Lustrzanka Pentax 645Z body

Kod produktu: 0027075275874
Cena: 24 999,00 zł 24999.00
Producent: Pentax
Dostępność: dostawa zazwyczaj 2-3 dni
ilość
szt.
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne
doradztwo
Szeroki
asortyment
Darmowa dostawa
od 500zł

Opis produktu

Lustrzanka Pentax 645Z bodypentaxpentax

Niezrównana siła rozdzielczości I naturalna atmosfera, dostarczana przez dużą matrycę CMOS.

Rozdzielczość i głębia ekspresji dzięki wymiarowi pola obrazowania – to powód dla którego aparaty średniego formatu są wybierane do profesjonalnej fotografii. W takich przypadkach jakość obrazu to najwyższy priorytet. PENTAX 645Z jest wyposażony w dużą matrycę CMOS o wymiarach 43,8 x 32,8 mm. Z polem obrazowania mniej więcej 1,7 raza większym niż format pełnej klatki (35 mm) można uchwycić wyższy stopień ostrości i lepiej oddać nastrój zdjęcia. Ponieważ głębia ostrości jest płytka, można łatwo kontrolować efekty rozmycia tła. PENTAX 645Z może dawać ekscytujące, pełne wyrazu efekty szczególnie jeśli skupisz się na jednym punkcie który chcesz podkreślić na zdjęciu.

Wykrocz poza standardy obrazowania wysokiej jakości
51.4 million efektywnych pikseli

PENTAX 645Z ma około 51.4 milion efektywnych pikseli. Taka liczba to ewidentna zaleta jeśli chcesz fotografować obiekty wymagające bardzo dobrej rozdzielczości np. krajobrazy. Różnica w ostrości i ilości detali jest łatwa do zauważenia nawet na odbitkach wielkości A3. Każde zdjęcie zawiera dużą ilość informacji, różnice tonalne są łatwiejsze do uniknięcia a obróbka plików RAW pozwala śmiało zmieniać parametry i indywidualizować wykończenie zdjęcia bez martwienia się że możesz je popsuć.

Poszerzenie ustawień ekspozycji
Max. ISO 204,800

 Maksymalna wartość ultra wysokiej czułości ISO 204800 była możliwa do osiągnięcia dzięki delikatnej lecz gruntownej obróbce szumów za pomocą procesora obrazów z wysokim współczynnikiem SN. Nawet przy bardzo wysokich ustawieniach ISO można osiągnąć doskonałą jakość zdjęć, z niewielkim poziomem szumów i nieostrości na brzegach. Jeśli dysponujesz szerszym zasięgiem ustawień przesłony i migawki nawet w tych samych warunkach oświetleniowych możesz pokazać tyle nieostrości ile chcesz i wyrażać takie emocje, na jakie masz ochotę.

Obrabiaj w ciągu chwili około 51.4 miliona efektywnych pikseli

Procesor obrazów PRIME III

W aparacie 645Z możesz znaleźć najnowszy procesor obrazów PENTAXA, PRIME III. Jego maksymalna szybkość obróbki jest około pięciu razy większa niż prędkość PRIME II. Dzięki takiemu przyspieszeniu możesz obrabiać w ciągu jednej chwilki olbrzymie ilości danych, wytworzonych przez ok. 51.4 miliona pikseli. PRIME III oznacza również ulepszone wyniki np. funkcji Instant Review

Aparat który wyzwala potencjał rozdzielczości obiektywu

Bez filtra AA

Filtry dolnoprzepustowe, pomimo redukcji przekłamania barw i mory, również obniżają ogólną ostrość obrazu. Projekt PENTAXA 645Z zakładał usunięcie takiego filtra z matrycy gdyż wysoka rozdzielczość to priorytet. Dlatego ta konstrukcja potrafi wyzwolić pełen potencjał obiektywu i rozdzielczości matrycy – na zdjęciu krajobrazu będą dobrze widoczne pojedyncze liście na drzewach

Nowe funkcje: korekcja dyfrakcji i aberracji chromatycznej

Funkcja kompensacji obiektywu

PENTAX 645Z posiada w pełni rozwiniętą opcję korygowania obiektywu. Do korekcji dystorsji i powiększenia dodano korygowanie aberracji chromatycznej, iluminacji pobocznej i dyfrakcji. Dyfrakcja ma miejsce przy domykaniu przesłony obiektywu i PENTAX 645Z koryguje ją w bardzo efektywny sposób. Dodatkowo aparat poprawia efekt rozszczepienia światła podczas obróbki plików RAW, wspierając w znaczący sposób wykończenie zdjęć o wysokiej jakości.

Najlepsza rozdzielczość obrazów dostarczana przez dużą matrycę CMOS O wysokiej liczbie pikseli

Dokładna i precyzyjna gradacja
Duża matryca CMOS posiada szeroką plamkę i sygnał wyjściowy odpowiednio wysokiego stosunku SN do tak wysokiej liczby pikseli. Nazbyt rozjaśnione powiększenia i strata cieniowania detali to coś z czym na pewno się nie spotkasz na zdjęciu z PENTAXA 645Z a zmiany tonalne są odtwarzane jedynie dla obszarów o wysokiej liczbie pikseli. Płynne połączenie pomiędzy cieniami i kolorami daje zdjęcia z większą ilością detali.

Piękne obszary rozmyte i trójwymiarowy efekt na zdjęciach
Efekt rozmycia jest również główną cechą aparatów średnioformatowych. Głębia ostrości jest płytka więc rozmycie jest gładkie. Obiekty uchwycone na największej przesłonie wyglądają bardziej trójwymiarowo niż te obserwowane gołym okiem. Funkcje, oferujące miękkie, trójwymiarowe obrazy bogate w detale, tworzą wyjątkową, znaczącą atmosferę na zdjęciu, charakterystyczną dla średnioformatowych aparatów.

Szybkość – to cecha której brakowało średnioformatowym aparatom cyfrowym. Szybsze i elastyczne operacje uzyskano przez odnowienie całego procesu obróbki obrazu. W porównaniu z PENTAXEM 645D poprawiono, obok autofokusa, operację obróbki obrazu Instant Review. Nowy aparat posiada także pamięć buforową dużej pojemności która sprawia że czas zapisywania plików na karcie pamięci został skrócony. To pomaga w płynnym robieniu serii zdjęć w formacie RAW. Nigdy jeszcze żaden średnioformatowy aparat nie dostarczał tak komfortowej pracy migawki. PENTAX 645Z jest idealnym aparatem do robienia zdjęć portretowych i do fotografowania obiektów w ruchu.

Zaawansowany, wysoce precyzyjny system autofokusa

SAFOX 11

W aparacie PENTAX 645Z zastosowano nowy AF system - SAFOX 11- w którym użyto soczewek dyfrakcyjnych aby obniżyć poziom aberracji. Ostrząc obrazy na matrycy można osiągnąć najwyższą precyzję ogniskowania. Dołączono także czujnik wykrywania źródła światła aby wyeliminować nawet najmniejszy wpływ specyficznych źródeł światła na wyniki autofokusa. Ten precyzyjny system ostrzenia i reakcji jest najlepszy dla obrazów o wysokiej rozdzielczości.

Superb focusing precision
F2.8 beam compatible AF

Wyjątkowa precyzja ogniskowania

Autofokus zgodny ze snopem światła F2.8 

Trzy punkty AF w samym centrum wspomagają F2.8 snop światła – jeśli się używa obiektywu z maksymalną wartością przesłony f/2.8, jest możliwa bardzo wysoka precyzja mechanizmu ogniskowania. Ta funkcja przydaje się szczególnie gdy głębia ostrości jest bardzo płytka lub ostrzy się bardzo mały wycinek zdjęcia.

Uchwyć ciemne obiekty, trudne do zobaczenia-3EV kompatybilny z AF

Przez użycie czujnika AF o dużej czułości można osiągnąć granicę luminancji –3EV (25 punktów centralnych). Nawet fotografując obiekty tak ciemne że trudne do zauważenia gołym okiem system AF ostrzy płynnie i trafia gdzie trzeba w szerszym zakresie zdjęć.

Doskonały potencjał ostrzenia27 AF points

Aparat posiada 27 punktów AF, w tym 25 punktów krzyżowych z sensorami liniowymi w kierunkach pionowym i poziomym. Doskonałe umiejętności ostrzenia na dany obiekt dotyczą wszystkich sytuacji.

Aparat analizuje obiekt i optymalizuje go dzięki funkcji łączącej i kontrolnej

Ta funkcja wykrywa dystrybucję koloru na wyświetlaczu i optymalizuję funkcję łączącą i kontrolną dla automatycznej ekspozycji (AE) autofokusa (AF) i balansu bieli. Podstawą działania jest system analizy sceny łączący czujnik pomiaru RGB z około 86 000 pikseli i PRIME III. Jest to możliwe dzięki całościowej analizie zdjęć, wysokiej precyzji ; konsekwentne robienie zdjęć przynosi najlepsze efekty.

Precyzyjna analiza, wierne oddanie koloru, kształtu i ruchu

Sensor pomiaru RGB z ok. 86,000 pikselami

PENTAX 645Z używa sensora pomiaru RGB z 86 000 pikselami aby rejestrować zdjęcia w czasie rzeczywistym, wykrywając jasność, kolor i ruch w tak precyzyjny sposób że rezultaty przenoszą nas w inny wymiar, kompletnie różny od tradycyjnego systemu pomiaru opartego na 77 strefach. Granica słabej luminancji to –1EV (ISO 100/55 mm f/2.8). Ponadto ta funkcja potrafi osiągać wysoką dokładność kontroli ekspozycji nawet w złych warunkach oświetleniowych.

Korzystne oddawanie koloru we wszystkich miejscach na zdjęciuMatrycowy auto balans bieli

PENTAX 645Z jest wyposażony w matrycowy auto balans bieli który dzieli ekran na małe sekcje i przyporządkowuje najodpowiedniejszy balans bieli każdej z nich. Ta funkcja rozwiązuje problem różnic w temperaturze koloru spowodowanych różnymi źródłami światła, lub obszarami cienia i słońca, dając stabilne odwzorowanie kolorów podobne do tego jakie obserwuje się gołym okiem.

Duża szybkość zapisu plikówPodwójne wejście (slot)

Podwójne wejście (slot) jest zgodne ze standardem US-I. Duża szybkość zapisu i oczyszczania pamięci buforowej powoduje że można szybciej robić zdjęcia. Dodatkowo pliki są zapisywane w sposób sekwencyjny na dwóch oddzielnych kartach aby rejestrować duplikaty i oddzielić pliki RAW i JPEG. Można także używać kart Eye-Fi i FLU (O-FC1 opcjonalnie).

Uwaga: Karty Eye-Fi i FLU z funkcją bezprzewodowego LAN mogą być użyte w wejściu SD2.

Elastyczny kąt

Uchylny wyświetlacz LCD, który może być ustawiony w zakresie -35° to 125°.

PENTAX 645Z posiada wyświetlacz LCD z mechanizmem uchylnym. Można nim poruszać 35° w dół i 125° w górę. Ten 3,2 calowy szerokokątny panel o wysokiej rozdzielczości, z około 1.037 milionem punktów pozwala na robienie zdjęć z dołu i z góry cały czas kontrolując obraz Live View z komfortowej pozycji. Jest on zbudowany w technologii air gapless (bez pęcherzyków powietrza) która zapobiega powstawaniu wewnętrznych odblasków. Wzmocnione szkło z pokryciem warstwą AR pozwala na doskonałą widoczność, chroni przed zadrapaniami i zgnieceniem a także jest bardzo wytrzymałe.

Możliwość kontrastu AFLive View

Ten model posiada funkcję Live View która pozwala na precyzyjne sprawdzanie ogniskowania na powiększonym obrazie (maksimum 16x). Dodatkowo, oprócz Kontrastu AF, można ustawić funkcję ‘Focus Peaking’ (najlepsze ostrzenie) i wykrywanie twarzy AF. Wprowadzając efekty takie jak zawarte w funkcji Obrazy Niestandardowe i balans bieli na wyświetlaczu można poszerzyć swój zakres ekspresji.

Osiągnięcie mobilnego robienia zdjęć z wolnej ręki

Zintegrowany projekt

PENTAX 645Z odziedziczył po swoim poprzedniku, PENTAXIE 645, tradycyjny styl lustrzanki – posiada on zintegrowany wizjer, jednostkę sensoryczną obrazu i uchwyt. Dzięki temu można osiągnąć świetne, niezawodne wyniki jeśli chodzi o celność autofokusa i przestać martwić się złym połączeniem na stykach lub błędami ogniskowania z powodu złego umocowania obiektywu. Oprócz tego zoptymalizowano balans ciężkości aparatu i wyprofilowano uchwyt w ten sposób że jest on łatwy do utrzymania w ręku – w ten sposób stworzono aparat średnioformatowy idealny do zdjęć z wolnej ręki.

Otwarte pole widzenia, dostępne tylko w aparacie średnioformatowym            Optyczny wizjer

TW aparacie zastosowano pryzmat trapezoidalny aby obudowa stała się bardziej kompaktowa. Bagnet jest odchylony do przodu o 9 stopni, optymalizując ścieżkę optyczną dla mniejszych wysokości. Jako system okularowy wprowadzono teleskop Kepplera osiągając zarówno duży stopień powiększenia jak i szeroki kąt – dlatego wizjer ma pole widzenia tak szerokie jak aparaty pełnoklatkowe (35 mm). Pole widzenia wynosi ok. 98% a matówka jest wymienna. Standardowo dołączamy matówkę natural bright matte screen która ułatwia ostrzenie na najwyższym poziomie

Zaliczenie testów 100,000 cykli                                                                               Bardzo trwały mechanizm

PENTAX 645Z posiada szybki i wytrzymały napęd który wyszedł zwycięsko z testów podczas których zrobiono ponad 100 000 zdjęć czyli dwa razy tyle ile wytrzymał PENTAX 645D. Ta cecha nie tylko pozwala na zdjęcia seryjne ale także na ponawiane sesje zdjęciowe ludzi i poruszających się obiektów i tworzenie archiwów cyfrowych; wszystko to spełnia wymagania profesjonalistów.

Uszczelniony korpus, odporny na deszcz i kurz                                    Konstrukcja odporna na niekorzystne warunki pogodowe i kurz

Przewidując niekorzystne warunki podczas sesji zdjęciowych na zewnątrz ten aparat posiada konstrukcję odporną na zachlapanie i kurz.   Uszczelniono starannie 76 różnych miejsc, w tym przyciski, pokrętła i pokrywki, aby były w pełni odporne na krople deszczu, wilgoć i zapylenie. Ta sama konstrukcja została użyta w przypadku obiektywów AW więc jeśli się je podłączy do tego aparatu to uzyska się urządzenie którym można robić zdjęcia nawet w bardzo niekorzystnych warunkach, podczas deszczu i w dużym zapyleniu.

Robienie zdjęć nawet w chłodnym klimacie                                    Gwarantowane dobre działanie w temperaturach do -10°C

Ten aparat był testowany w temperaturach sięgających -10°C i potwierdził swoją przydatność, celność, elastyczność i zużycie baterii. Można zawsze zabierać go do pracy w niskich temperaturach w których wiele urządzeń cyfrowych sobie nie radzi.

Poszukiwanie połączenia lekkości i wytrzymałości                                                Zewnętrzna obudowa magnezowa

Zewnętrzne części aparatu i uchylny wyświetlacz LCD są zrobione z lekkiego i wytrzymałego stopu magnezowego. Ten materiał bardzo dobrze absorbuje wstrząsy i odprowadza ciepło, posiadając również

Wysoka precyzja i wytrzymałość obudowyRama z odlewanego ciśnieniowo aluminium

Aby uzyskać ramę która jest w stanie utrzymać stopkę, wizjer i system optyczny ścieżki autofokusa potrzebny jest wytrzymały materiał i wyważony projekt. Odlewane ciśnieniowo aluminium jest bardzo wytrzymałe, sztywne i można z niego utworzyć precyzyjną konstrukcję. Dodatkowo system sensora obrazowego został przymocowany do ramy poprzez osłonę rozprowadzającą ciepło. Ciepło rozchodzi się przez tylną sekcję ramy, działającej jak radiator; w ten sposób redukuje się szumy powstałe na skutek ciemnego prądu.

Usuwanie kurzu przez wibracje ponaddźwiękoweDR II i alert kurzu

PENTAX 645Z jest wyposażony w system DR II (Dust Removal II), aby uniknąć problemów z osadzaniem się cząsteczek kurzu. DRII potrafi usunąć w efektywny sposób kurz osiadający na powierzchni matrycy CMOS przez wprawienie w ponaddźwiękowe wibracje filtra redukcyjnego UV/IR z elementem piezoelektrycznym.

Funkcje nagrywania filmów

Z aparatem PENTAX 645Z możesz nagrywać filmy w systemie Full HD z maksymalną prędkością 60 klatek na sekundę z przeplotem i HD z maksymalną szybkością 60 klatek na sekundę progresywną. Nawet przy tej samej rozdzielczości, biorąc pod uwagę duży obraz generowany przez PENTAX 645Z, zarejestrowane klatki będą posiadać ogromną ilość detali 3D, porównywalną do kamery filmowej 35 mm lub aparatu pełnoklatkowego. Ponieważ do obróbki można użyć funkcji Obrazy Niestandardowe, zawierającej takie tryby jak efekt krosowania, filmy mogą posiadać szeroki wachlarz tonalny. Inną zaletą jest fakt że można rejestrować filmy także przy minimalnym oświetleniu. Aparat posiada wbudowany mikrofon stereofoniczny i zewnętrzne wejście mikrofonowe (poziomy mogą być dostosowane do potrzeb).Format kompresji danych to MPEG-4 AVC/H.264 a format pliku to MOV.

Rejestruj filmy z rozdzielczością cztery razy większą niż Full HD

Filmy poklatkowe 4K

Funkcja filmu poklatkowego 4K pozwala na rejestrowanie obrazów z interwałem i łączenie ich w jeden film. W takim przypadku rozdzielczość jest około cztery razy wyższa niż w przypadku filmów Full HD więc można zobaczyć naprawdę  super ostre obrazy. Tryb także obsługuje formaty Full HD i HD.

- Format kompresji to Motion JPEG, format pliku to AVI.
- Interwał może zostać ustawiony w przedziale od 2 sekund do godziny a czas nagrywania wynosi od 14 sekund do 99 godzin. Dostępny maksymalny czas nagrywania może się zmieniać w zależności od wielkości interwału.

- Maksymalna szybkość migawki to 1/30 sekundy
- Aby odtworzyć film nagrany jako 4K Film Poklatkowy/Interwałowy wymagany jest program komputerowy który obsługuje odtwarzanie takich filmów.

Formaty nagrywania wspierające pliki TIFFRAW/JPEG/TIFF

Istnieje możliwość wybrania formatu: RAW, JPEG i TIFF. Dla obrazów RAW obsługiwany jest format PEF, stworzony przez PENTAX, i format DNG, który można obrabiać z aplikacjami Adobe. Pliki JPEG mogą być rejestrowane równocześnie z plikami RAW z dużą elastycznością jeśli chodzi o wymiar i ustawienia jakości obrazu. Można wybrać rozszerzenie TIFF jeśli zależy ci na zapisywaniu w formacie nieskompresowanym.

* Pliki TIFF nie mogą być zapisywane jednocześnie z formatami RAW i JPEG.

Bogaty wybór opcji regulacji dostępny w menu aparatu – obróbka plków RAW w aparacie

Pliki RAW mogą być obrabiane w aparacie I zapisane z rozszerzeniem JPEG lub TIFF. PENTAX 645Z posiada także cały zestaw opcji regulacji obrazu przy wysokiej prędkości przesuwu klatki. Ciesz się wolnością obróbki obrazów używając tylko swojego aparatu.

 [Opcje regulowane, dostępne podczas obróbki obrazów RAW]
● Ustawienia nagrywania: Format Pliku (JPEG/TIFF), Format obrazu, Zarejestrowane Piksele JPEG, Jakość JPEG, Przestrzeń Kolorów
● Korekcja obiektywu: Korekcja dystorsji, Dostosowanie poprzecznej aberracji chromatycznej, Korekcja Oświetlenia bocznego, Korekcja dyfrakcji, Korekcja Rozszczepienia Kolorów
● Balans bieli
● Obrazy niestandardowe
● Filtr cyfrowy
● HDR (tylko przy robieniu zdjęć HDR)
● Czułość
● Wysokie-ISO NRn

Uchwyć obiekty zmieniające się z każdą chwiląZdjęcia seryjne i ich kompzycja

Migawka zostanie włączona automatycznie z wcześniej ustawionym interwałem i numerem zdjęć. Ta funkcja nadaje się do rejestrowania obiektów powoli zmieniających się w czasie. Jest także możliwe połączenie interwałów z wielokrotną ekspozycją. Interwały mogą być ustawione w przedziale od 2 sekund do 24 godzin z maksymalną liczbą 2 000 rozmaitych, ekspresyjnych zdjęć.

Automatyczne tworzenie obrazów z szerokim zakresem dynamiki

HDR (High Dynamic Range – szeroki zakres dynamiki)

Pojedynczy obraz HDR jest tworzony z trzech obrazów o różnych ekspozycjach. Oprócz dopasowania amplitudy ekspozycji* 1 do danej sceny aparat może automatycznie korygować małe zmiany kompozycji pomiędzy obrazami*2. Można również się cieszyć łatwym wykonywaniem zdjęć HDR z ręki. Ponieważ oryginalne trzy obrazy, używane w tej technice, są zapisywane jako pliki RAW można używać je oddzielnie. Wszystkie trzy obrazy są zapisywane także jako pojedynczy plik RAW, ułatwiając zarządzanie danymi.

1* Amplituda ekspozycji może być ustawiona tylko podczas robienia zdjęć

*2 Automatyczne dopasowanie pozycji może nie być możliwe w przypadku dużych rozbieżności lub różnic we wzorach, w zależności od fotografowanego obiektu.

Wybieraj tryb kompozytowy w zależności od swoich intencji i preferowanej ekspresji. Wielokrotna ekspozycja

Określ liczbę zdjęć (od 2 do 2 000) i połącz je w jeden obraz. Za każdym przyciśnięciem migawki aparat dostosowuje ekspozycję i obrazy są łączone – rezultaty możesz sprawdzić na wyświetlaczu LCD. Aby łatwiej było wyrazić różne intencje twórcze można wybrać z trzech dostępnych opcji trybu kompozytowego.

 [Tryb kompozytowy]
● Średni
Tworzy obraz kompozytowy z średnimi ustawieniami ekspozycji. W ten sposób możesz się cieszyć łatwą fotografią z wielokrotną ekspozycją bez dopasowywania jej na każdym zdjęciu
● Dodawany
Tworzy obraz kompozytowy dodając ekspozycję poszczególnych zdjęć kumulacyjnie
● Jasny
Porównuje każde zdjęcie, wybiera jego jaśniejsze obszary i łączy je. Ciemniejsze obszary są pomijane więc jest to bardzo efektywny tryb do fotografowania obiektów z podkreśleniem efektu kontrastu, np.: księżyca, fajerwerków lub oświetlonych budynków.

Odmiana kontroli tonalnejObraz niestandardowy

Tryb Obraz Niestandardowy pomaga ci dopasować obiekt fotografowany do twoich intencji i upodobań w dziedzinie ekspresji. PENTAX 645Z oferuje 11 odmian elastycznej kontroli obrazu aby dopasować efekt to twoich preferencji. Możesz dopasować między innymi: nasycenie kolorem, odcień, klucz, kontrast i ostrość .

*parametry które można dopasować mogą się zmieniać w zależności od opcji trybu Obraz Niestandardowy.

Product data
Kod produktu 16600
Release date 15-04-2014
Typ
Rodzaj aparatu

Średnioformatowa lustrzanka cyfrowa z TTL autofokusem, i automatyczną ekspozycją

Matryca
Typ

CMOS z filtrem kolorów podstawowych

Wymiary 44mm x 33mm
Liczba pikseli

ok. 52.99 megapikseli

Efektywne piksele

ok. 51.4 megapikseli

Formaty

JPEG: L (51M: 8256 x 6192), M (36M: 6912 x 5184), S (21M: 5376 x 4032,) XS (3M: 1920 x 1440)
RAW: L (51M: 8256 x 6192)
TIFF: L (51M: 8256 x 6192)

Czułość

Auto:100-204800

(można ustawić krok EV jako 1EV, 1/2EV, lub 1/3EV)

System stabilizacji matrycy

Stabilizator Obrazu: przesunięcie obiektywu (przy użyciu obiektywu typu SR )

Symulator filtra AA: redukcja mory przy użyciu jednostki SR. Wył/Typ1/Typ2

Czyszczenie matrycy

Użycie ultradźwięków 'DR II' z funkcją 'Dust Alert'

Balans bieli

Typ: System kombinowany złożony z obrazu CMOS i sensorów Wykrywania źródła światła

Mikroregulacja: Regulowany ±7 kroków na osi A-B lub osi G-M

Auto, Multi Auto, światło dzienne, cień, pochmurno,światło jarzeniowe (D: kolor światła dziennego N: Biały naturalny, W: Biały Zimny L: Biały Ciepły) Światło fluorescencyjne, Błysk, CTE, Ręczny (można ustawić 3 różne opcje), Kolor, Temperatura (do 3 różnych opcji). Możliwe kopiowanie ustawień balansu bieli wcześniej zrobionego zdjęcia

Obiektyw
Mocowanie

Bagnet PENTAX 645AF2 z łącznikiem AF, styki komunikacji z aparatem, i styki zasilania

Kompatybilne obiektywy

Obiektywy z bagnetem PENTAX 645AF2, 645AF i 645A

System ostrości
Typ

TTL detekcja fazy, 27-punktowy SAFOX 11, (25 punktów krzyżowych w centrum) 

Zakres jasnośći EV –3 do 18 (ISO 100 przy normalnej temperaturze)

Punkty AF:

Auto, Wybór, Rozdzerzone pole (S, M,L), Wybór strefy, Auto (27 punktów AF)

Zasięg focusa (automatyczny)

Pojedynczy AF (AF.S), Ciągły AF (AF.C), indywidualne dopasowanie działana fokusa

Wspomoganie AF

Światło asysty LED AF

Wizjer
Typ

Teleskop Kepplera pryzmat trapezoidalny

Odsunięcie źrenicy wyjściowej: ok. 21 mm (od okna wizjera),

Pole widzenia ok. 98%
Powiększenie

ok. 0.62 x (z  D FA645 55mmF2.8 ustawionym na nieskończoność)
ok. 0.85 x (z FA645 75mmF2.8 ustawionym na nieskończoność)

Matówka

Wymienna Natural-Bright-Matte

Regulacja dioprii ok. -3.5 - +2.0m-1
Wyświetlacz
Rodzaj

Uchylny TFT kolorowy monitor LCD ze strukturą air-gapless i wzmocnionym szkłem zewnętrznym

regulacja jasności, nasycenia reg. kolorów, powłoki AR,

• Rozmiar: 3.2 cale 
• Rozdzielczość: ok. 1037 tys. punktów

Rozdzielczość ok. 1037K punktów
Liveview
LiveView

Typ: metoda TTL używając matrycy CMOS

Mechanizm ogniskowania: wykrywanie kontrastu+ wykrywanie twarzy, śledzenie, wybieranie, wielopunktowy AF

Fokus peaking: Wł/Wył,

Wyświetlacz: Pole widzenia ok.. 100%, Powiększenie (2x, 4x, 8x, 12x, 16x), Wyświetlanie siatki (4x4 siatka, złoty podział, wyświetlanie skali, Pole1, Pole2, Kolor siatki: przezroczysty czarny, przezroczysty biały), jasne/ciemne pole, histogram, obróć widok o180° 

Migawka
Typ

Sterowana elektronicznie migawka szczelinowa o pionowym przebiegu w płaszczyźnie ostrości, 

Prędkość

Auto:1/4000 - 30 sek, Ręczny:1/4000 - 30 sek. (z krokiem 1/3 EV lub 1/2 EV ), bulb

Synchronizacja-X 1/125 sec.
System ekspozycji
System pomiaru

TTL otwarta przesłona, czujnik RGB 86K pikseli, centralnie ważony pomiar światła i pomiar punktowy

Kontrola ekspozycji

Pomiar wielosegmentowy, centralny, punktowy

Tryby zdjęć

Program, Priorytet czułości, Priorytet migawki, Priorytet przesłony, Priorytet migawki i przesłony,  Ręczny, Bulb, Szybkość Flash X-sync , USER1, USER2, USER3

Zakres pomiaru

EV -1 to 21 (ISO100 at 55mmF2.8)

Blokada ekspozycji

Przez przycisk (regulator czasowy: dwa razy dłużej niż czas operacji z określonym czasem Niestandardowa Setting), Ciągła jak długo przycisk migawki jest wciśnięty do połowy

Kompensacja

±5 EV ( wybór kroków: 1/3 EV lub 1/2 EV)

Auto Bracketing

Bracketing ekspozycji: 2, 3 lub 5 latek, Dostępny z trybem ciągłym, samowyzwalaczem lub pilotem

Lampa
Tryby

Lampa włączona, Lampa włączona plus redukcja czerwonych oczu, Synchronizacja Wolnego Tempa, Synchronizacja Wolnego Tempa plus redukcja czerwonych oczu, P-TTL,  Synchronizacja na tylną kurtynę migawki, Synchronizacja na kontrolę kontrastu, Synchronizacja Szybkiego Tempa i pracy bezprzewodowej (dostępne z odpowiednią zewnętrzną lampą)

Czas recyclingu lampy

Czas synchronizacji: 1/125 sek.

Zakres ekspozycji

-2.0 to + 1.0 EV

Parametry
Tryby

Wybór trybów: Zdjęcia: Pojedyncza klatka, Ciągłe (H, L), Samowyzwalacz (12 sek., 2se.), pilot (natychmiast, 3 sek. , tryb ciągły), Wielokrotna ekspozycjia (dostępna z trybem ciągłym, samowyzwalaczem lub ze zdalnym sterowaniem) , zdjęcia interwałowe, filmy kompozytowe poklatkowe: pilot, interwałowa rejestracja filmów

Zdjęcia z blokadą lustra: dostępne z trybami: ciągłym, samowyzwalacz, pilot lub wielokrotna ekspozycja

Ciągły Shooting:
Max. ok. 3 kl/s, JPEG ( L:★★★w trybie ciągłym H): aż do ok. 30 klatek, RAW: aż do ok. 10 klatek, TIFF: aż do ok.12 klatek

Max. ok. 4.5 kl/s, JPEG (L:★★★ w trybie ciągłym L): aż do ok. 300 klatek, RAW: aż do ok. 25 klatek, TIFF: aż do ok. 15

*Z czułością nastawioną na ISO100.

Wielokrotna ekspozycja: Tryb kompozytowy: dodawany,średni,jasny
Liczba zdjęć: 2 do 2000

Tryb interwałowy: Zdjęcia: Intervał: od 2 sek. do 24 godzin.

Liczba zdjęć: od 2 do 2000

Początek interwału: Teraz, Ustaw czas,  Filmy, Zarejestrowane piksele: 4K, Full HD,

HDInterval: od 2 sec. do jednej godziny, Czas nagrywania , od 14sek. do 99 godzin

Początek interwału: teraz, ustaw czas"

Obrazy niestandardowe: Jasne, Naturalne, Portret, Krajobraz, Jaskrawe, Żywe, Przytłumione, Pominięcie Wyjaśniania, Film Wstecz, Monochromatyczny, Krosowanie

Krosowanie: Losowe, Ustawienia 1-3, Ulubione 1-3

Redukcja szumów: wolne ustawienia migawki NR, Wysokie-ISO NR

Ustawienia zakresu dynamiki: korekcja jasnych obszarów, korekcja cieni

Korekcja obiektywu: korekcja dystorsji, dyfrakcji, poprzecznej aberracji chromatycznej, korekcja oświetlenia bocznego,

zdjęcia HDR: Auto, Typ1, Typ2, Typ3, dostosowanie nawiasów ekspozycji, dostępne auto osiowanie (funkcja automatycznej korrekcji kompozycji)

Poziom elektroniczny: wyświetlany w wizjerze i na wyświetlaczu LCD (tylko w poziomie); wyświetlany na wyświetlaczu LCD (w pionie i poziomie)

Film
Nagrywanie

Formaty plików: MPEG-4 AVC/H.264 (MOV)*Motion JPEG (AVI) dla filmów interwałowych/poklatkowych

Zapisane piksele: Full HD (1920 x 1080, 60i/50i/30p/25p/24p), HD (1280 x 720, 60p/50p/30p/25p/24p)

Dźwięk: Wbudowane mikrofony stereo, mikrofon zewnętrzny (zgodny z trybem nagrywania stereo),

Regulowany poziom dźwięku nagrań,

Czas nagrania: do 25 minut; zatrzymuje nagranie automatycznie jeśli wewnętrzna temperatura aparatu jest za wysoka.

Obrazy niestandardowe: Jasne, Naturalne, Portret, Krajobraz, Jaskrawe, Żywe, Blade, Pominięcie Wyjaśniania, Film Wstecz, Monochromatyczny, Krosowanie

Krosowanie: Losowe, Ustawienia 1-3, Ulubione 1-3

HDR * dostępny jedynie dla automatycznego nagrywania filmów poklatkowych, Typ1, Typ2, Typ3, Dostosowanie zakresu wartości ekspozycji

Playback
Filtry cyfrowe

Dostosowanie podstawowych parametrów, Monochromatyczny, Extrakcja koloru, Aparat zabawkowy, Retro, Wysoki kontrast, Cieniowanie, Odwróć Kolor, Pojedynczy Kolor podkreślony, Biało-czarny podkreślony, Ekspansja Tonalna, Szkic, Akwarela, Pastel, Stylizacja na Plakat, Miniatura, Miękki, Efekt gwiazdy, Rybie Oko, Wąski

Opcje

Widok odtwarzania: Pojedyncze zdjęcie, Wiele zdjęć (6, 12, 20, 35, 80 miniaturek), Powiększenie obrazu (aż do 16x, 1x wyświetlacz i szybkie powiększenie również dostępne), Wyświetlanie siatki (Styl siatki: siatka 4x4,Złoty podział, Skala, Pole 1, Pole 2, Kolor siatki: przeźroczysty czarny, przeźroczysty biały), Wyświetlanie obróconego obrazu, Histogram (Y histogram, RGB histogram), Alert jasnego pola, Auto rotacja zdjęcia, Wyświetlanie szczegółowych informacji, Informacje dotyczące praw autorskich (Fotograf, Właściciel praw autorskich), Wyświetlanie folderu, Wyświetlanie kalendarza statycznych klatek, Pokaz slajdów, Informacje GPS( szerokość i długość geograficzna, wysokość n.p.m. skoordynowany czas uniwersalny (UTC))

Usuń: Pojedynczy obraz, Wszystkie obrazy, Wybierz & usuń, Folder, Natychmiastowy przegląd obrazu

Obróbka RAW: Opcje obróbki: Wybierz pojedynczy obraz, Wybierz wiele obrazów, Wybierz folder, Parametry obróbki: Format pliku(JPEG/TIFF), Zachowanie skali, Zapisane piksele JPEG, Jakość JPEG, Przestrzeń kolorów, Korekcja dystorsji, Korekcja poprzecznej aberracji chromatycznej, Korekcja oświetlenia peryferyjnego, Korekcja dyfrakcji, Korekcja rozszczepienie kolorów, Balans bieli, Obrazy niestandardowe, Filtr cyfrowy, HDR, Czułość, Wysokie-ISO NR, Korekcja cieni

Funkcje edycji: Korekcja koloru mory, Zmień rozmiar, Przycięcie (można zmienić skalę wielkości i dostosować nachylenie), Edycja filmów (podział fillmu i usunięcie niechcianych segmentów) Zapisanie pojedynczego zdjęcia w formacie JPEG z klatki filmu, Zapisanie danych RAW, Kopiowanie obrazu, Transfer obrazów do formatu Eye-Fi

Przechowywanie
Zewnętrzny

Podwójne wejście kart: zapis sekwencyjny, zapisz na obu (podwójny zapis),

Oddziel RAW/JPG, możliwe kopiowanie obrazów pomiędzy wejściami

Media zapisu: SD, SDHC*, SDXC*, Eye-Fi , FLUCARD

*kompatibilne z UHS-I

Format plik

RAW(14 bit): (PEF/DNG), JPEG: ★★★(Best), ★★(Better), ★(Good),

RAW+JPEG: dostępne RAW (PEF/DNG), TIFF, JPEG (zgodne z Exif 2.30), Zgodne z DCF  2.0

Główne cechy
Cechy

Tryby własne USER: Można zapamiętać do 3 ustawień

Funkcje niestandardowe: 29 items

Pamięć trybów: 11 items

Indywidualne dopasowanie przycisków/ programowanie E-dial:

Przycisk RAW/Fx: ustawianie format pliku za jednym przyciśnięciem, Podgląd optyczny, Podgląd cyfrowy

Przycisk AF: włącz AF1, włącz AF2, usuń AF

Przycisk podglądu: podgląd optyczny, podgląd cyfrowy,

Przycisk iluminacji: podświetlenie panelu LCD, Modelowanie fleszu, testowanie fleszu

 E-przyciski (przód/tył) do ustawień indywidualnych w każdym trybie ekspozycji

włącz/wyłącz przyciski kontrolne

Typ 1 – e-przyciski (przód/tył) przycisk kompensacji EV, przycisk ISO,Przycisk blokady AE,Przycisk zielony, Przycisk bracketingu ekspozycji, Przycisk obszaru AE

Typ 2: e-przyciski (przód/tył) przycisk kompensacji EV, Przycisk ISO,Przycisk blokady AE, Przycisk zielony, Przycisk bracketingu ekspozycji, Przycisk obszaru AE, Wybierak czterokierunkowy, Przycisk zmiany punktu AF, Przycisk OK, Przycisk AF, Przycisk RAW/Fx

Wielkość tekstu: Standardowy, Duży

Strefy czasowe : 75 miast, 28 stref

Mikroregulacja AF : ±10 kroków, jednolita regulacja dla wszystkich obiektywów lub indywidualna regulacja (można zapisać do 20 różnych opcji)

Informacja o prawach autorskich: Imiona i nazwiska autora zdjęć i właściciela praw autorskich są wtopione w plik. Historia zmian może być sprawdzona używając dostarczonego oprogramowania.

Języki

angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, portugalski, włoski, holenderski, szwedzki, duński, fiński, polski, czeski, węgierski, turecki, grecki, rosyjski, koreański, chiński tradycyjny, chiński uproszczony i japoński 

Interface
Interface

Port: USB 3.0 (micro B), wejście dla zasilacza zewnętrznego, wężyk spustowy, Gniazdo X-sync , HDMI (Typ D) , Wejście dla mikrofonu stereo

Połączenie USB: MSC/PTP

Moc
Źródło

Bateria Litowo-jonowa D-LI90 do ponownego ładowania

Zestaw adaptera K-AC132 (Opcjonalnie)

Wydajność

Numer zdjęć możliwych do zapisania: ok. 650 zdjęć

Czas odtwarzania: ok. 400 minut

* Testowanie zgodne ze standardami CIPA przy użyciu baterii litowo jonowej w pełni naładowanej, w temp. niższej niż 23 stopnie Celsjusza. Rezultaty mogą się zmieniać w zależności od warunków

Body
Wysokość 117mm
Głębokość 156mm
Szerkość 123mm
Waga

Ok. 1550 g (z odpowiednią baterią i kartą pamięci SD)

Ok. 1470 g (sam korpus)

Kompatybilność
PC Windows 8.1 / 8 / 7 , Vista (32 bit/64 bit)
Mac Mac OS X 10.9 /10.8 / 10.7 / 10.6
Akcesoria
Oprogramowanie

PENTAX Digital Camera Utility 4 (Ver.4.20)

Zawartość opakowania

Bateria Litowo-jonowa D-LI90 do ponownego ładowania
Ładowarka D-BC90
kabel AC
Pasek O-ST150
Duża oprawa okularu O-EC107
Oprogramowanie (CD-ROM) S-SW150
Pokrywka na gorącą stopkę (Hot shoe) FK,
Pokrywka na bagnet aparatu

Opcjonalnie

Bateria Litowo-jonowa  D-LI90 - 39830
Zestaw ładowarki K-BC90E - 39834
AC adapter K-AC132E - 38779
Jednostka GPS O-GPS1 - 39012
Matówka 645D  DF-80 WC - 38584
Matówka 645D DG-80 WC - 38582
Matówka 645D DK-80 WC - 38583
Zestaw do czyszczenia matrycy O-ICK1 - 39357
Pilot odporny na złe warunki atmosferyczne

O-RC1 – 39892

Karta Flucard do Pentaxa 16Go O-FC1 – 38610

Wężyk spustowy CS-205 - 37248
Pierścieniowa lampa błyskowa AF 160FC - 30477
Lampa błyskowa AF 200FG - 30465
Lampa błyskowa AF 360FGZ II - 30438
Lampa błyskowa AF 540FGZ II - 30456
Plecak na aparat SLR  - 50278

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl