Wywiady

Jak pracuje Paweł Zalejski – fotograf ery cyfrowej?

Andrzej Grudzień / 23.03.2021Relacja, której zapis tu prezentuję, była zderzeniem fotografii czasów analogowych, której jestem reprezentantem oraz nowoczesnego cyfrowego świata fotografii Pawła Zalejskiego – wszechstronnego filmowca, fotografa i podróżnika.

Paweł Zalejski

Moja praca to przede wszystkim wymagające projekty w surowych warunkach. Doskonale czuję się z kamerą w wysokich górach, na lodowcach, pustyni, a nawet pod wodą. Wtedy właśnie realizuję się najbardziej. Pracując w różnych warunkach produkcyjnych związanych z fotografią czy filmem, zdobyłem bogate doświadczenie, które pozwala mi na samodzielną, kompleksową realizację różnych projektów oraz do współtworzenia zespołu produkcyjnego. Biorąc głęboki oddech przed ekstremalnymi wyjazdami, działam przy lokalnych projektach jako producent oraz DOP. Moim życiowym otoczeniem jest natura, którą się nieustannie inspiruję. Staram się odkrywać siebie poprzez jej poznanie, natomiast podróż pozwala mi zmienić perspektywę codziennego spojrzenia oraz po prostu uczy. We wszystkich tych przygodach zawsze towarzyszy mi aparat. A to wszystko wpływa na moją twórczość, za którą zawsze stoi jakaś historia.

Jak pracuje Paweł Zalejski – fotograf ery cyfrowej?

Paweł Zalejski opowiedział mi, co dziś trzeba umieć, aby fotografia stała się zawodem i czy dobry sprzęt fotograficzny zastępuje wiedzę oraz doświadczenie. Zapytałem go także, czy w dzisiejszych realiach jest łatwiej pracować jako profesjonalny fotograf, niż było to kiedyś? Paweł Zalejski pasja to foto wyprawy na całym świecie i sporty akcji. Posłuchajcie jak fotografować pod wodą albo wisząc na linie nad przepaścią w górach. No, i na koniec rozmawiamy o tym jak dziś trzeba reklamować się w branży.

Sony A7 III

Sony A7 III

Sprawdź cenę
Fotoforma
Zhiyun Weebill S

Zhiyun Weebill S

Sprawdź cenę
Fotoforma

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny „Przewidoczni” prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Więcej w kategorii: Wywiady

Wywiady

Zieniu: „Raz na jakiś czas warto się rozejrzeć, czy idziemy w dobrą stronę” [wywiad]

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco