Wywiady

Portrecistka Lidia Popiel zdradza swoje sekrety

Andrzej Grudzień / 14.05.2021W ramach cotygodniowej relacji na żywo rozmawiałem z Lidią Popiel. To znana fotografka specjalizująca się w portrecie. Zaczynała swoją karierę jako modelka, dlatego świetnie czuje to co dzieje się przed obiektywem. Wybitna osobowość, fotograf z charakterem.

Lidia Popiel

Lidia Popiel to polska modelka i fotograf. Zadebiutowała przed obiektywem w 1976 roku w Centrum Wzornictwa Przemysłowego. Lidia Popiel pracowała dla "Mody Polskiej". Swoich sił próbowała również za granicą, w Paryżu. W latach 80. Lidia Popiel zrezygnowała z modelingu, aby zająć się fotografią.

Rozmawialiśmy o emocjach, które dobry fotograf potrafi pokazać na zdjęciach, świetle i jego ustawieniach, aby fotografia miała głębię, pracy z modelami w trakcie sesji. Nie byłbym sobą gdybym nie zapytał o ulubiony sprzęt fotograficzny i ten, na którym teraz często pracuje w trakcie sesji.

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny „Przewidoczni” prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Więcej w kategorii: Wywiady

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco