Testy

Jaki mikrofon jest najlepszy dla youtubera i filmowca z niskim budżetem?

Jacek Sopotnicki / 12.11.2020Jak niedrogo i prosto nagrywać profesjonalne audio do twoich realizacji filmowych? Który z 3 najpopularniejszych typów mikrofonu jest najbardziej uniwersalny i najprostszy w obsłudze? W tym nagraniu porównamy trzy mikrofony, ale testuję też jeden nowy: Comica CVM-VM20. 

Które rozwiązanie okaże się najlepsze, jeśli chcesz mieć tylko jeden mikrofon, który sprawdzi się w każdej sytuacji? Dowiedzmy się!

Comica CVM-VM20 to nowoczesny i wielofunkcyjny super kardioidalny mikrofon pojemnościowy typu shotgun. Wyposażony w uniwersalny interfejs 3,5 mm sprawdzi się w profesjonalnych nagraniach kamerą, aparatem cyfrowym i smartfonem. Dzięki dwu poziomowej funkcji Low Cut mikrofon może odfiltrować szum o niskiej częstotliwości i rejestrować dźwięk w najwyższej jakości spełniając wysokie wymaganie vlogerów czy filmowców. CVM-VM20 posiada ekran OLED na którym zobrazowany jest aktualny stan baterii litowo-jonowej. Konstrukcja mikrofonu jest w całości wykonana z metalu skutecznie ograniczając dopływ zewnętrznych zakłóceń.

Mikrofon Comica CVM-VM20

Sprawdź cenę

Sprawdź cenę
Fotoforma

Mikrofon kardioidalny Boya BY-MM1

Sprawdź cenę

Sprawdź cenę
Fotoforma

Mikrofon bezprzewodowy Saramonic SR-WM4C

Sprawdź cenę

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco