biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Sytuacje, w których przydaje się mini statyw

Sytuacje, w których przydaje się mini statyw

Statyw to jeden z niezbędnych akcesoriów każdego fotografa. W wielu przypadkach znacząco ułatwia on pracę i sprawia, że wykonane fotografie zawsze są dobrej jakości, oraz pozbawione zakłóceń. Doskonałym wyborem jest także mini statyw. Naturalnie sprawdzi się on w innych sytuacjach, niż statyw w dużej, klasycznej formie, ale na pewno nie warto o nim zapominać! Mini statyw zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu zawsze można mieć go przy sobie.

 

Spis treści:

  1. Dlaczego warto zdecydować się na mini statyw?
  2. Mini statyw, a fotografowanie w nocy
  3. Kiedy używać mini statywu — wakacje?
  4. Mini statyw — idealny do selfie
  5. Mini statyw — w sam raz do nagrywania

 

Dlaczego warto zdecydować się na mini statyw?

Na udaną fotografię tak naprawdę składa się szereg elementów. Jednym z nich jest stabilność, zarówno aparatu fotograficznego, jak i telefonu komórkowego — wszystko zależne jest od tego, czym się aktualnie fotografuje. Dzięki użyciu statywów, również tych w wersji mini, możliwe jest zachowanie ostrości i wysokiej jakości, niezbędnych do wykonania doskonałego zdjęcia.

Statyw praktycznie chroni przed rozmazaniem obrazu, co mogłoby się zdarzyć, gdyby na przykład zadrżały dłonie. Trzeba przecież pamiętać, że czasami, zwłaszcza gdy, fotografuje się na dużym naświetleniu, drżenie dłoni jest praktycznie niemożliwe do uniknięcia, przez co powstać mogą nieestetyczne rozmazania, smugi i plamy. O wszystkich tych kwestiach należy pamiętać, gdy rozpoczyna się fotograficzną przygodę. To dlatego warto sprawdzić, kiedy mini statyw spisze się na medal i dlaczego warto mieć go zawsze ze sobą, gdy planuje się wykonywanie zdjęć.

Mini statyw, a fotografowanie w nocy

Lubisz nocne ujęcia, ale nie za bardzo wiesz, jak do nich podejść, aby obraz był estetyczny i pozbawiony nieestetycznych zakłóceń? Odpowiedzią na to może okazać się właśnie statyw. Nawet ten w wersji mini, który łatwo można złożyć i zabrać ze sobą w każde dowolne miejsce!

To naprawdę spore ułatwienie. Dlaczego? Ponieważ często w nocy nie ma dostępu do dobrej jakości światła. Często trzeba zdać się jedynie na niewielkie, jasne punkciki lub przenośne oświetlenie. To natomiast sprawia, że nastawia się aparat fotograficzny na długie naświetlanie, aby lepiej doświetlić obiekty znajdujące się przed obiektywem. W takich sytuacjach wystarczy nawet niewielkie drżenie, aby obraz został całkowicie rozmazany.

Aby tego uniknąć, konieczne może być zastosowanie statywu. Sprawdzi się nawet ten malutki, ponieważ zawsze można ustawić go na dodatkowym stołku, albo murku. Na pewno jednak jego przenoszenie będzie o wiele prostsze, niżeli w przypadku dużych statywów, które są z reguły ciężkie i zajmują też dużo miejsca.

Kiedy używać mini statywu — wakacje?

Marzysz o niezapomnianych fotografiach z wakacji? W tej kwestii na pewno pomoże ci właśnie mini statyw. Nie zajmie dużo miejsca w bagażu, jest lekki i można go włożyć nawet do torebki podczas zwiedzania. Również samo rozkładanie nie będzie stanowić problemu nawet dla osoby, która nie jest obeznana jeszcze w profesjonalnej fotografii. Taki statyw można ustawić na przykład na murku i tym samym uzyskać niezapomniane kadry bez proszenia innych o zdjęcie. Bardzo wygodne rozwiązanie!

Dodatkowo w każdej chwili możesz skontrolować, jak wyszło dane ujęcie, co już w ogóle niezwykle ułatwia fotografowanie. Zwłaszcza wtedy gdy, podróżujesz w pojedynkę i marzysz o kadrach, które oczarują. Fotografowanie jeszcze nigdy nie było tak proste, jak właśnie teraz!

Potrzebny Ci mini statyw? Sprawdź nasz produkt, a na pewno spełni on Twoje oczekiwania!

Mini statyw — idealny do selfie

Mini statyw będzie też w sam raz do robienia sobie selfie i sprawdzi się, chociażby w warunkach domowych. To dlatego często decydują się na niego osoby, które pracują w social mediach, albo prezentują efekty swojej pracy, na przykład makijaży lub fryzur. Dzięki użyciu statywu można zrezygnować ze zdjęć wykonanych z ręki i tym samym nadać im nieco profesjonalizmu. Jest to dobra opcja także w sytuacjach, w których nie ma możliwości poproszenia kogoś o zdjęcie. W domowym zaciszu z reguły nie ma żadnego problemu z tym, aby oprzeć gdzieś statyw i znaleźć najlepsze kadry.

Mini statyw — w sam raz do nagrywania

Mini statyw będzie strzałem w dziesiątkę również podczas nagrywania filmów, vlogów i rolek na Instagrama. Wystarczy ustawić na nim telefon lub aparat. Będzie to idealny wybór nie tylko podczas kręcenia filmów statycznych, gdy statyw stoi na stałym podłożu, ale także, wtedy gdy z aparatem się chodzi. W ten sposób wygodniej można utrzymać aparat, a także zminimalizować drżenie rąk, dzięki czemu film nie będzie niczym zakłócony i dobrej jakości. Zwłaszcza że, obecnie na rynku dostępne są specjalne statywy, przeznaczone są tylko i wyłącznie właśnie do nagrywania. Mają one gibkie i bardzo lekkie nóżki, które można ustawiać według własnego pomysłu na dogodnym podłożu. W ten sposób na pewno dopasuje się kadr i ustawienie do osobistych wymagań, a uzyskany efekt na każdym zrobi wrażenie!

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium