Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 50/1.4 HD D-FA SDM AW

Kod produktu: 0027075401167
Cena: 12 499,00 zł 12499.00
Producent: Pentax
Dostępność: dostawa zazwyczaj 2-3 dni
ilość
szt.
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne
doradztwo
Szeroki
asortyment
Darmowa dostawa
od 500zł

Opis produktu

Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + obiektyw 50/1.4 HD D-FA SDM AW

Nowy standard w linii pełnoklatkowych lustrzanek serii K


Pentax K-1 II powstał by dawać niezwykłe możliwości tworzenia zdumiewających rzeczy

Zaawansowana technologicznie pełnoklatkowa matryca CMOS o niezwykłych możliwościach, umieszczona w magnezowym, uszczelnionym korpusie czyni z Pentaxa K-1 II doskonałe narzędzie do wykonywania profesjonalnych zdjęć oraz rejestrowania znakomitych filmów Full HD. Z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających pasjonatów fotografii, ceniących sobie niezawodność nawet w bardzo trudnych warunkach.

Pełnoklatkowy przetwornik obrazu

Aparat K-1 Mark II został wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS. Dzięki dużej powierzchni sensora i szerokiemu pokryciu pikseli aparat gwarantuje znakomite, bogate w detale zdjęcia z doskonałą gradacją kolorów. Zapewnia również doskonałą redukcję szumów oraz pozwala kontrolować poziom głębi ostrości i efekt bokeh.
Wydajny procesor PRIME IV zapewnia najwyższą jakość reprodukcji obrazów

Zastosowany w PENTAX K-1 Mark II procesor PRIME IV jest kwintesencją połączenia najnowszych technologii obróbki obrazu. Poza efektywnym procesem usuwania szumów funkcja Fine Sharpness i Extra Sharpness pozwala oddać kontury obiektu w bardziej naturalny sposób. Przełomowa technologia PENTAX Real-time Scene Analysis (analizy sceny w czasie rzeczywistym) skutecznie kompensuje zniekształcenia, winietowanie czy aberrację chromatyczną.

 Nowy moduł przyspieszający proces przetwarzania obrazu

PENTAX K-1 II wyposażono w pozbawioną filtra AA matrycę CMOS o efektywnej rozdzielczości 36.4 Mpx. Nowy moduł akceleracji obrazu optymalizuje dane zanim te będą przetwarzane przez wydajny procesor PRIME IV. Dzięki temu minimalizowane jest występowanie szumów, odbywa się to bez strat w rozdzielczości bez względu na ustawiony poziom czułości – od standardowego po super czuły. Podczas prac nad tym modelem zadbano o poziom odwzorowania barw, szczególnie w zakresie głębokich błękitów i żywych zieleni. Znacznie podniesiono redukcję szumów podczas robienia zdjęć o wysokim poziomie czułości aż do ISO 819200.
 System Pixel Shift Resolution II

Pentax K–1 II został wyposażono w nową generację innowacyjnej technologii Pixel Shift Resolution II umożliwiającą uzyskanie zdjęć o wyższym poziomie odwzorowania szczegółów i barw niż w przypadku tradycyjnego pełnoklatkowego sensora. Tryb Dynamic Pixel Shift Resolution, który wykrywa nawet drobne drgnięcia obiektu podczas realizacji zdjęć seryjnych na wysokim poziomie czułości, jest kompatybilny z mechanizmem stabilizacji obrazu.

Użytkownik może włączyć lub wyłączyć funkcję korekcji ruchu (Motion Correction function). Ta wykrywa poruszające się obiekty uchwycone podczas robienia zdjęć w trybie seryjnym i pozwala na minimalizację efektu poruszenia obrazu w trakcie procesu przetwarzania obrazu.
Wbudowany mechanizm stabilizacji obrazu - Shake Reduction II

System pozwala na efektywniejszą minimalizację efektu drgań wywołanych przechylaniem aparatu (dotyczy głównie fotografii makro) i tych, które powstały podczas realizacji innych ujęć oraz działa skuteczniej niż w przypadku, gdy stabilizacja znajduje się w obiektywie. 5-osiowy system SR II kompensuje drgania na poziomie 5 kroków wartości ekspozycji. Nawet podczas wykonywania zdjęć panoramicznych, system wykrywa automatycznie położenie aparatu i kontroluje drgania powstałe podczas ujęć.
Innowacyjny symulator filtra AA pozwala zminimalizować efekt mory

Dzięki mikroskopijnym drganiom matrycy symulator filtra AA (antyaliasingowego) zmniejsza efekt mory tak samo efektywnie jak standardowy filtr AA. Co więcej, pozwala użytkownikowi na samodzielny wybór poziomu redukcji lub całkowite wyłączenie tej funkcji.

Nagrywanie filmów Full HD oraz dostęp do dodatkowych narzędzi

Pentax K-1 pozwala na nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080 pikseli; 60i/30p) w formacie H.264. Aparat wyposażono w gniazdo na zewnętrzny mikrofon i słuchawki. Użytkownik może korzystać z funkcji redukcji szumu wiatru, ręcznych ustawień poziomu nagrywania dźwięku oraz monitorować jego natężenie. Do jego dyspozycji są również dodatkowe efekty (ich zastosowanie może wpływać na zmianę liczby klatek na sekundę z jaką nagrywany jest obraz). K-1 pozwala również na nagrywanie filmów w trybie poklatkowym w jakości 4K (3840 x 2160 pikseli).Tryb poklatkowy  pozwala nagrywać obrazy powoli ruszającym się obiektom, a następnie połączyć je w jeden film. Można go odtworzyć w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli)*.Tryb poklatkowy połączony z funkcją Star Stream zapewnia  niezwykłe ujęcia gwieździstego nieba.

Kompaktowe i wytrzymałe body aparatu

Górny panel oraz rama zostały wykonane z solidnego i lekkiego stopu magnezu. Aparat wyposażono w bardzo wytrzymały mechanizm migawki pozwalający na ponad 300 000 cykli. Jednocześnie dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu – pływającego lustra (floating mirror structure) - wielkość aparatu została zmniejszona do minimum. Natomiast wysoką odporność na niekorzystane warunki atmosferyczne, wodę i kurz zapewnia 87 uszczelek. Z aparatu można korzystać w temperaturze do -10°C.

Ruchomy wyświetlacz LCD

Na tylnej części obudowy K-1 umieszczono ruchomy wyświetlacz LCD, który można uchylić i obrócić o około 44 stopni w pionie i 35 stopni w poziomie. Wykonany z hartowanego szkła ekran o przekątnej 3,2 cala wyświetla obraz o rozdzielczości 1,037,000 punktów (w proporcjach 3:2). Zastosowanie konstrukcji air-gapless pozwoliło na minimalizację efektu odblasków. Dodatkowym ułatwieniem jest również możliwość szybkiego dopasowania jasności wyświetlacza. Ta opcja pozwala na uzyskanie lepszej widoczności podczas fotografowania w nocy.
System SAFOX 12 z 33 punktami AF

W Pentax K-1 II zastosowano moduł AF SAFOX 12. 33 Punkty AF zostały rozmieszczone w taki sposób by pokryć całe pole obrazowania (25 punktów krzyżowych zostało umieszczonych w centrum kadru). Centralny sensor oraz jeden umieszczony nad a drugi pod nim pozwalają wykryć strumień światła z obiektywu F2.8. W nowym modelu udoskonalono algorytm śledzenia w systemie AF.

Przechowuj fotografie o najwyższej rozdzielczości na dwóch kartach SD

Gniazdo pamięci w K-1 Mark IIpozwala na używanie dwóch kart SD, z możliwością wyboru trzech trybów zapisywania danych: "Serial", aby przechowywać dużą liczbę zdjęć kolejno w jednej i drugiej karcie; "Duplikat” do tworzenia kopii zapasowych oraz "RAW / JPEG Division" do zapisywania zdjęć w zależności od ich formatu.

Steruj aparatem za pomocą smartfona

PENTAX K-1 Mark II został wyposażony w funkcję bezprzewodowego połączenia LAN (Wi-Fi), która pozwala przesyłać i przeglądać zdjęcia na ekranie smartfona. Po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji Image Sync* możliwe jest także sterowanie aparatem, zmiana podstawowych ustawień i wyzwolenie migawki na odległość.

Inne rozwiązania

Udoskonalony system X Real-Time Scene Analysis (analizy sceny w czasie rzeczywistym PENTA)
W połączeniu z możliwościami nowego procesora obrazu PRIME IV, zaawansowana technologia analizy sceny w pełnoklatkowym modelu K-1 pozwala na bardzo dobre odwzorowanie kolorów i optymalizuje ustawienia ekspozycji. Zastosowanie algorytmu „sztucznej inteligencji”* sprawia, że aparat jest w stanie dopasować odpowiednie ustawienia, nawet w trudnych warunkach. * Działa kiedy ustawienia AUTO ekspozycja działa w trybie Analiza Sceny AUTO i Tryb Użytkownika ustawiony jest na AUTO.
Wizjer optyczny o 100 procentowym pokryciu kadru
Zaprojektowany specjalnie do pracy z nową pełnoklatkową matrycą 35mm optyczny wizjer zapewnia 100 procentowe pokrycie kadru i powiększenie około 0,7x. Natomiast matówka Natural Bright Matt II pozwala na sprawną pracę z użyciem manualnego ustawiania ostrości.

Superszybki tryb zdjęć seryjnych (High-speed continuous shooting)
Mechanizm migawki zastosowany w modelu Pentax K-1 II zapewnia wysoką precyzję pracy lustra i zapobiega jego drganiom. System szybkiej transmisji danych pozwala na zapis 17 klatek w formacie RAW (bądź 70 zdjęć w formacie JPEG w najwyższej jakości) w pojedynczej sekwencji z maksymalną szybkością 4,4 kl/s.W trybie APC-S Crop (APC-S Crop mode) w pojedynczej sekwencji z maksymalną prędkością 6,4 kl/s pozwala na zapis 50 klatek w formacie RAW i 100 zdjęć w formacie JPEG w najwyższej jakości.

Łatwo dostępne ustawienia jasności
Dzięki jednemu przyciskowi, nowa funkcja K-1, Outdoor View, wyświetla na ekranie LCD 5 konfiguracji jasności. Dzięki temu łatwo i szybko można dostosować poziom jasności do panujących warunków - rozjaśnić monitor przy oślepiającym słońcu lub ściemnić pod rozgwieżdżonym niebem. Dodatkowo dostępna jest opcja czerwonego podświetlenia, dla komfortowej pracy podczas nocnych ujęć.Przypisanie tej funkcji do przycisku Fx1 umożliwia natychmiastowe przełączenie ekranu monitora pomiędzy trybami normalnym i czerwonym.

Wsparcie podczas pracy z aparatem w ciemności
Cztery źródła światła LED wspomagające użytkowanie K-1 są umiejscowione w strategicznych miejscach aparatu: nad obiektywem, za wyświetlaczem LCD, przy slocie na kartę pamięci oraz wejściu kablowym. Można je włączyć* za pomocą przycisku i korzystać z aparatu w ciemności.

Zaawansowany system usuwania zanieczyszczeń matrycy
Wykorzystując piezoelektryczne elementy, mechanizm DR II wytwarza ultradźwiękowe wibracje na panelu ze szkła optycznego znajdującego się tuż przed czujnikiem obrazu. Dzięki temu pozbywamy się wszelkich pyłków i brudów, które mogłyby przykleić się do czujnika oraz być widoczne na fotografii.

Niezawodna praca migawki
Po serii wymagających testów wydajności, migawka K-1Mark II udowodniła swoją wyjątkową wytrzymałość nawet do 300 000 cykli. Zapewnia to precyzję oraz niesamowitą trwałość wymaganą przez profesjonalnych fotografów.Sterowana elektronicznie migawka optymalizuje wydajność matrycy. Praca z maksymalną prędkością 1/8000 sekundy pozwala szeroko otworzyć przysłonę nawet w jasnych miejscach oraz w pełni korzystać z efektu bokeh. Migawka zapewnia również synchronizację w 1/200 sekundy.

HDR
Tryb HDR (High Dynamic Range)* odwzorowuje obraz takiej samej jakości jaką wychwytuje ludzkie oko. HDR wykorzystuje korekcję najjaśniejszych punktów i czarnych cieni, nawet przy bardzo wysokim kontraście, pozwala też ustawić zakres zmian ekspozycji lub skorzystać z funkcji automatycznej regulacji położenia. ** W tym trybie zdjęcia mogą być zapisywane w formacie RAW, rozszerzenie można zmienić wyłączając tryb HDR, lub zmieniając jego ustawienia. Używając oprogramowania komputerowego obraz RAW może być podzielony na trzy pliki, każdy z nich można zapisać niezależnie.

Wielokrotna ekspozycja
Dzięki funkcji wielokrotnej ekspozycji 2 lub nawet 2000 zdjęć można połączyć na jednym obrazie. Użytkownik ma do dyspozycji trzy tryby: average, additive oraz comparative brightness.  Podczas korzystania z opcji Live View, K-1 wyświetla półprzezroczysty obraz już przechwyconego zdjęcia na wyświetlaczu LCD, co pozwala dokonać dokładnego wyrównania obrazów.

Filtry cyfrowe
PENATX K-1 Mark II oferuje 9 filtrów cyfrowych dostępnych podczas fotografowania, oraz 21 filtrów do wykorzystania podczas dalszej edycji zdjęcia. Na jedną fotografię można nałożyć do 20 filtrów.

ASTROTRACER

Dzięki współpracy modułu GPS, elektornicznego kompasu i mechanizmu SR, K-1 Mark II umożliwia śledzenie ruchu gwiazd i planet podczas fotografowania z wykorzystaniem długich ekspozycji. W oparciu o dane uzyskane między innymi z satelitów GPS K-1 Mark II oblicza ruch ciał niebieskich, a następnie synchronizuje ruch czujnika obrazu. Dzięki temu gwiazdy można rejestrować bez efektu smug.

GPS

Wbudowany moduł GPS zapewnia szybki dostęp do informacji dotyczących dokładnej lokalizacji czy czasu w którym wykonano zdjęcie. Aparat wyposażono dodatkowo w elektroniczny kompas, możliwość zapisywania logów GPS oraz tryb ASTRO TRACER.

Najważniejsze informacje:

 • Pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 36,4 Mpix z technologią Pixel Shift Resolution II, bez filtra  dolnoprzepustowego co pozwala na uzyskanie wyjątkowo szczegółowych zdjęć
 • Wbudowana 5-osiowa stabilizacja obrazu Shake Reduction II
 • Bardzo szeroki zakres czułości ISO 100-819200
 • Wykonany ze stopu magnezu uszczelniony korpus odporny na kurz, wodę i niskie temperatury
 • 3,2" regulowany wyświetlacz LCD
 • Wbudowany moduł GPS
 • Funkcja ASTROTRACER umożliwiająca śledzenie ruchu gwiazd i planet
 • Podwójne gniazdo kart pamięci SD
 • Czas otwarcia migawki 30-1/8000 s.
 • System redukcji zanieczyszczeń matrycy Dust Removal II
 • Tryb HDR (High Dynamic Range) z możliwością zapisu zdjęć w formacie RAW
 • Bardzo duży wybór wysokiej klasy obiektywów z mocowaniem Pentax K

Zawartość zestawu:

 • Aparat
 • Obiektyw 50/1.4 HD D-FA SDM AW
 • Wymienny akumulator D-LI90(B) - 39830
 • Ładowarka D-BC90 - 39832
 • Finder Cap for me - 31011
 • AC plug cord D-CO2E - 39475
 • Pasek PENTAX  O-ST162 - 38477
 • Muszla oczna FT - 30128
 • Osłona stopki lampy FK - 31040
 • Osłona bagnetu KII - 31000
 • Synchro Terminal 2P Cap - 31042
 • PENTAX K-1 Triangular Ring - 38599
 • PENTAX K-1 Protective Cover - 38600
 • Oprogramowanie (CD-ROM) S-SW162 - 38557

 

DANE TECHNICZNE

Producent Pentax
Typ lustrzanki Pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa TTL | Typ matrycy: Sensor CMOS, Filtr kolorów podstawowych Symulatror filtra AA: redukcja efektu mory przy pomocy systemu SR. Wyłączony/Typ1/Typ2/Bracketing (2 lub 3 zdjęcia)
Liczba pikseli Około 36.77 megapikseli | Efektywne piksele: Około 36.40 megapikseli
Proporcje obrazu (proporcje obrazu 3:2)
Mocowanie obiektywu KAF4, KAF3, KAF2 (kompatybilny z power zoom), KAF, KA
Migawka Sterowana elektronicznie migawka szczelinowa o pionowym przebiegu w płaszczyźnie ostrości * Elektroniczna podczas użycia Pixel Shift Resolution Prędkość 1/8000 do 30 sek., Manualnie: 1/8000 do 30 sek. (1/3EV kroku lub 1/2EV kroku), Bulb Synchronizacja-
Przestrzeń kolorów sRGB, AdobeRGB
Typ wizjera Pentapryzmatyczny
Ekran Kolorowy wyświetlacz LCD z technologią Airgapless, ruchomy i uchylny Rozmiar: 3.2 cala (proporcje obrazu 3:2)
Ruchomy ekran LCD Tak
Rozmiar obrazu [35mm Pełna klatka] JPEG: L(36M: 7360x4912) M(22M:5760x3840) S(12M:4224x2816) XS(2M:1920x1280), RAW: (36M:7360x4912) [APS-C] JPEG: L(15M: 4800x3200) M(12M:4224x2816) S(8M:3456x2304) XS(2M:1920x1280), RAW: (15M:4800x3200) Pixel Shift Resolution: Wyso
Złącza SB2.0 (micro B), Zewnętrzne wejście zasilania, Zewnętrzne wyzwolenie migawki, Synchronizacja błysku, wyjście HDMI (Typ D), gniazdo mikrofonowe, gniazdo słuchawkowe USB: MSC/PTP
WI-Fi Tak
GPS Tak
Akumulator Dedykowany akumulator litowo-jonowy D-LI90
Żywotność akumulatora Liczba zdjęć: 670 Czas nagrywania: ok. 340 minutes * W pełni naładowany akumulator litowo-jonowy. Przetestowane zgodnie ze standardem CIPA. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od warunków fotografowania.
Wymiary 110 x 136.5 x 85.5 mm
Waga (g) ok. 1010g (wraz z dedykowanym akumulatorem i kartą pamięci SD, ok. 925 (body)
Gwarancja 24 miesiące

Szczegółowe dane techniczne >

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl