Wywiady

Prawda o fotografii komercyjnej okiem Jakuba Kaźmierczyka

Andrzej Grudzień / 11.10.2021Rozmawiałem z Jakubem o kondycji fotografii komercyjnej w Polsce. Czym jest dziś fotografia profesjonalna, kto ją reprezentuje, co dziś jest atrybutem rasowego fotografa? Czy fotografia jest dziś jeszcze drukowana, czy już tylko istnieje w internecie? Czym jest jakość? Jak ją definiować w fotografii komercyjnej? No i jak dziś budować swoje portfolio, z kim pracować i dla kogo? Jakub opowiada też o swojej pracy, stałych klientach, swoim sprzęcie i ulubionej fotografii portretowej.

Jakub Kaźmierczyk

Jakub Kaźmierczyk - fotograf, bloger i redaktor. Na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe – niestraszne mu kulinaria, wnętrza czy zdjęcia biznesowe. Jest autorem licznych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideoporadników o postprodukcji zdjęć. Po pracy spełnia się w sesjach portretowych, kocha podróżować. Jest zakręcony na punkcie gadżetów technologicznych i uwielbia dobrą kuchnię. Twierdzi, że fotografia to najlepsze, czym można się zająć – w końcu łączy się pasję z pracą. Ambasador firm Olympus, WD, Lastolite, Manfrotto i Peak Design.

Olympus OM-D E-M1 Mark III

Olympus OM-D E-M1 Mark III

Sprawdź cenę
Fotoforma
Olympus M.Zuiko ED Digital 45 mm f/1.2 PRO

Olympus M.Zuiko ED Digital 45 mm f/1.2 PRO

Sprawdź cenę
Fotoforma
Epson SureColor SC-P900

Epson SureColor SC-P900

Sprawdź cenę
Fotoforma

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny „Przewidoczni” prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Więcej w kategorii: Wywiady

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco