Poradniki

Fotografia ślubna od kuchni: Adam Kozłowski / Time of Joy

Krzysztof Basel / 21.05.2021Jak pracują fotografowie ślubni w Polsce? Jak się inspirują do pracy? Jaki mają workflow? Z jakiego sprzętu korzystają? Maciej Suwałowski, fotograf, ambasador Sony Europe, rozmawiał na żywo z Adamem Kozłowskim – połówką duetu fotograficznego z Gdańska – Time of Joy. Zapraszam na pierwszy odcinek z serii fotografia ślubna od kuchni.

Adam Kozłowski / Time of Joy

Adam Kozłowski, część duetu Time of Joy. Fotograf ślubny, pracuje razem z żoną Karoliną. Jak wspólnie piszą na swojej stronie, „Uważamy, że jest to jedna z najlepszych rzeczy, jaka nas w życiu spotkała. Ponad wszystko kochamy fotografię. Dzień bez zdjęć to dzień stracony (fotografujemy nieprzerwanie od 14 lat). Poza fotografią uwielbiamy dobre jedzenie, pyszną kawę i podróże. Inspiruje nas wszystko, co nas otacza. W dniu ślubu pozostajemy w cieniu, nie reżyserujemy przebiegu wydarzeń. Staramy się wykorzystywać naturalne światło, żeby jak najmniej zwracać na siebie uwagę. Chwytamy chwilę i emocje takie, jakimi są. Nie podążamy ślepo za trendami i nikogo nie naśladujemy. Chcemy, żebyście czuli się z nami jak z parą dobrych znajomych".

Maciej Suwałowski to najpopularniejszy polski fotograf ślubny, ambasador aparatów marki Sony – Sony Europe Imaging Ambassador, twórca Boring Workshop – konferencji dla fotografów ślubnych w Polsce, której patronuje Fotoforma. Od niedawna prowadzi świetny kanał na YouTube, a od czasu do czasu, prowadzi również relacje na żywo. Specjalnie dla nas poprowadzi cykl czterech wywiadów z najlepszymi polskimi fotografami ślubnymi. Na pierwszy ogień poszedł Adam Kozłowski. Zapraszam do ciekawej rozmowy!

Sprzęt, z którego korzysta Adam Kozłowski:

Sony A7 III

Sony A7 III

Sprawdź cenę
Fotoforma
Sony FE 35 mm f/1.8

Sony FE 35 mm f/1.8

Sprawdź cenę
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Fan nowych technologii i nowych smaków z całego świata. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska). Publikował w „Szerokim Kadrze", Digital Camera Polska, czy fotopolis.pl. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Wywiady

Zieniu: „Raz na jakiś czas warto się rozejrzeć, czy idziemy w dobrą stronę” [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco