biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia
FotoForma LIVE- co wtorek na naszym kanale FB!

 

FotoForma LIVE:

 


 

20.04 2021

Fotograf reklamowy - gość Artur Nyk

Artur jak sam o sobie mówi jest poszukiwaczem światła. W fotografii jest ono dla niego najważniejsze. Bez jego obserwacji i wyobrażaniu sobie jego możliwości nigdy nie powstaną wyjątkowe zdjęcia.
 
 • Zapytam Artura jak rozpoczęła się jego kariera fotografa reklamowego i jak utrzymać się na rynku?
 • Jakie umiejętności są potrzebne do fotografowania samochodów?
 • Gdzie jest balans w pracy aparatem i w Photoshopie.
 
A na koniec jak zwykłe porozmawiamy o sprzęcie fotograficznym. Artur pracuje na Canonie R5 i dedykowanych do niego obiektywach
 
 
Artur Nyk
 
Obrazami myślę od zawsze. Miałem być elektronikiem, studiowałem automatykę, historię, wreszcie teologię, ale dzięki jednym wakacjom odkryłem w sobie fotografa i to od razu reklamowego. Ktoś kiedyś powiedział o mnie Światłoczuły i to prawda. Światło jest bowiem najważniejsze i nigdy nudzi mi się odkrywanie setek odcieni bieli, kontrastów, cieni i kształtów. To dzięki światłu, to co przeciętne, na fotografii może być piękne. Od 1992 lat zrealizowałem ponad tysiąc sesji, zdobywając ogromne doświadczenie, świetną ekipą współpracowników i stale powiększające się grono klientów. Lubię wyzwania – zdarzało mi się nurkować z aparatem pod wodą, lub w środku zimy w centrum Warszawy fotografować… plażę. Kobiety, design, samochody – w swoich fotografiach coraz częściej łączę te trzy interesujące mnie tematy, choć to samochody dają mi najwięcej radości. Jestem perfekcjonistą w każdym detalu i nic nie pozostawiam przypadkowi. A kiedy akurat nie fotografuję, uczę innych jak robić i obrabiać zdjęcia, prowadzę blog, na którym opowiadam o kulisach swojej pracy, oraz o codzienności widzianej oczyma fotografa. No i oczywiście piję kawę słuchając muzyki, zwykle Yello. Wtedy przychodzą mi najlepsze pomysły na zdjęcia.
 
 

 


 

Andrzej Grudzień – rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych.

Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny Przewidoczni prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

 

FotoForma LIVE:

   • Dyskusje o fotografii
   • Ciekawi goście - pasjonaci fotografii

 


 

 

Nowy temat    rozmowy

 

FotoForma LIVE

 

w każdym tygodniu  co wtorek o 19:00

 

 

Nieważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią czy zajmujesz się fotografią profesjonalnie - wchodź na naszego FB i dołącz do rozmowy!

 


Spróbujemy odpowiedzieć na każde Wasze pytanie - wchodź na naszego FB i dołącz do rozmowy!

 
 

Widzimy się co wtorek od 19:00

 

ARCHIWUM - FotoForma LIVE

 

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium