Testy

Sony A7C – testujemy w praktyce najmniejszy pełnoklatkowy korpusu ze stabilizacją matrycy

Jacek Sopotnicki / 23.09.2020Sony A7C waży zaledwie 509 g i ma korpus APS-C, w którym zmieszczono pełną klatkę, w dodatku z wydajną stabilizacją. Do tego jest mały, nagrywa filmy w 4K 30 kl./s, ma szybki autofokus i wydajny akumulator. Czy można chcieć czegoś więcej w sprzęcie tej klasy? Tak – obracanego o 180 stopni, dotykowego ekranu, ale ten też tu znajdziemy.

Sony A7C to obecnie najmniejszy i najlżejszy pełnoklatkowy korpus ze stabilizacją matrycy na świecie. W dużym skrócie można by o nim powiedzieć, że to taki Sony A7 III w nowym, małym i lekkim korpusie z pewnymi ulepszeniami znanymi z flagowych modeli, jak Sony A7R IV, A7S III czy A9. A7C to sprzęt kierowany przede wszystkim do vlogerów, podróżników i wszystkich tych, którzy chcą mieć jakość i możliwości pełnoprawnej pełnej klatki w korpusie jak z aparatu serii A6XXX. Mieliśmy okazję spędzić z Sony A7C trochę czasu jeszcze przed premierą i zabraliśmy go w małą podróż na Pustynię Błędowską, zamek Ogrodzieniec oraz katowicki Nikiszowiec.

 

Sony A7C

Cena: ok. 9700 zł (korpus)

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco