Wywiady

Dlaczego Sigma 85 mm F/1.4 DG DN Art to niemal idealny obiektyw do portretów?

Andrzej Grudzień / 06.09.2020
Moim gościem był Łukasz Mikulski, Sigma Brand Manager, którego przepytałem od A do Z o nowy, wyśmienity obiektyw portretowy Sigma 85 mm f/1.4 DG DN Art.

Obiektyw Sigma 85 mm f/1.4 DG DN Art może się kojarzyć innym szkłem tej marki z 2016 r. (85 mm F1.4 DG HSM Art), ale nowy obiektyw został zaprojektowany specjalnie pod pełnoklatkowe bezlusterkowce systemów Sony E oraz aparaty z mocowaniem L-mount (Sigma, Leica i Panasonic). Już na starcie wyróżnia się na tle poprzedniej wersji, która była projektowana pod lustrzanki. Nowe szkło jest niemal dwa razy lżejsze (630 g vs 1130 g), dużo mniejsze (82.8 mm x 94.1 mm kontra 126.2 × 94.7 mm) i optycznie nawet lepsze. Co ważne, nowa konstrukcja jest niemal identycznie wyceniona. Można powiedzieć, że nic nie tracimy, a jedynie zyskujemy.

Chcąc dowiedzieć się o tej gorącej nowości jak najwięcej, przepytałem Łukasza Mikulskiego, który jest Sigma Brand Managerem, a zarazem specjalistą od optyki fotograficznej. Po obejrzeniu tej rozmowy, Sigma 85 mm f/1.4 DG DN Art  nie będzie mieć przed Wami żadnych tajemnic, bo wiedza Łukasza jest ogromna! Zapraszam.


SIGMA 85 mm F1.4 DG DN  Art - Sony E

SIGMA 85 mm F1.4 DG DN Art - Sony E

Sprawdź cenę
Fotoforma

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny „Przewidoczni” prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Więcej w kategorii: Wywiady

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco