Testy

Recenzja lamp LED Weeylite Ninja 200/300/400II – dobre, mocne i przystępne!

Jacek Sopotnicki / 15.04.2022Dobre wykonanie, moc i światło o charakterystyce CRI +95 to cecha całej serii lamp Weeylite Ninja. Wszystko to dostajemy w cenie korzystniejszej od ich bardziej znanych konkurentów. Czy mamy do czynienia z lampami LED, które sprawdzą w pracy na planie filmowym lub w studio fotograficznym? Czy przyjdzie nam się jednak pogodzić z jakimiś kompromisami? Zobaczcie sami!

Weeylite Ninja 300 to kompaktowa lampa światła stałego LED o mocy 80W i stałej temperaturze barwowej 5600K. Oferuje wysokiej jakości światło o charakterystyce CRI >95 i przeznaczona jest do pracy na planie filmowym lub w studio fotograficznym. Obudowa lampy wykonana jest z aluminium lotniczego i wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Zastosowana dioda COB LED gwarantuje długą żywotność i moc światła o natężeniu do 116 510 luksów mierzonym w odległości do 0,5 m. Lampa dysponuje także 12 efektami specjalnymi takimi jak lampa błyskowa, fajerwerki, migotanie, filmowanie i inne. W zestawie znajduje się zasilacz sieciowy, torba transportowa i odbłyśnik. Ninja 300 może pracować w studio dzięki zasilaniu sieciowemu lub w plenerze z wykorzystaniem dwóch baterii typu NP-F960/970 instalowanych do lampy za pomocą opcjonalnego adaptera.

Lampa LED Weeylite Ninja 300

Sprawdź cenę
Fotoforma

Druga lampa, którą testowałem to Weeylite Ninja 200 Bi-color. Niewielka lampa światła ciągłego LED cechująca się mocą 60W i wysoką charakterystyką CRI. Lampa posiada zakres regulacji temperatury barwowej od 2800K do 8500K. Lampa posiada możliwość pracy z innymi lampami Weeylite za pomocą 19 kanałów oraz 6 grup, którymi można dowolnie kierować za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Lampa dysponuje 12 efektami specjalnymi, którymi można zarządzać z aplikacji mobilnej lub z poziomu tylnego panela sterowania. Ninja 200 sprawdzi się w studiu dzięki zasilaniu sieciowemu lub w plenerze z wykorzystaniem dwóch baterii typu NP-F960/970 instalowanych do lampy za pomocą opcjonalnego adaptera.

Lampa LED Weeylite Ninja 200

Sprawdź cenę
Fotoforma

Trzecia, najbardziej zaawansowana lampa to Weeylite Ninja 400 IITo nowoczesna lampa LED typu Bi-Color generująca wysokiej jakości światło stałe o temperaturze barwowej od 2800 K do 6800 K i mocy 150W. Dwu kolorowe ledy typu COB oferują wysoką wydajność, tworząc miękkie i naturalne światło. Zapewniają też dokładne odwzorowanie temperatury barwowej i długą żywotność. Ninja 400 II to mocna lampa o maksymalnej mocy świecenia 16700 LUX/1m a jasność światła można płynnie regulować w zakresie od 0% do 100%. Parametry urządzenia można kontrolować z poziomu zewnętrznej konsoli DMX dysponującej panelem LCD oraz pokrętłami, które zarządzają jasnością, temperaturą barwową i efektami specjalnymi. Z tyłu konsoli znajduje się gniazdo do instalacji baterii litowej typu V. Lampą można również sterować bezprzewodowo na częstotliwości 2,4GHz za pomocą dołączanego do zestawu pilota RC11 lub aplikacją mobilną.

Lampa LED Weeylite Ninja 400 II

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco