biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Ultralekka, jasna portretówka - obiektyw Samyang AF 75 mm f/1.8 FE

Ultralekka, jasna portretówka - obiektyw Samyang AF 75 mm f/1.8 FE

Nowy obiektyw Samyang AF 75mm f1.8 Sony FE okazuje się być zupełnie zgodny z wizją producentów o małym, kompaktowym obiektywie z wielką duszą. Ogniskowa 75mm, tak bardzo niegdyś popularna, w ciekawy sposób została przywrócona do żywych przez producenta. Docenić można przede wszystkim lekki „oddech” względem 85mm, który w niektórych zastosowaniach może okazać się bardzo pożądany.

Obiektyw Samyang AF 75mm f1.8 Sony FE to bardzo zwarta i solidna konstrukcja, wykonana jednak z gładkiego plastiku, który na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie taniego. Absurdalnie niewielkie gabaryty urządzenia to jeden z jego największych plusów.

Portretówki zwykle kojarzyły mi się z dużymi, ciężkimi obiektywami, a w tym temacie Samyang wprowadza miłą odmianę. Obiektyw Samyang AF 75mm f1.8 Sony FE  dobrze trzyma się w dłoni z aparatem wielkości Sony A7III czy SonyA9, a fotografowanie nim to czysta przyjemność.

Autofocus jest bardzo sprawny i responsywny, idealnie trafia w punkt, a ostrość już od 1.8 jest bardzo zadowalająca. Bokeh obiektywu Samyang AF 75mm f1.8 Sony FE jest charakterystyczny dla nowej linii Samyang, ciekawy i nieco „nerwowy”. Bardzo mi odpowiada, zarówno w przypadku ukazanej jakiś czas temu 45’tki jak i teraz w przypadku 75’tki.

[product id="8496,11747"]

Podczas fotografowania obiektywem Samyang AF 75mm f1.8 Sony FE możemy zetknąć się z bardzo delikatną winietą na 1.8, która znika już przy wartościach 2.8-3.2, dystorsja jest dobrze korygowana i nie przeszkadza, co jest częstą wadą w obiektywach o węższych ogniskowych. Samyang dobrze pracuje pod światło.

Obiektyw Samyang AF 75mm f1.8 Sony FE zaskakuje tym, jak w małych gabarytach można zamknąć tak świetny obiektyw portretowy. Fotografowanie nim jest niezwykle przyjemne i „lekkie”. Szkła z nowej linii rozwijanej przez Samyang mają w sobie to coś. Materiały z których wykonane są obiektywy może faktycznie przy pierwszym zetknięciu wprowadzają niezbyt przyjemne wrażenie, jednak wszystko mija przy pierwszym otworzeniu zdjęć na większym ekranie. Nerwowość w tle i plastyce, gabaryty, cena. Te wszystkie argumenty stawiają nowego Samyang wysoko w stawce.

Kup już dziś!

[product id="11747"]

zobacz więcej - Portfolio zdjęć test - obiektyw Samyang AF 75 mm f/1.8 FE

 

*fotografie użyte w artykule stanowią własność - Rafał Mazur

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium