Testy

Jak z Sony A7 III i innych bezlusterkowców zrobić kinową bestię? Recenzja akcesoriów SmallRig

Jacek Sopotnicki / 04.05.2021Jak z małego i lekkiego bezlusterkowca,  takiego jak Sony A7 III czy A6400, zrobić kapitalny zestaw do filmowych ujęć z ręki? Z pomocą przychodzi SmallRig! Przetestowałem akcesoria tej firmy, dzięki którym z małego aparatu zrobimy kinową bestię. 

CZYTAJ TAKŻE: Fujifilm X-S10 – sprawdzam, czy to najlepszy aparat do vlogowania do 5000 zł

Idea lekkich aparatów bezlusterkowych była mi zawsze bliska. Ale lekki sprzęt nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie do filmowania. Obecnie wszystkie produkcje filmowe – małe i duże – mają ogromną liczbę ujęć z ręki. To już swoisty kanon współczesnej produkcji. Ten styl pracy lubi zestawy cięższe, które lepiej leżą w ręce i w naturalny sposób wymuszają bardziej stabilną pracę filmowca. Przyjrzyjmy się jak zrobić kapitalny zestaw do „handheld video” z lekkiego i niedużego aparatu Sony A7 III. Oczywiście w taki sposób akcesoriami typu klatka i uchwyty możemy obudować praktycznie każdy współczesny aparat hybrydowy. Zapraszam na recenzję akcesoriów SmallRig, takich jak klatka operatorskaczymonitor poglądowy

Akcesoria Smallrig – test

 

Akcesoria SmallRig

Akcesoria SmallRig

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco