencji usprawnia rozpoznawanie osób w zaawansowanych zastosowaniach.

 

 

 
sony zv-e1

Pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R™

ZV-E1 to pierwszy dedykowany do wideoblogów aparat Sony z 12,1-megapikselową, pełnoklatkową matrycą CMOS wykonaną w technologii BSI, która zapewnia ponad 15 stopni dynamiki tonalnej*, niski poziom zakłóceń, wysoką czułość i piękny efekt bokeh.

zv-e1

Procesor obrazu BIONZ XR

Nowy, do 8 razy bardziej wydajny procesor obrazu BIONZ XR dokładnie odwzorowuje kolory i przejścia tonalne, zwiększa czułość i utrzymuje zakłócenia na niskim poziomie.

aparat sony zv-e1

Procesor ze sztuczną inteligencją

Aparat ZV-E1 jest wyposażony w specjalizowany procesor SI, który przetwarza duże ilości danych w celu rozszerzenia zakresu i dokładności rozpoznawania obiektów.

 

zv-e1

System mocowania Sony E-mount - Sony ZV-E1

Ponieważ aparat ZV-E1 jest wyposażony w system Sony E-mount, współpracuje ze wszystkimi obiektywami z mocowaniem typu E — również z serii G Master, wyróżniającej się wyjątkową rozdzielczością i efektem bokeh. Zakres ogniskowych od 12 do 1200 mm oznacza niezwykłe możliwości twórcze.

 

 

Intuicyjne ustawienie „Vlog filmowy”. S-Cinetone™ i inne ustawienia, dzięki którym nagrasz wspaniałe obrazy

Wybierając ustawienia „Vlog filmowy”, „Wygląd” i „Nastrój”, możesz nadać vlogowi wygląd produkcji filmowej i dostosować jego charakter do sceny i własnego zamysłu twórczego. Do stworzenia kinowego klimatu przyczynia się zmiana tempa rejestracji obrazu na 24 kl./s i użycie panoramicznych proporcji Cinemascope (2,35:1) z czarnymi pasami u góry i u dołu obrazu.

 

 

Sony ZV-E1 cechuje stabilne działanie, na którym możesz polegać. 5-osiowa stabilizacja w korpusie, dynamiczny tryb aktywny i stabilizator kadru

Nieduży, precyzyjny stabilizator obrazu, czujniki żyroskopowe i zoptymalizowane algorytmy pozwalają wydłużyć czas otwarcia migawki nawet o 5,0 stopni. Dynamiczny tryb aktywny zwiększa stabilność obrazu nawet o 30%, a wykorzystująca go funkcja stabilizacji kadrowania rozpoznaje obiekty z pomocą sztucznej inteligencji, dzięki czemu filmowana osoba znajduje się w odpowiednim miejscu kadru.

 

 

Automatyczne kadrowanie filmów przez sztuczną inteligencję - Sony ZV-E1

Dzięki technologii rozpoznawania obiektów z użyciem sztucznej inteligencji możliwe jest automatyczne kadrowanie. Funkcja ta automatycznie steruje kompozycją ujęcia filmowego w taki sposób, aby główny obiekt zajmował najważniejsze miejsce w kadrze. W rezultacie nawet po zainstalowaniu aparatu na statywie kadrowanie jest na bieżąco korygowane, a ujęcie wygląda jak nakręcone przez doświadczonego kamerzystę.

 

aparat sony zv-e1

System AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym. Szacowanie postawy człowieka z wykorzystaniem modelowania szkieletu

Innowacyjny procesor SI w aparacie ZV-E1 dokładnie rozpoznaje ruch z użyciem danych o kształtach obiektu, dzięki czemu o 60% lepiej identyfikuje oczy ludzkie. Technologia szacowania postawy człowieka rozpoznaje pozycję ciała i głowy. Pozwala to śledzić ostrość osoby, która jest odwrócona od aparatu lub nosi maseczkę.

sony zv-e1

Nagrywanie w zwolnionym i przyspieszonym tempie. Utrwal akcję dokładniej, niż widzisz ją na własne oczy - Aparat Sony ZV-E1

Kiedy odtwarzasz film nagrany w zwolnionym lub przyspieszonym tempie (S&Q) w formacie XAVC S-I 60p, maksymalna przepływność 600 Mb/s (4:2:2, 10 bitów, H.264, All-I) zapewnia wyjątkową jakość obrazu. Format XAVC S umożliwia pokazanie dynamicznego sportu i szybkich akcji na ujęciach o rozdzielczości Full HD w nawet 10-krotnie zwolnionym tempie (rejestracja 240 kl./s, odtwarzanie 24p).

 
 
sony zv-e1

Możliwości twórczej regulacji zoomu - Sony ZV-E1

Nad uchwytem aparatu znajduje się dźwignia zoomu. Pozwala ona ustawiać ogniskową w obiektywach z elektryczną regulacją zoomu, a w modelach bez elektrycznej regulacji i stałoogniskowych zmieniać ustawienia funkcji Clear Image Zoom.

zv-e1

Wyraźne nagrania głosu w każdym otoczeniu

Inteligentny mikrofon z trzema kapsułami rejestruje czysty dźwięk, w tym głos filmowanej osoby. Charakterystykę kierunkową można dostosować do ujęcia. Do wyboru są ustawienia Przód, Tył, Wszystkie kierunki i Auto.

 

Decydujące szczegóły - Aparat Sony ZV-E1

aparat sony zv-e1

 
aparat sony zv-e1

Wewnętrzny zapis w 10-bitowym formacie 4:2:2

Aparat  Sony ZV-E1 umożliwia wewnętrzny zapis obrazu w formacie 4:2:2 10 bitów z kompresją Long GOP lub All Intra. Taki sposób zapisu pozwala uzyskać pełniejsze, bardziej naturalne przejścia tonalne i większą swobodę podczas edycji.

sony zv-e1

S-Gamut3.Cine/S-Log3 i S-Gamut3/S-Log3

Krzywa S-Log3 lepiej oddaje przejścia tonalne od cieni do środka zakresu (18% szarości). Użytkownik może wybrać przestrzeń kolorów S-Gamut3, odwzorowującą kolory lepiej niż S-Gamut, oraz S-Gamut3.Cine, dzięki której obraz wygląda jak po zeskanowaniu z kliszy filmowej.

 
aparat sony zv-e1

Możliwość importowania i użycia własnych tabel LUT - Aparat Sony ZV-E1

Można importować pliki LUT (w formacie .cube) i przypisywać je do profili obrazu w celu nadania obrazowi określonego wyglądu. Aparat zapisuje te dane, co pozwala ograniczyć lub wyeliminować późniejszą korekcję kolorów.

sony zv-e1

Elastyczne ISO — większa swoboda wyboru ekspozycji

Elastyczne ISO to tryb filmowania S-Log3, w którym można ręcznie regulować przysłonę i czas migawki oraz automatycznie dostosowywać czułość do jasności sceny. ISO można ustawić na AUTO lub ręcznie zmieniać od 640 do 102 400 (160–409 600 w rozszerzonym trybie ISO), aby uzyskać optymalne naświetlenie.

 

Aparat Sony ZV-E1 cechują małe wymiary, lekkość i intuicyjna obsługa

aparat sony zv-e1 

 
zv-e1

Sony ZV-E1 to najmniejszy i najlżejszy pełnoklatkowy aparat do vlogów z wymiennymi obiektywami

Sony ZV-E1 to najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat do wideoblogów wyposażony w pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS i system wymiennych obiektywów. Jest idealny nie tylko do zdjęć z ręki, lecz także do użytku na gimbalu albo dronie.

aparat sony zv-e1

Łatwo dostępne elementy sterujące

Dzięki otwieranemu na bok ekranowi LCD z regulacją nachylenia oraz optymalnemu umiejscowieniu pokrętła Zdjęcia/Filmy/S&Q, przycisku REC i innych elementów sterujących z łatwością nagrasz autoportrety i ujęcia do vlogów.

 

sony zv-e1

Intuicyjna obsługa dotykowa - Sony ZV-E1

Kiedy przeciągniesz palcem od lewej lub prawej strony monitora, u góry pojawią się ikony funkcji dotykowych, takich jak tryb zdjęć czy „Vlog filmowy”. Przeciągając palcem w górę monitora, można natomiast wyświetlić menu funkcji (Fn).

Z kolei na dole monitora, obok dostępnych już wcześniej ikon przysłony, czasu otwarcia migawki i ISO znajdują się także ikony dotykowej kompensacji ekspozycji i balansu bieli.

 

 

 
zv-e1

Akumulator z serii Z i optymalne zużycie energii

Źródłem zasilania aparatu ZV-E1 jest pojemny akumulator Sony z serii Z. Nowo zaprojektowane podzespoły — procesor obrazu, przetwornik obrazu i układy współpracujące — zapewniają optymalne wykorzystanie energii w każdych warunkach.

sony zv-e1

Konstrukcja odporna na pył i wilgoć - Sony ZV-E1

Aparat Sony ZV-E1 jest wyjątkowo odporny na pył i wilgoć podczas pracy na powietrzu. Wszystkie pokrętła i przyciski zaopatrzono w uszczelki, a elementy obudowy połączono na wpust.

 
zv-e1

Funkcje ułatwiające zdjęcia

Aby zapewnić użytkownikowi komfort pracy, aparat Sony ZV-E1 jest wyposażony w szereg pomocnych rozwiązań, takich jak umieszczona z przodu lampka nagrywania, samowyzwalacz do filmów i dobrze widoczny wskaźnik nagrywania na monitorze.

sony zv-e1

Akcesoria ułatwiające pracę - Sony ZV-E1

Firma Sony oferuje wiele akcesoriów ułatwiających tworzenie vloga, od zewnętrznych mikrofonów o wysokiej jakości po wygodny uchwyt umożliwiający obsługę jedną ręką.

 

Podłącz i zaprezentuj 

aparat sony zv-e1

 
sony zv-e1

Łatwe podłączanie smartfona i stabilna łączność

Znacznie poprawiono stabilność połączenia w czasie przesyłania obrazów z aparatu do aplikacji Creators’ App w smartfonie. Transmisja działa stabilnie również w tle. Wysyłanie materiału można usprawnić, stosując znaczniki ujęć.

zv-e1

Najwyższa jakość strumieniowych transmisji na żywo - Aparat Sony ZV-E1

Po podłączeniu do komputera lub smartfona przez łącze USB aparat Sony ZV-E1 może pełnić funkcję kamery internetowej. Pozwala to wykorzystać małą głębię ostrości, piękny efekt bokeh i zaawansowany system AF podczas transmisji na żywo i spotkań online.

 

Troska o środowisko 

aparat sony zv-e1

Plan ochrony środowiska Road to Zero

Od 2010 r. firma Sony realizuje program „Road to Zero”, którego celem jest osiągnięcie zerowego śladu ekologicznego. Związane z tym cele średnioterminowe zawarto w dokumencie „Zielone zarządzanie 2025”. Ten produkt mniej oddziałuje na środowisko na wszystkich etapach cyklu życia: od projektowania poprzez łańcuch dostaw, produkcję i pakowanie.

sony zv-e1

Aparat Sony ZV-E1 posiada ekologiczne opakowanie

Opakowanie aparatu Sony ZV-E1 wykonane jest ze zdatnego do recyklingu, wytrzymałego materiału Sony „Original Blend Material”. Powstaje on z bambusa, trzciny cukrowej i makulatury — bez plastiku. Firma Sony stara się stosować materiały opakowaniowe bez plastiku, zapewniające właściwą ochronę przed wstrząsami i uderzeniami, oraz torby na produkty z włóknin pochodzenia roślinnego.

 

 

Aparat Sony ZV-E1 - cena

Aparat Sony ZV-E1 w dniu swojej premiery został zaprezentowany w dwóch odmianach. Pierwsza odmiana to sam korpus aparatu Sony ZV-E1, gdzie jego cena wynosi 12 999 zł. Natomiast drugi wariant modelu ZV-E1 został wyposażony w obiektyw Sony FE 28-60mm F4-5.6 SEL2860. Cena za zestaw Sony ZV-E1 + FE 28-60mm F4-5.6 wynosi 14 499 zł

 

Obiektyw Sony FE 28-60mm F4-5.6 SEL2860

Sony FE 28-60mm F4-5.6 SEL2860 to najlżejszy i najmniejszy na świecie zmiennoogniskowy obiektyw standardowy stworzony do matryc pełnoklatkowych. Zaprojektowano go z myślą o wygodnym noszeniu na co dzień w torbie itp. Zakres ogniskowych od 28 do 60 mm rozszerza zasięg przy fotografowaniu korpusem pełnoklatkowym.

Sony FE 28-60mm F4-5.6 SEL2860 najważniejsze cechy:

 • Najmniejszy i najlżejszy na świecie zmiennoogniskowy obiektyw standardowy do korpusów pełnoklatkowych
 • Pełnoklatkowy zmiennoogniskowy obiektyw standardowy zapewniający wysoką jakość obrazu
 • Liniowy silnik zapewniający cichą i szybką pracę systemu AF
 • Konstrukcja odporna na pył i wilgoć
 • Naturalny efekt bokeh z 7-listkowej przysłony
 
FE 28-60mm F4-5.6 SEL2860

Najmniejszy i najlżejszy zmiennoogniskowy obiektyw pełnoklatkowy

Obiektyw Sony FE 28-60mm F4-5.6 SEL2860 łączy jakość pełnoklatkowego obrazu z najmniejszymi na świecie wymiarami i wagą (167 g). Właściwości te zapewnia wysuwana konstrukcja mechaniczna i system optyczny z trzema soczewkami asferycznymi. Oto wygodny, poręczny obiektyw do robienia fotek, fotografowania w podróży i tworzenia wideobloga małym aparatem z mocowaniem typu E.

Obiektyw Sony 28-60 SEL2860

Sony FE 28–60 mm F4–5.6 - rozdzielczość pełnoklatkowego obiektywu w całym kadrze

Aby parametry optyczne i rozdzielczość odwzorowywanego obrazu pozwalały na użycie obiektywu FE 28–60 mm F4–5.6 z korpusami pełnoklatkowymi, w jego konstrukcji zastosowano trzy soczewki asferyczne, które kompensują różne zniekształcenia i aberracje.

 

Sony FE 28-60mm

Sony 28-60mm F4-5.6 SEL2860

Konstrukcja obiektywu Sony FE 28-60mm F4-5.6 SEL2860

Imponujące parametry optyczne obiektywu FE 28-60mm F4-5.6 oraz precyzyjna konstrukcja stworzona do współpracy z korpusami Sony są gwarancją uniwersalności i niezawodności w szerokim zakresie zastosowań.

FE 28-60mm F4-5.6 SEL2860

Odporność na pył i wilgoć - Sony FE 28-60mm F4-5.6 SEL2860

Aby zapewnić komfort, niezawodność i łatwość użycia w różnych warunkach, ten kompaktowy i lekki model jest starannie uszczelniony, dzięki czemu do wnętrza nie przedostaje się pył i wilgoć.

 

Parametry

Liczba efektywnych pikseli [mln]: Fotografie: maks. około 12,1 megapiksela, filmy: maks. około 10,1 megapiksela
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: Pełnoklatkowa (35,6 × 23,8 mm)
Procesor BIONZ XR
Stabilizacja: 5-osiowa stabilizacja w korpusie
Czas otwarcia migawki [s]: Fotografie: od 1/8000 do 30 s; filmy: od 1/8000 do 1 s
Rozmiar LCD [cale]: 7,5 cm (3,0")
Typ LCD: Dotykowy, TFT
Rozdzielczość LCD [piksele]: 1 036 800 punktów
Obracany LCD: Tak
Dźwięk: Mikrofon - Wbudowany, stereofoniczny, Głośnik - Wbudowany, monofoniczny
Format zapisu danych: JPEG (DCF 2.0, Exif 2.32, zgodność z MPF Baseline), HEIF (zgodność z MPEG-A MIAF), RAW (zgodność z formatem Sony ARW 4.0)
Pamięć: Gniazdo karty pamięci SD (zgodne z UHS-I/II)
Złącza: USB-C
Bezprzewodowa praca zdalna: Tak
Waga [g]: 483 g (body)
Wymiary [mm] - szerokość: 121
Wymiary [mm] - wysokość: 71.9
Wymiary [mm] - głębokość: 54.3
Odmiany 32059,32060
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium