Filtr Hoya CPL 86 Fusion Antistatic

Kod produktu: 24066063113
Cena: 599,00 zł 599.00
Producent: Hoya
Dostępność: dostawa zazwyczaj 2-3 dni
ilość
szt.
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne
doradztwo
Szeroki
asortyment
Darmowa dostawa
od 500zł

Opis produktu

Filtr Hoya CPL 86 Fusion Antistatic

 

Nowa wersja filtrów Hoya – Fusion Antistatic przeznaczona jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Filtry Fusion Antistatic mają unikatową cechę wyróżniającą ją spośród wszystkich filtrów dostępnych na rynku – a mianowicie posiadają antystatyczną powłokę ochronną Antistatic, która stanowi naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, drobnymi pyłkami oraz odciskami palców. Dzięki tej powłoce utrzymanie filtra w czystości jest znacznie prostsze i nie wymaga stosowania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

Powłoka Antistatic odporna jest na działanie wody, zaplamienia oraz tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może okazać się uciążliwe. Dodatkowo zastosowana powłoka jest optycznie neutralna, zarówno pod względem barwnym jak i pracy pod światło. Stanowi tym samym niewidoczną dla oka i aparatu barierę, chroniącą obiektyw i powłoki antyrefleksyjne zastosowane w filtrze.

 

 

Filtry Hoya Fusion Antistatic w całości produkowane są w Japonii, w oparciu o staranny proces ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie procesu produkcji najpierw zostają stopione a dopiero następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W konstrukcji wykorzystana została lekka, jednoczęściowa i niskoprofilowa oprawka aluminiowa, która zapobiega winietowaniu podczas pracy z szerokokątnymi obiektywami. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszenia jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna powłoka Super Multi Coating, która redukuje i eliminuje wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Filtry gwarantują całkowitą neutralność kolorystyczną oraz wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

Filtry polaryzacyjne skutecznie eliminują niepożądane odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich jak szkło czy woda, zwiększając w ten sposób nasycenie kolorów oraz podnosząc kontrast na fotografiach. Dzięki temu możliwe jest np. wykonywanie zdjęć przedmiotu znajdującego się za szybą lub pod powierzchnią wody.

W fotografii barwnej filtry te stanowią jedyne rozwiązanie pozwalające uzyskać intensywny błękit nieba oraz wyraziste białe obłoki. Dodatkowo poprzez zlikwidowanie drobnych odblasków światła na liściach i trawie zapewniają na zdjęciach intensywną „soczystą” zieleń. Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając ruchomym pierścieniem i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji.

Najważniejsze informacje:

  • średnica 86mm
  • powłoka Antistatic
  • 18-warstwowa powłoka Super Multi Coating
  • transmisja światła na poziomie 98,99%
  • całkowita neutralność kolorystyczna
  • wysoki kontrast na fotografiach i filmach
  • wyprodukowany w Japonii

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl