biogo.pl

Z powodu dużej ilości zamówień może wystąpić opóźnienie w ich realizacji.

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Obiektyw Nikon Nikkor Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S

Kod produktu: 22893
ID produktu: 22893
Cena: 13 899,00 zł 13899.00
Producent: Nikon
Dostępność: przedsprzedaż
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Nikon Nikkor Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S

 

Obiektyw Nikon Nikkor Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S

 

Dzikie zwierzęta. Sport. Samoloty. Portrety. Ze względu na zakres ogniskowych 100–400 mm, zaawansowaną konstrukcję optyczną i dokładne zabezpieczenie obudowy przed czynnikami atmosferycznymi obiektyw Nikon Nikkor Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S gwarantuje wszechstronność, jakiej potrzebujesz. Doskonałe parametry optyczne przy dowolnej odległości gwarantują, że sprostasz każdej sytuacji. Poznaj swoje nowe narzędzie do pracy.

 

 

 Gdy możesz wziąć tylko jeden obiektyw - Nikon Nikkor Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S

Od niezwykle małych odległości po niesamowitą dal. Autofokus działa szybko, precyzyjnie i wyjątkowo cicho. Gdy obiektyw jest używany w połączeniu z aparatami bezlusterkowymi Nikon Z, wyposażonymi w tryby wykrywania obiektu AF Zwierzęta lub Pojazdy, zapewnia niezwykłą stabilność śledzenia, od ptaków po samoloty. Znakomita rozdzielczość obiektywu jest zachowana nawet przy korzystaniu z telekonwertera.

 

Ostry obraz z dowolnej odległości

Ostrość jest znakomita w całym kadrze. Szkło ED i szkło Super ED firmy Nikon niwelują aberrację chromatyczną od środka do krawędzi kadru - nawet podczas fotografowania przy maksymalnym otworze względnym lub z niewielkich odległości.

Zawsze ostre zdjęcia z Nikkor Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S

Skuteczny system redukcji drgań (VR) pozwala fotografować z ręki z czasem otwarcia migawki dłuższym nawet o 5,5 stopnia bez ryzyka poruszenia zdjęcia. Minimalna odległość zdjęciowa ostrości wynosi zaledwie 0,75 m przy najkrótszej ogniskowej oraz 0,98 m przy najdłuższej ogniskowej.

 

Kontrastowe zdjęcia w niekorzystnych warunkach oświetleniowych

Powłoka przeciwodblaskowa ARNEO i powłoka nanokrystaliczna praktycznie redukują flarę, refleksy i komę powodowane przez światło padające z różnych stron. Kontrast jest wyjątkowy w całym kadrze, nawet przy fotografowaniu pod światło.

 

 

Obiektyw Nikon Nikkor Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S - trwała konstrukcja

Dzięki obiektywowi zaprojektowanemu do pracy na wolnym powietrzu wykonasz każde zadanie. Dokładne zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznym, zwłaszcza mocowania obiektywu i wszystkich ruchomych części, chroni przed pyłem i wilgocią. Przednia soczewka jest pokryta ochronną, antyadhezyjną powłoką fluorową firmy Nikon, która zabezpiecza przed pyłem i wilgocią oraz ułatwia czyszczenie.

 

Lekki

Twoja torba ze sprzętem będzie lżejsza i poręczniejsza, niezależnie od tego, czy idziesz fotografować z ukrycia, czy zmierzasz na boisko. Pomimo szerokiego zakresu ogniskowych 100–400 mm, obiektyw Nikkor Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S waży około 1,35 kg.

Idealna równowaga

Przy zmienianiu ogniskowej środek ciężkości obiektywu nie przesuwa się, co pozwala na precyzyjne kadrowanie w całym zakresie ogniskowych. Idealny podczas filmowania z użyciem stabilizatora.

 

Niezawodny

Ptak na drzewie. Samolot. Gdy zwiększysz ogniskową, ten obiektyw nie będzie się chował ani zsuwał. Nie musisz nawet najpierw go blokować. Po prostu wyceluj prosto w górę i wykonuj zdjęcia!

Wygodna regulacja

Niezwykle mały kąt obrotu pierścienia zoomu, wynoszący zaledwie 80°, umożliwia zmienianie ogniskowej w całym zakresie bez odrywania dłoni. Nigdy nie przegapisz ujęcia.

 

 

 

 

Precyzyjna regulacja trzech parametrów

Pierścienie zoomu i ustawiania ostrości obracają się z odpowiednim oporem. Smukły, bezgłośny pierścień sterujący znajduje się w miejscu idealnym do płynnego obracania palcem — i może służyć do sterowania przysłoną, kompensacji ekspozycji lub ustawiania czułości ISO. 

Gotowy do filmowania

Efekt „oddychania” obiektywu został praktycznie wyeliminowany, dzięki czemu podczas ustawiania ostrości nie występują zauważalne zmiany kąta widzenia. Wyjątkowo płynne i stabilne sterowanie przysłoną pozwala oddać naturalne zmiany ekspozycji poszczególnych scen.

Wszechstronność w zasięgu palców

Od śledzenia obiektu po pomiar ekspozycji, braketing i nie tylko. Dwóm przyciskom Fn obiektywu można przypisać ogromną liczbę różnych funkcji - uzyskując wszechstronność znaną użytkownikom lustrzanek cyfrowych firmy Nikon.

 

 
 

 

Parametry

Gwarancja: 24 miesiące
Wymiary (średnica x długość) [mm]: Około 98 mm x 222 mm
Waga [g]: Z pierścieniem do mocowania na statywie około 1435, bez pierścienia do mocowania na statywie ok. 1355 g
Średnica filtra [mm]: 77 mm
Osłona przeciwsłoneczna: W zestawie
Skala odwzorowania: 0,38x
Budowa: 25 soczewek w 20 grupach (w tym 6 soczewek ED, 2 soczewki Super ED, soczewki z powłoką nanokrystaliczną i powłoką ARNEO oraz przednia soczewka z powłoką fluorową)
Stabilizacja: Jest
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: Pozycja zoomu 100 mm: 0,75 m, pozycja zoomu 135 mm: 0,78 m, pozycja zoomu 200 mm: 0,8 m, pozycja zoomu 300 mm: 0,87 m, pozycja zoomu 400 mm: 0,98 m (mierzone od płaszczyzny ogniskowej)
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 40
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 32
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 5,6
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 4,5
Przysłona [f/]: f/4.5-5.6
Kąt widzenia [stopnie]: Format FX: od 24°20' do 6°10', format DX: od 16° do 4°
Ogniskowa [mm]: 100–400 mm
Oznaczenia : JMA716DA

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium