Obiektyw Pentax HD DA-645 28-45mm f/4.5 ED AW SR

Kod produktu: 27075219861
Cena: 22 999,00 zł 22999.00
Producent: Pentax
Dostępność: dostawa zazwyczaj 2-3 dni
ilość
szt.
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne
doradztwo
Szeroki
asortyment
Darmowa dostawa
od 500zł

Opis produktu

Obiektyw Pentax HD DA-645 28-45mm f/4.5 ED AW SR

 

Ten ultraszerokokątny instrument ze zmienną ogniskową jest najnowszym dodatkiem do serii wymiennych obiektywów zaprojektowanych z myślą o aparacie PENTAX 645 i zoptymalizowany do współpracy wyłącznie ze średnioformatowymi lustrzankami cyfrowymi firmy PENTAX.

Z zasięgiem ogniskowych od 22 mm do 35.5 mm dla formatu małoobrazkowego ten obiektyw nadaje się wyłącznie do fotografii cyfrowej. Jego pole obrazowe jest zoptymalizowane do użycia z matrycą nowej lustrzanki cyfrowej PENTAX 645Z (której premiera miała miejsce 27 czerwca); do stworzenia tego obiektywu użyto wielu technologii, rozwiniętych przez firmę PENTAX, takich jak zaawansowane pokrycie wszystkich elementów aby zapewnić obrazy o wyjątkowo wysokiej rozdzielczości, charakterystyczne dla średnioformatowych lustrzanek cyfrowych.

Dzięki konstrukcji, odpornej na niekorzystne zjawiska pogodowe i kurz, ten obiektyw będzie niezawodnym i trwałym narzędziem nawet przy fotografowaniu w trudnych warunkach na zewnątrz, pozwalając fotografowi na uchwycenie pięknych zdjęć krajobrazowych bez zamartwiania się o sprzęt.

Pierwszy obiektyw ultraszerokokątny zaprojektowany do współpracy z średnioformatowymi lustrzankami cyfrowymi.

Krotność ogniskowej, oferowana przez ten instrument to około 1.6 razy – wystarczy na pokrycie zakresu od ultra szerokiego kąta do szerokiego kąta (dla ogniskowych od 22 mm do 35.5 mm w formacie małoobrazkowym, współpracując z korpusami PENTAX 645Z lub 645D). Efekty wizualne, spotykane jedynie w obiektywach szerokokątnych, to między innymi wydłużona perspektywa i poszerzone pole widzenia; dzięki nim ten obiektyw może być przydatny do fotografowania rozmaitych scen i obiektów, od rozległych krajobrazów do zatłoczonych pokoi, poszerzając zakres zastosowań cyfrowej fotografii średnioformatowej i lustrzanek SLR.

Najnowocześniejszy projekt optyczny, stworzony aby zoptymalizować obrazy o wysokiej rozdzielczości rejestrowane za pomocą średnioformatowych lustrzanek cyfrowych.

Obiektyw ten został zaprojektowany jako jeden z modeli serii HD PENTAX DA, stworzonych z myślą o aparacie PENTAX 645Z i jego matrycy. Jego konstrukcja wewnętrzna to 17 soczewek ustawionych w 12 grupach, wśród nich dwie soczewki sferyczne i dwie soczewki zrobione ze szkła ED o wyjątkowo niskiej dyspersji, mające na celu podwyższenie rozdzielczości obrazu i jasności na brzegach kadru przy zmniejszeniu innych wad optycznych. Oprócz tego obiektyw posiada innowacyjne powłoki antyrefleksyjne, pokrywające również wnętrze tubusu – wszystko po to aby współpraca z lustrzankami średnioformatowymi była jak najwydajniejsza.

Powłoki HD i Aero Bright Coating optymalizują transmitancję światła i zmniejszają odblaski.

Ten obiektyw otrzymał wysokiej jakości wielowarstwowe powłoki HD aby zoptymalizować transmitancję światła i zmniejszyć odblaski. Takie powłoki pozwalają na rejestrację ostrych, czytelnych obrazów bez flar czy odbić nawet w tak trudnych warunkach oświetleniowych jak podświetlenie od tyłu. Połączenie tych wyjątkowych powłok i unikalnej powłoki Areo Bright Coating, stosowanej wyłącznie przez firmę PENTAX, pozwala obiektywowi na zapewnienie wyjątkowo wysokiego stopnia transmitancji światła i bardzo niskiej refrakcji.

* HD oznacza High Definition/ wysoką rozdzielczość.

** Oryginalny proces pokrywania powłokami , stosowany wyłącznie przez firmę PENTAX, został opracowany na zasadzie nanotechnologii. Powłoki na bazie areożelu silikonowego o jednolicie porowatej strukturze są wysoce antyrefleksyjne więc zapewniają czytelne obrazy o wysokiej jakości w szerokim zakresie widma optycznego

Wyjątkowy mechanizm stabilizacji obrazu (SR), zastosowany przez PENTAX.

W budowie tego obiektywu można znaleźć rozwinięty przez PENTAXA wyjątkowy system stabilizacji obrazu (Shake Reduction), kompensujący efektywnie drgania aparatu o około 3.5 EV. Dzięki temu użytkownik może być pewien że jego obrazy będą wolne od zakłóceń i rozmazanych plam nawet jeśli są one robione z ręki w trudnych warunkach, takich jak słabo oświetlone pomieszczenia, brak lampy błyskowej albo przy fotografowaniu zachodu słońca.

Najważniejsze informacje:

  • ogniskowa 28-45mm
  • minimalna odległość ogniskowania 41cm
  • konstrukcja składa się z 11 elementów w 9 grupach
  • 9-listkowa przysłona
  • system stabilizacji obrazu (Shake Reduction)
  • powłoki Areo Bright Coating

 

DANE TECHNICZNE

Producent Pentax
Typ obiektywu Uniwersalny zoom
Ogniskowa 28-45 mm
Długość ogniskowej odpowiadająca formatowi 35 mm (w mm) 71mm
Minimalny otwór względny F22
Minimalna odległość ogniskowania (m) 0.413m
Kąty widzenia 34° (z korpusem PENTAX D-SLR)
Maksymalne powiększenie (x) 0.5x
mocowanie Pentax
Średnica filtra (mm) Nie
Budowa obiektywu (elementy/grupy) 11 elementów w 9 grupach
Liczba listków przysłony 9
Stabilizacja obrazu Tak
Odporność na pył/wilgoć tak
Wymiary 111.6mm x 90.5 mm
Waga (g) 1040 g
Gwarancja 24 miesiące

Pełna specyfikacja na stronie producenta >>

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl