Poradniki

Fotografia produktowa – jak zrobić to niedrogo i dobrze

Jacek Sopotnicki / 07.06.2021Być może myślicie, że aby robić dobre zdjęcia produktowe, trzeba od razu inwestować w wielkie studio fotograficzne i wydać sporo pieniędzy. Można, ale nie trzeba. W tym poradniku postawiłem sobie za cel, aby udowodnić, że dobre zdjęcia produktowe można zrobić w domu, bez walizki sprzętu. 

Fotografia produktowa to dla wielu interesujący temat, szczególnie biorąc pod uwagę, że większość zakupów robimy obecnie online i wielu z was zakłada swoje własne sklepy. Sektor e-commerce rośnie jak na drożdżach, a pandemia tylko dodatkowo przyspieszyła już i tak galopujący rynek. Sklepy internetowe, aukcje, platformy marketplace – wszędzie tam potrzebne są dobre zdjęcia produktowe.  W tym poradniku krok po kroku pokażemy wam jak wykonać tego typu fotografie w warunkach domowych wykorzystując zestaw świateł Quadralite Thea 450, Thea RGB 150 LED oraz aparat Canon EOS R z obiektywem Canon RF 24-105 mm f/4L IS USM.

Sprzęty wykorzystane w poradniku:

Zestaw Quadralite Thea 450 LED Panel

Sprawdź cenę
Fotoforma

Panel LED Quadralite Thea RGB 150 LED

Sprawdź cenę
Fotoforma

Canon EOS R

Sprawdź cenę
Fotoforma

Canon RF 24-105 mm F/4L IS USM

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco