biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Nikon D5 Body XQD

Kod produktu: 018208946983
ID produktu: 1010
Cena: 28 749,00 zł 28749.00
Producent: Nikon
Dostępność: Produkt archiwalny
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 Lustrzanka Cyfrowa Nikon D5 

 

Zdarza się, że w życiu trafiamy na rzeczy zupełnie wyjątkowo, o których istnieniu w ogóle nie zdawaliśmy sobie sprawy. Taki właśnie jest Nikon D5, którego atutami są m.in. nowoczesny procesor i niespotykany wcześniej autofokus .

 

Autofokus nowej generacji - Lustrzanka Cyfrowa Nikon D5 body

Pokonaj konkurencję dzięki nowemu, fenomenalnemu autofokusowi firmy Nikon. Niewiarygodna liczba 153 pól AF i 99 pól krzyżowych sprawia, że lustrzanka D5 oferuje wyjątkowo szerokie pokrycie. Niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym, czy na czerwonym dywanie, możesz zarejestrować praktycznie każdą sytuację. Małe, szybko poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją. Obiekty na krawędzi kadru są łatwo wykrywane, a fotografowanie w kadrze pionowym zostało znacznie udoskonalone. Czułość autofokusa w Nikon D5 body XQD już od -4 EV (ISO 100, 20°C) zapewnia nadzwyczajne działanie w słabym świetle i poprawia wydajność wszystkich trybów autofokusa. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru przez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8. Bufor aparatu o wysokiej pojemności: pozwala zarejestrować nawet 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub dużych zdjęć JPEG w jednej szybkiej serii – to wystarczy, aby sfotografować cały finał sprintu na 100 m bez zdejmowania palca ze spustu migawki.

 

 

Pokonaj konkurencję - Lustrzanka Cyfrowa Nikon D5 body

Fenomenalne możliwości lustrzanki D5 body XQD to wszystko, czego potrzeba do rejestrowania mistrzowskich zdjęć. Dzięki nowemu układowi ASIC przeznaczonemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest zawsze kierowane do systemu AF. Bez względu na szybkość akcji aparat nigdy nie jest słabym ogniwem. Fotografuj z szybkością do 12 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF lub nawet 14 kl./s z podniesionym lustrem. Znacznie udoskonalono funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na potrzeby fotografii sportowej lub dowolnych sytuacji, w których fotografowane poruszające się obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra znacznie skracają czas przesłonięcia wizjera podczas szybkich serii. W celu uzyskania najwyższej precyzji należy zamocować na korpusie aparatu Nikon  D5 profesjonalny obiektyw NIKKOR wyposażony w tryb redukcji drgań SPORT, taki jak AF-S NIKKOR 600mm f/4E lub AF-S NIKKOR 500mm f/4E. Tryb redukcji drgań SPORT zapewnia także stabilny obraz w wizjerze podczas śledzenia szybkiego ruchu. Połącz lustrzankę D5 z jednym z tych obiektywów, aby rejestrować szybko i nieprzewidywalnie poruszające się obiekty z niezrównaną płynnością.

 

 

Nowy czujnik pomiaru światła i matryca - Lustrzanka Cyfrowa Nikon D5 body

Nieskrępowana moc obrazowania lustrzanki Nikon D5 to wyzwalające doświadczenie. Nowa matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 20,8 megapiksela oraz czujnik pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. pikseli zapewniają niespotykanie dokładne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów obrazu. Tym aparatem można fotografować nawet najbardziej dynamiczne sporty halowe. Przejścia tonalne na zdjęciach są bogatsze i dokładniejsze. Model Nikon D5 wyposażono także w monitor LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2360 tys. punktów, który oferuje obsługę dotykiem w trybie przeglądania. Poziom reakcji porównywalny ze smartfonami powoduje, że na tym ekranie o wysokiej rozdzielczości można szybko i łatwo sprawdzać oraz wybierać kluczowe zdjęcia. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem zmieniać pola AF lub przywoływać wstępnie ustawione dane punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze większej kontroli program Picture Control 2.0 ułatwia definiowanie parametrów zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę, a ustawienie Przejrzystość pozwala precyzyjnie dobrać poziom szczegółowości.

 

 

Od ostrego światła po astronomiczny zmierzch - Lustrzanka Cyfrowa Nikon D5 body

Lustrzanka D5 body XQD zwiększa możliwości fotografowania w słabym świetle z maksymalnie otwartą przysłoną. Dzięki standardowemu zakresowi czułości ISO od 100 do 102400 i najwyższej rozszerzonej czułości w historii firmy Nikon możesz przekraczać granice. Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 sprawia, że w standardowym zakresie czułości ISO jakość zdjęć jest niespotykanie wysoka. Tak doskonała, pozbawiona szumów jakość jest możliwa dzięki systemowi przetwarzania sygnału zoptymalizowanemu na potrzeby nowej matrycy liczącej 25% więcej pikseli. Drobny szum został zdecydowanie zredukowany i nawet przycięte zdjęcia zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Niezwykłym osiągnięciem konstrukcyjnym jest dostępna obecnie możliwość rozszerzenia czułości ISO do odpowiednika ISO 3280000 w ramach ustawienia Hi 5. Ta niezwykle wysoka czułość ISO przeznaczona do zastosowań specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona, pozwala rejestrować kolorowe zdjęcia bez użycia lampy podczas tzw. zmierzchu astronomicznego, co odpowiada niezwykle niskiemu poziomowi oświetlenia wynoszącemu 0,001 luksa.

 

 

Filmy d-movie o wysokiej rozdzielczości 4K - Lustrzanka Cyfrowa Nikon D5 body

D5 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa firmy Nikon rejestrująca filmy o wysokiej rozdzielczości 4K/UHD w aparacie, znacząco przewyższająca filmowe możliwości modelu D4S. Filmy 4K (3840x2160 pikseli) można rejestrować z szybkością 30p/25p/24p z zachowaniem natywnych proporcji i najwyższej jakości obrazu. Podczas filmowania w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować wideo z szybkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Podczas filmowania w trybie M czułość dla wszystkich rozdzielczości wideo i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie Automatyczny dobór ISO możliwe są wartości od ISO 200 aż do Hi 5, przy czym można skonfigurować maksymalne ustawienie czułości ISO, które będzie wybierane. Aparat oferuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K można rejestrować na karcie pamięci w aparacie albo wysyłać bez kompresji przez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Wyjście HDMI jest dostępne dla wszystkich rozdzielczości filmów podczas fotografowania zdalnego.

 

 

Szybka rejestracja zdjęć i 4-krotnie szybszy transfer danych- Lustrzanka Cyfrowa Nikon D5 body

Szybciej, ostrzej i łatwiej – ideą przewodnią modelu Nikon D5 body XQD jest sprawniejsze użytkowanie. Ten aparat, zaprojektowany z uwzględnieniem opinii fotografów agencyjnych, którzy robią zdjęcia całymi dniami, redukuje czynniki stresu nieodłącznie związane z wymaganiami profesjonalnej fotografii. Z punktu widzenia ergonomii udoskonalenia obejmują przyciski z lepiej podkreślonymi wypukłościami i krzywiznami, które umożliwiają bardziej intuicyjną obsługę, szczególnie podczas fotografowania z użyciem wizjera. Nowe, podwójne gniazdo kart pamięci XQD z łatwością podoła niezwykłym możliwościom rejestracji przez lustrzankę Nikon D5 nawet 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) w jednej serii oraz zapewni natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną serią. Nowy port USB 3.0 pozwala na szybką transmisję dużych ilości danych, a połączenia sieci bezprzewodowej i Ethernet są obecnie dwukrotnie szybsze. Nie tylko rodzina korpusów firmy Nikon rośnie w siłę – podobnie jest z kreatywnym systemem oświetlenia firmy Nikon, do którego dołączyła lampa błyskowa SB-5000. Ta nowa lampa błyskowa wykorzystuje komunikację radiową i poprawia działanie systemu lamp błyskowych firmy Nikon w trudnych warunkach.

 

 

Najważniejsze informacje - Lustrzanka Cyfrowa Nikon D5 body:

 • matryca  20.8 mln pikseli
 • monitor LCD 3.2 cala 
 • filmowanie 4K i Full HD
 • ISO od 100 do 102400 ISO
 • rozszerzenie ISO do 3280000
 • AF 153 pól AF i 99 pól krzyżowych
 • zdjęcia seryjne do 14 kl./s
 • 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) w jednej serii
 • czujnik pomiaru ekspozycji RGB 180 tys. pik.
 • łączność Ethernet

 

Zawartość zestawu -  Lustrzanka Cyfrowa Nikon D5 body:

 • Aprat Nikon D5 body
 • Instrukcja, gwarancja
 • Pasek na szyję AN-DC15
 • Pokrywka gorącej stopki BS-3
 • Adapter do okularu DK-27
 • Akumulator jonowo-litowy EN-EL18a
 • Ładowarka MH-26a
 • Pokrywka gniazda do portu kabla USB UF-5
 • Pokrywka gniazda wtyczki stereo mini UF-6

 

 

Parametry

Gwarancja: 24 miesiace
Liczba efektywnych pikseli [mln]: 20.8
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: pełnoklatkowa (24x36 mm)
Zoom optyczny: w zależności od obiektywu
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: w zależności od obiektywu
Jasność obiektywu [f/]: w zależności od obiektywu
Zakres ustawiania ostrości [cm]: w zależności od obiektywu
Makro [cm]: w zależności od obiektywu
Stabilizacja: w obiektywach
Średnica obiektywu [mm]: w zależności od obiektywu
Czas otwarcia migawki [s]: 1/8000 - 30s, B
Rozmiar LCD [cale]: 3.2
Typ LCD: TFT, dotykowy
Rozdzielczość LCD [piksele]: 2359 tys
Obracany LCD: Tak
Wizjer: wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
Autofokus: Multi-CAM 153 punkty (99 krzyżowych)
Manualfokus MF: tak
Tryby ekspozycji: P, A, S, M
Czułość ISO: 100-102400 (rozszerzona do 3280000)
Balans bieli: automatyczny (3 rodzaje), światło żarowe, światło jarzeniowe (7 rodzajów), światło słoneczne, lampa błyskowa, pochmurno, cień, pomiar manualny i wybór temperatury barwowej (od 2500 do 10 000 K), wszystkie tryby regulowane
Samowyzwalacz: 2 s, 5 s, 10 s, 20 s
Zdjęcia seryjne: do 14 kl./s
Filmowanie: 4K: 30p/25p/24p, Full HD 60p/50p/30p/25p/24p
Dźwięk: stereo, złącze zewnętrznego mikrofonu mini jack
Format zapisu danych: NEF (RAW), NEF (RAW) + JGP, JPG, TIFF, filmy MOV
Menu w języku polskim: tak
Pamięć: 2 sloty na karty pamięci XQD
Złącza: gniazdo „gorącej stopki” ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą, 10-stykowe gniazdo zdalnego sterowania, RJ-45 Ethernet, złącze do podłączania urządzeń peryferyjnych: dla WT-6, WT-5, USB SuperSpeed 3.0, HDMI typu C, Stereo
Waga [g]: 1405 (z akumulatorem i dwiema kartami XQD)
Wymiary [mm] - szerokość: 160
Wymiary [mm] - wysokość: 158,5
Wymiary [mm] - głębokość: 92
Model akumulatora: EN-EL18a

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium