biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Obiektyw Leica 24 mm f/3.8 Elmar-M ASPH

Kod produktu: 4022243116481
ID produktu: 2324
Producent: Leica
Dostępność: Produkt archiwalny
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 Leica 24 mm f/3.8 Elmar-M ASPH

 

LEICA ELMAR-M 24mm f/3.8 ASPH. to najporęczniejszy obiektyw szerokokątny Leiki, charakteryzujący się bardzo wysoką jakością obrazu w całym zakresie przysłon . To jeden z pierwszych obiektywów na świecie, o którym można powiedzieć, że przysłona służy w nim tylko do regulacji głębi ostrości!

Ogniskowa 24mm chętnie stosowana jest w fotografii architektury i krajobrazu, ale także w fotografii mody, gdzie jest lubiana ze względu na charakterystyczną, przerysowaną perspektywę. Klasyczne 24 mm to złoty środek pomiędzy ogniskowymi 21 i 28mm. To najchętniej wybierana ogniskowa przez fotografów ulicznych, pozwalająca na znalezienie się dokładnie w sercu akcji, oraz na twórcze przerysowania. Niezastąpiona jest również w fotografii we wnętrzach, czy portretach grupowych. 

W przypadku wykorzystywania z aparatami niepełnoformatowymi (LEICA M8, M8.2) ekwiwalent ogniskowej ELMARA 24 to ok. 32 mm, co czyni z niego i dealny obiektyw "na każdą okazję". 

Układ optyczny ELMARA-M 24 mm f/3.8 ASPH. składa się z ośmiu soczewek rozmieszczonych w sześciu grupach, z jedną soczewką o dwóch powierzchniach asferycznych. Jakość obrazu jest znakomita w całym kadrze. Ze względu na zastosowanie szkieł o wysokim współczynniku załamania światła oraz powierzchni asferycznych, aberracje chromatyczne zostały zredukowane do minimum. Dystorsja na poziomie 1% jest praktycznie niezauważalna.  

Obiektyw można stosować bez ograniczeń przy otworze względnym f/3.8 , jako że już przy pełnym otwarciu zapewnia on znakomity kontrast i odwzorowanie szczegółów. Przysłanianie obiektywu może być pożądane jedynie dla zwiększenia głębi ostrości. Przy średnich wartościach przysłony głębia ostrości może być tak duża, że cały rozległy krajobraz odwzorujemy ostro. Jako że w takim przypadku nie jest konieczne precyzyjne nastawienie ostrości, aparat serii M będzie szybszy w pracy niż jakikolwiek aparat z automatycznym ogniskowaniem! 

Na szczególne podkreślenie zasługują dwie cechy tego szkła: rewelacyjna rozdzielczość i kontrast przy otworze względnym, oraz utrzymywanie tych parametrów nawet przy najkrótszych dystansach ostrości.
 


Wyraźnie tańszy od ELMARITA. ELMAR-M 24/3.8 wcale nie odbiega od swojego starszego brata jakością, a wielu użytkowników twierdzi, że ostrość i zachowanie obu układów od przysłony f/4 są bardzo podobne. Na pewno ucieszy to zaczynających przygodę z Leicą, gdyż za niewygórowaną kwotę mogą otrzymać obiektyw z w pełni zasłużoną czerwoną kropką. ELMAR to doskonały przykład wyjątkowego stosunku jakości do ceny. 


Najważniejsze informacje:

  • ogniskowa 24mm
  • minimalna odległość ogniskowania 70cm
  • konstrukcja optyczna składa się z 8 elementów w 6 grupach

 

DANE TECHNICZNE

Producent Leica
Typ obiektywu Stałoogniskowy, Szeroki kąt
Ogniskowa 24
Minimalna odległość ogniskowania (m) 0,7
mocowanie Leica
Średnica filtra (mm) inny
Budowa obiektywu (elementy/grupy) 8/6
Kąt widzenia (poziomo, pionowo, po przekątnej) 84
Napęd autofokusa MF
Stabilizacja obrazu Nie
Wymiary 53 x 40.6
Waga (g) 260
Gwarancja 2 lata

Pełna specyfikacja na stronie producenta >>

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium