Wywiady

Rozmowy o pięknie fotografii z Michałem Ostrowskim

Andrzej Grudzień / 17.12.2021Zapis relacji na żywo z Michałem Ostrowskim. Razem z prowadzącym Andrzejem Grudniem, panowie próbują znaleźć definicję piękna w fotografii. Co fotografujemy i jak przygotowujemy te zdjęcia do publikacji? Jak wyważyć emocje, aby nie wejść w kicz?

Michał Ostrowski o sobie: „Pierwsze kroki na fotograficznej ścieżce stawiałem, kiedy byłem jeszcze dzieckiem. Pierwsze próby robienia zdjęć podejmowałem za pomocą aparatu Zorka 5, a efekty tych zmagań odkrywałem wraz z ojcem w prowizorycznej, domowej ciemni. Pasję fotografowania krajobrazu łączę ze swoim zamiłowaniem do górskich wędrówek. Każda wyprawa w nocy z plecakiem, termosem herbaty na szczyt góry, a następnie oczekiwanie na magiczny świt, poranne mgły i światło daje mi poczucie, że „w górach jest wszystko, co kocham”. Od kilku lat pasjonuję się również fotografią otworkową oraz zgłębiam tajniki dawnych technik fotograficznych. Fotografując, staram się wyrazić siebie, swoje uczucia, zainteresowania. Dążę do wydobywania ze świata nie tylko piękna, ale również tego, co interesujące i zagadkowe.”

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny „Przewidoczni” prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Więcej w kategorii: Wywiady

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Testy

Viltrox AF 23 mm, 33 mm, 56 mm, f/1.4 XF — sprawdzamy „trójcę” do Fujifilm X

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco