Wywiady

Im trudniejsze zadanie, tym ciekawsza praca. Tak pracuje Tomasz Gładys – filmowiec przyrodniczy

Andrzej Grudzień / 29.06.2021Dla niego nie ma niemożliwych ujęć filmowych pokazujących przyrodę. Jego materiały cechują świetne kadry, perfekcja techniczna, zachwycające lokalizacje i szacunek dla przyrody, którą tak kocha. Moim gościem był Tomasz Gładys.

Tomasz Gładys

Rocznik 77, urodzony w Łodzi. Z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf, podróżnik, lotnik. 15 lat zawodowo związany z firmą Nikon, teraz prowadzi firmę CineXtreme, która specjalizuje się w produkcji filmów. Ciekawy świata, miejsc i ludzi wraz z ich emocjami, próbuje za każdym razem dostrzec coś nowego, niepowtarzalnego i zatrzymać to w kadrze.

Tomek Gładys na początku swojego rozwoju artystycznego był fotografem podróżnikiem. Z fascynacji do nowych technologii sięgnął po drona, którym zrobił świetny projekt fotograficznym „Warsaw From Above”. Dziś Tomek znany jest głównie jako filmowiec przyrodniczy. Pracuje m.in. dla BBC i National Geographic. Jego twórczość wyróżniają wyjątkowo trudne ujęcia, do których potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. To jego żywioł. Posiada drony, sprzęt do nurkowania i specjalne łaziki ze wbudowanym sprzętem do filmowania. Im trudniejsze zadanie, tym ciekawsza praca. Jak nagrywa dziką przyrodę? Zobaczcie sami.

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny „Przewidoczni” prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Więcej w kategorii: Wywiady

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco