Darmowa dostawa od 500 zł
Logowanie Rejestracja
Odbitki online

DZIEŃ OTWARTY W FOTOFORMIE Z CANONEM EOS 5D MARK IV

W poniedziałek 26 września 2016 r. w Warszawie przy ulicy Chełmskiej 21 bud. 19 w pracowni fotograficznej Studio IP mieliśmy przyjemność zaprezentować naszym klientom możliwości najnowszego, długo wyczekiwanego, profesjonalnego modelu Canon EOS 5D Mark IV. Przez 6 godzin każdy z uczestników Dnia Otwartego mógł osobiście wykonać test nowej lustrzanki Canona wykonując zdjęcia naszym modelom. Na nasze hasło „Przyjdź i przetestuj” odpowiedziało ponad 20 osób, którym dziękujemy za poświęcony czas dla Fotoformy i Canona.

Lustrzanka Canon EOS 5D Mark IV to teraz „gorący towar” dlatego nawet na chwilę uczestnicy naszej imprezy nie wypuszczali go z rąk. Każda chwila, nawet w momencie przygotowań modelki, była odpowiednia aby chociaż sprawdzić wysokie czułości ISO i skuteczność pracy autofokusa w bardzo słabym oświetleniu (-4 EV).

Na nawet najtrudniejsze pytania gości odpowiadał najlepszy szkoleniowiec Canona Robert Woźniak. Robert to guru wiedzy o sprzęcie fotograficznym Canona, od lat testuje go, ocenia osiągi optyki i matryc, porównuje do siebie modele i sprawdza zastosowanie.

Najważniejszym pytaniem uczestników Dnia Otwartego w Fotoformie z Canonem 5D Mark IV było porównanie jakości nowego modelu ze starym 5D Mark III. Chociaż podstawowe różnice są widoczne w funkcjonalności i szybkości autofokusa to jednak nie o to chodziło. Sednem sprawy była dynamika obrazu. Osiągnięcie doskonałej rozpiętości tonalnej stało się dla producentów aparatów fotograficznym kluczową sprawą w procesie tworzenia nowych modeli dla wymagających fotografów, a takich właśnie gościliśmy na naszym Dniu Otwartym. Sprawdziliśmy to fotografując modeli oświetlonych w części bardzo kontrastowym światłem.

Efekty pracy Canona 5D Mark IV i 5D Mark III porównaliśmy w Lightroomie. Powiększając obraz dotarliśmy do najjaśniejszej partii zdjęcia, tu nosa modelki, i w ten sposób mogliśmy sprawdzić możliwości dynamiki obydwu aparatów. Wynik był satysfakcjonujący dla fotografów zainteresowanych nowym aparatem. Według ich opinii praca zawodowa nowym EOSem 5D Mark IV na pewno będzie wygodniejsza i pozwoli na osiągnięcie lepszej jakości zdjęć.

Ciekawostką była możliwość wydruku zdjęć na profesjonalnej drukarce Canon Pixma PRO1000. Jakość zdjęć, a przede wszystkim ilość szczegółów widocznych na wydruku była powalająca.

Do samego końca eventu, do godziny 20.00, z dużą przyjemnością rozmawialiśmy o nowym Canonie i przyszłości fotografii, wykonywaliśmy zdjęcia modelom, drukowaliśmy je i chyba to co najważniejsze czyli dobrze bawiliśmy się.

Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za tak liczne przybycie na Dzień Otwarty w Fotoformie z Canonem EOS 5D Mark IV.

 

Napisz komentarz

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER!

Nasze Sklepy

Fotoforma Warszawa Andersa
Godziny otwarcia sklepu:
pon-pt 10:00-18:00
sobota 10:00-15:00
Andersa 21
00-159 Warszawa
Fotoforma Bielsko
Godziny otwarcia sklepu:
pon-pt 09:00-17:00

ODWIEDŹ NAS