Testy

Sony A1 – czy to jest najlepszy aparat na świecie? Gorąca premiera!

Jacek Sopotnicki / 26.01.2021W zeszłym roku firma Sony pokazała kilka naprawdę fajnych aparatów z Sony A7S III na czele. W 2021 Japończycy nie zwalniają tempa. Dzisiaj swoją premierę miał aparat, którego mało kto się spodziewał. Oto Sony A1 – aparat o niespotykanych możliwościach, których na raz, w jednym kompaktowym korpusie, nie ma żaden inny sprzęt.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sony A7 III – czy wciaż warto go kupić?

W Sony A1 znajdziemy nie tylko pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 50 Mpix oferującą zdjęcia seryjne z prędkością 30 kl./s, ale także ulepszony system AF, kapitalny wizjer elektroniczny 9,44 mln punktów i tryb wideo z filmami 8K 30 kl./s lub 4K 120/60 kl./s. To jednak nie wszystko. Przyjrzyjmy się najważniejszym nowościom.

 

Sony A1 można już zamawiać w przedsprzedaży:

Sony A1

Sony A1

Sprawdź cenę

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

Zabrałem Sony G 16-25 mm f/2.8 na weekend do Włoch

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco