Wywiady

Damian Popławski: „Trzeba mieć obecnie dobrą wymówkę, aby nie tworzyć fajnych treści”

Andrzej Grudzień / 05.10.2020W ramach wtorkowych relacji na żywo, rozmawiam z Damianem Popławskim: doświadczonym filmowcem, który pracuje na sprzęcie foto. Jaka jest jego droga rozwoju w branży filmowej? Czy zwracać uwagę na rynkowe trendy? jak filmować aparatami fotograficznymi? I w końcu, który program jest najlepszy do montażu filmów?

ROZMÓWCA: DAMIAN POPŁAWSKI

Damian Popławski to filmowiec samouk, który przeczytał książkę „W mgnieniu oka. Sztuka montażu filmowego” Waltera Muncha i poczuł, że to jest to. Jak sam opowiada, rzucił pracę w korporacji (sprzedaż IT), zszedł z pensją o 70 proc., aby zatrudnić się w tym, co „czuje” (wówczas PR) i zaczął wreszcie szukać drogi do tego, aby zajmować się tym, co kocha — filmowaniem i montażem. Nasz rozmówca rozwinął swoje skrzydła na dobre w 2018 r. kiedy udało mu się zrealizować duży projekt w 8 krajach na 5 kontynentach w przeciągu zalewie dwóch miesięcy. Efektem była reklama TV i cykl biznesowych reportaży.

Mojego rozmówcę możecie również kojarzyć z niezwykle popularnego filmu nagranego w połowie marca 2020. Ten kilkuminutowy materiał przedstawiający pustą Warszawę w czasie lockdownu, obiegł chyba wszystkie media w Polsce, sięgając ponad 600 tys. odtworzeń na samym tylko YouTube.

Damian jest właścicielem założonego w 2013 roku studia Pop Art Media, z portfolio przekraczającym już 300 realizacji filmowych dla czołowych brandów z całego świata. Miłośnik Islandii, podróży z kamerą oraz wszystkiego co związane z filmem i fotografią.

„Trzeba się mocno natrudzić i mieć obecnie dobrą wymówkę, aby nie tworzyć fajnych treści i nie uczyć się nowych rzeczy. Mamy wszystko podane na tacy, wiedza jest na wyciągnięcie ręki” – Damian Popławski.

Filmowiec to również ambasador sklepu Fotoforma, testujący dla Was sprzęty do filmowania.  Zapraszam na rozmowę:

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny „Przewidoczni” prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Więcej w kategorii: Wywiady

Wywiady

Zieniu: „Raz na jakiś czas warto się rozejrzeć, czy idziemy w dobrą stronę” [wywiad]

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco