Testy

Panasonic Lumix S5 II – test. Najlepszy aparat do 10 tys. zł?

Jacek Sopotnicki / 24.02.2023

Czasami „wielki zawodnik'” pojawia się w małym „body” i najczęściej z zaskoczenia. Panasonic Lumix S5 II — to jest ten zawodnik. Ze stajni „Panasa” pojawia się aparat, który spokojnie staje do walki z systemami Canon, Sony czy Nikon i w wielu dziedzinach wygrywa. Dodatkowo jest bardzo rozsądnie wyceniony w stosunku do swoich możliwości. Acha! Na montaż L jest całkiem sporo świetnych szkieł z Panasonic oraz od innych producentów. Może czas się przesiąść? Zobaczmy!Panasonic Lumix S5 II jest praktycznie pod każdym względem lepszy od poprzednika. Aparat ma nową, pełnoklatkową matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 24 Mpix, która daje wspaniałe kolor prosto z korpusu. Mocnym punktem specyfikacji jest Dual Native ISO, który wynosi ISO 100 i ISO 1600 w przypadku zdjęć oraz ISO 640 i ISO 4000 w przypadku filmowania w Log. Najważniejszą nowością jest jednak hybrydowy system AF, który w końcu świetnie działa! Autofokus jest szybki, celny, dobrze rozumie też, gdzie ma ostrzyć. Jest to topowy poziom.

Panasonic Lumix S5 II (po lewej) i Panasonic Lumix S5 (po prawej).

Panasonic Lumix S5 II (po lewej) i Panasonic Lumix S5 (po prawej).

Panasonic Lumix S5 II (po lewej) i Panasonic Lumix S5 (po prawej).

Nowy joystick w Panasonicu Lumix S5 II.

Panasonic Lumix S5 II (po lewej) i Panasonic Lumix S5 (po prawej).

Ukryty wentylator w Panasonicu Lumix S5 II.

Panasonic Lumix S5 II.

Panasonic Lumix S5 II to także całkiem zaawansowany sprzęt do wideo. Nagrywa w 6K 30 kl./s 10-bit, 4:2:0, ale nawet ciekawszym trybem, będzie 4K do 60 kl./s 10-bit 4:2:2. Wbudowany i ślicznie ukryty wentylator zapewnia nieograniczony czas nagrywania. Do tego matryca jest świetnie stabilizowana. Warto zwrócić uwagę także na ulepszony wizjer elektroniczny 3,68 mln punktów, nowy 8-kierunkowy joystick, dwa gniazda kart pamięci UHS-II, pełnowymiarowe złącze HDMI. A to wszystko w promocji za 9100 zł!

Panasonic Lumix S5 II — test

Panasonic Lumix S5 II (korpus)

Panasonic Lumix S5 II (korpus)

Sprawdź cenę
Fotoforma
Panasonic Lumix S5II + R 20-60 mm

Panasonic Lumix S5II + R 20-60 mm

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

Zabrałem Sony G 16-25 mm f/2.8 na weekend do Włoch

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco