biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR

Kod produktu: 14052
ID produktu: 14052
Cena: 7 499,00 zł 7499.00
Producent: Fujifilm
Dostępność: przedsprzedaż
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR

początek nowej epoki w historii fotografii portretowej

 

Pierwszy na świecie obiektyw z autokusem o maksymalnej wartości przysłony wynoszącej F1.0, przeznaczonego dla aparatów bezlusterkowych to właśnie FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR

 

 

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR jest to także 35 z kolei wymienny obiektyw dla aparatów cyfrowych z serii X, które zapewniają niezrównaną jakość obrazu – efekt wykorzystania unikalnej technologii reprodukcji kolorów Fujifilm.

FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR to ultraszybki średni teleobiektyw stałoogniskowy o ogniskowej 50 mm (odpowiednik 76 mm w pełnoklatkowym formacie filmu 35 mm) i maksymalnym otworze przysłony wynoszącym F1.0. To najjaśniejszy obiektyw wymienny w historii Fujifilm. Osiąga niezrównaną rozdzielczość obrazu dzięki konstrukcji o dużej średnicy, która dodatkowo zapewnia piękny efekt bokeh, dając nieostre tła o wyjątkowej gładkości. Obiektyw można również przymknąć dla uzyskania pełnej ostrości w całym kadrze. Czyni to fotografię jeszcze bardziej wszechstronną.


Wprowadzenie silnika prądu stałego w autofokusie obiektywu FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR zapewnia szybkie i dokładne ustawianie ostrości, również podczas fotografowania przy maksymalnym otworze przysłony F1.0. Efektem może być niezwykle mała głębia ostrości, dlatego obiektyw wykorzystuje również funkcję Face / Eye AF znaną z aparatów serii X. Pozwala to na uzyskanie ostrości niezbędnej do utworzenia udanego portretu, co jest raczej trudne do osiągnięcia przy ostrzeniu manualnym.


W sytuacjach, gdy wymagane jest ręczne ustawianie ostrości, np. w trakcie nagrywania wideo, pierścień do ręcznego ustawiania ostrości umożliwia obrót o 120 stopni. Gwarantuje to precyzyjną, pełniejszą kontrolę i szybkie przejście przez zakres ostrości aż do nieskończoności. Warto podkreślić – średnica obiektywu jest zauważalna, ale jego waga, rozmiar i uszczelnienie (oraz imponująca wartość przysłony F1.0) sprawiają, że dla profesjonalnego twórcy obrazu, jest to pod każdym względem, bardzo dobry wybór.

 

 

Zalety produktu - obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR


Niewiarygodnie mała głębia ostrości FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR


Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WRskłada się z 12 soczewek w dziewięciu grupach. Zawiera również jedną soczewkę asferyczną i dwie soczewki ED dla zapewnienia optymalnej kontroli aberracji sferycznej. Przy maksymalnym otworze przysłony F1.0 (lub zbliżonym), obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR zapewni zadziwiająco małą głębię ostrości. Jego precyzyjnie zaprojektowana, zaokrąglona przysłona powoduje wyraźny, gładki efekt bokeh, znany z sesji zawodowców. Portrety wyróżnia uderzająca prostota i wrażenie trójwymiaru, ze wspaniałą ostrością na całej powierzchni kadru. Potęga selektywnego ustawienia ostrości pozwoli na skupienie uwagi na samych tylko oczach fotografowanej osoby. Będzie też środkiem do tworzenia fascynujących studiów postaci z bliska. Nie chodzi tu jednak tylko o portrety. W warunkach fotografii ulicznej i lifestyle’owej, obiektyw zamieni każdą lokację w czyste tło z zaskakującym odseparowaniem postaci.


Łatwiejsze fotografowanie i kręcenie filmów w warunkach słabego oświetlenia - FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR


Bardzo szeroki, maksymalny otwór przysłony w obiektywie FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR zwiększa zakres możliwości, jeśli chodzi o pracę w warunkach słabego oświetlenia. W nocy (lub w zaciemnionych wnętrzach) przysłona FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR – najszersza z używanych dotąd w obiektywie XF – wpuści na powierzchnię matrycy większą ilość światła. Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR pozwala na swobodne korzystanie z krótkich czasów otwarcia migawki, które zamrażają ruch i umożliwiają ustawienie niższego ISO, co z kolei zapewnia bogactwo szczegółów. Można również połączyć wysokie ustawienie ISO z przysłoną F1.0, do fotografowania w innych sytuacjach przy słabym oświetleniu, np. w astrofotografii. Wszechstronność obiektywu jest niesamowita.


Pierwszy na świecie obiektyw F1.0 z autokusem dla aparatów bezlusterkowych - FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR


FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR to pierwszy na świecie obiektyw z autofokusem F1.0 stworzony dla systemu bezlusterkowego (również pełnoklatkowego). Wpuszcza on do matrycy więcej światła niż jakikolwiek inny obiektyw XF, pozwalając na pracę autofokusa przy wartości ekspozycji -7EV. Poprzedni limit na poziomie -6EV osiągnięto przy użyciu obiektywów o maksymalnym otworze przysłony F1,4.*2 Użytkownicy sprzętu z serii X mają więc teraz do dyspozycji szybki i precyzyjny autofokus działający przy słabym oświetleniu, w warunkach nawet niemal zupełnej ciemności. Dzięki dodatkowym zaletom autofokusa – detekcji fazy na matrycy (PDAF), AF twarzy/oczu i mocnego silnika prądu stałego – możliwe stało się precyzyjne i szybkie ustawienie ostrości przy zaskakująco małej głębi.


Precyzyjne ustawianie ostrości w krytycznych sytuacjach - obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR


Aby w pełni wykorzystać tak małą głębię ostrości, ustawienie musi być precyzyjne. Dlatego pierścień regulacji ostrości w modelu FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR jest ośmiokrotnie bardziej dokładny od najbardziej dokładnego obiektywu XF wyprodukowanego w historii. Dzięki temu możliwa jest bardzo precyzyjna zmiana ostrości – z minimalnej odległości ostrzenia do nieskończoności. W tym celu FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR wykorzystuje zakres obrotu pierścienia ostrości wynoszący 120°. Umożliwia to bezbłędne, ręczne ustawianie ostrości i uzyskanie jej dokładnej wartości przy korzystaniu z trybów Focus Peaking i Focus Assist w aparatach z serii X. Możliwość obrotu o 120o sprawia, że ruchy autofokusa stają się szczególnie precyzyjne i świadome, a konstrukcja obiektywu została zaprojektowana w sposób, który minimalizuje efekty przesunięcia płaszczyzny ostrości – zarówno podczas robienia zdjęć, jak i kręcenia filmów

Zaprojektowany, by działać bez przerwy - obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR


FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR to jasny obiektyw o wyjątkowej wartości przesłony (F1.0), który zapewnia uzyskanie niesamowitych efektów w niemal każdych warunkach. Jest raczej kompaktowy i przenośny, przy długości 103,5 mm (4,07 cala) i wadze 845 gramów (1,86 funta). Podobnie jak wszystkie inne obiektywy XF odporne na warunki atmosferyczne, uszczelniony jest w 11 miejscach, dla pełnej ochrony przed wilgocią i kurzem - może być używany w temperaturach sięgających nawet -10° C (14° F). W połączeniu z bezlusterkowym korpusem z serii X o podobnych specyfikacjach (odpornym na warunki pogodowe), obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50 mm f1.0 R WR umożliwia fotografowanie i kręcenie filmów w nawet najtrudniejszych warunkach.


* Użytkownikom zaleca się zaktualizowanie oprogramowania sprzętowego aparatu do najnowszej wersji. Umożliwi to korekcję cieniowania kolorów pod kątem padania dla przesłony F1.0.

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium