biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Obiektyw Leica 24 mm f/1.4 Summilux-M ASPH

Kod produktu: 4022243116016
ID produktu: 2323
Producent: Leica
Dostępność: Produkt archiwalny
ilość
szt.
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Leica 24 mm f/1.4 Summilux-M ASPH 

 

SUMMILUX-M 24mm to najjaśniejszy wyprodukowany obiektyw 24mm. Dzięki nowym technologiom obróbki soczewek asferycznych, bez obaw można nim pracować w świetle zastanym już od pełnej przysłony. Wysoka jasność, oraz jakość obrazu sprawiają iż jest to wymarzony obiektyw fotografów ulicznych. Ze względu na zakres kątów widzenia (nieobsługiwany przez celowniki korpusów M) do obiektywu zalecany jest LEICA BRIGHT LINE FINDER-M 24mm. Dzięki zastosowaniu wklęsłego lustra, obraz wewnątrz wizjera jest bardzo jasny i kontrastowy, co ułatwia skupienie się na fotografowaniu. Obiektyw został zaprezentowany podczas Photokiny we wrześniu 2008r, wraz z SUMMILUX-M 21mm f/1.4 ASPH. Produkowane razem, jako najwyższej klasy narzędzia dla profesjonalistów, podlegają bardzo surowym normom jakościowym. Aby zagwarantować najlepsze parametry optyczne i wykluczyć błędy produkcji, pod kątem tych obiektywów zaprojektowano nowe metody centrowania soczewek i kalibracji ich odległości.

LEICA SUMMILUX-M 21 mm i 24 mm f/1.4 ASPH. to wyjątkowa optyka o najwyższej jakości. Obydwa obiektywy łączą w sobie zalety ultra-wysokiej jasności, takie jak selektywna ostrość i nadzwyczajne możliwości pracy w świetle zastanym, ze wspaniałą jakością obrazu oraz ekstremalnie szerokimi kątami widzenia. Tak wyjątkowy potencjał sprawia, że nowa optyka Summilux- M staje się po prostu niezbędna dla fotografa profesjonalnego pracującego aparatem dalmierzowym. Wyjątkowa trwałość i niezmienna w czasie wartość tych obiektywów wynikają z użycia materiałów najwyższej jakości oraz zastosowania, unikalnego obecnie, ręcznego montażu prowadzonego w zakładach w Solms. Połączenie najbardziej wyrafinowanych technologii z precyzyjnym mistrzowskim rękodziełem - opartym na umiejętnościach i doświadczeniu - gwarantują stały poziom jakości każdego obiektywu Leica, oraz zwiększenie potencjału fotograficznego systemu Leica-M.

Konstrukcje optyczne obydwu obiektywów Leica Summilux-M składają się z dziesięciu soczewek rozmieszczonych w ośmiu grupach. LEICA SUMMILUX-M 21 mm f/1.4 ASPH. ma dwie soczewki asferyczne, a Summilux-M 24 mm f/1.4 ASPH. - jedną. Wdrożenie produkcji nowych obiektywów Summilux-M stało się możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii obróbki soczewek asferycznych na najdoskonalszych na świecie obrabiarkach numerycznych. Umożliwiają one wykorzystanie nowych rodzajów szkła optycznego, pozwalają także na obróbkę soczewek o większych średnicach, spełniając przy tym bardzo wyśrubowane wymagania jakościowe Leiki.

Obydwa obiektywy wyposażone zostały w konwencjonalne systemy nastawiania ostrości. Jednak aby uzyskać wysoką jakość obrazu także przy najmniejszych odległościach zdjęciowych, w ich konstrukcjach znajdują się szybujące grupy soczewek - podczas nastawiania ostrości dwie soczewki zmieniają swe położenie względem pozostałych. Dużo wysiłku włożono też w korekcję aberracji chromatycznych: Summilux-M 21 mm f/1.4 zawiera aż siedem soczewek o częściowo anomalnej dyspersji, a Summilux- M 24 mm f/1.4 - pięć.

Winietowanie i dystorsja - dwie wady optyki, które generalnie trudno jest skorygować w jasnych obiektywach szerokokątnych - w nowych modelach Summilux-M zostały zredukowane do tego stopnia, że stały się niemal niezauważalne. Już przy przysłonie f/2.8 obydwa obiektywy wykazują jedynie naturalne winietowanie. Dzięki zastosowaniu powierzchni asferycznej w drugiej soczewce obiektywu 21 mm, jego dystorsja nie przekracza 2.2%.

Najważniejsze informacje:

  • ogniskowa 24mm
  • minimalna odległość ogniskowania 70cm
  • konstrukcja optyczna składa się z 10 elementów w 8 grupach 
  • 11-listkowa przysłona

 

DANE TECHNICZNE 

Producent Leica
Typ obiektywu Stałoogniskowy, Szeroki kąt
Ogniskowa 24
Długość ogniskowej odpowiadająca formatowi 35 mm (w mm) 24
Minimalna odległość ogniskowania (m) 0,7
mocowanie Leica
Średnica filtra (mm) inny
Budowa obiektywu (elementy/grupy) 10/8
Liczba listków przysłony 11
Kąt widzenia (poziomo, pionowo, po przekątnej) 84
Napęd autofokusa MF
Stabilizacja obrazu Nie
Wymiary 61x76
Waga (g) 500
Gwarancja 2 lata

Pełna specyfikacja na stronie producenta >>

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium