Darmowa dostawa od 500 zł
Logowanie Rejestracja
Odbitki online

Warsztaty video z Olympusem dla vlogerów

Już za nami fantastyczne warsztaty filmowania dla twórców związanych z popularnym kanałem YouTube. 10 grudnia 2016 w Studio Czarnobyl w Warszawie mieliśmy przyjemność prezentowania szerokiej gamy możliwości video aparatów Olympus z serii PEN i OM-D. Pokazaliśmy je jako alternatywa dla dużych zestawów dla filmowca na bazie lustrzanki.

dsc05232-kopiowanie

dsc05189-kopiowanie

Aparaty systemowe Olympusa dzielą się na dwie serie PEN i OM-D. Ta druga jest skierowana do zaawansowanych użytkowników, większość aparatów z tej serii jest uszczelniona i posiada rozbudowaną gamę funkcji. W grupie PEN wyróżnia się model PEN-F, który jako jedyny z tej rodziny ma wbudowany wizjer oraz szczyci się wyjątkowymi funkcjami kreatywnymi, których nie znajdziemy w innych aparatach.

dsc05194-kopiowanie

Na warsztatach videofilmowania skupiliśmy się na wybranych modelach aparatów Olympusa,  najlepszych do pracy samodzielnego filmowca, który chciałby rozpocząć karierę vlogera.

Najważniejszym atutem Olympusa jest najlepsza na świecie 5-osiowa stabilizacja obrazu wbudowana w korpus aparatu. Jest ona niesamowicie skuteczna. Filmowanie Olympusem „z ręki” daje podobne efekty obrazowe jak lustrzanka zamocowana na steadycamie lub stabilizatorze Ronin. Uczestnicy warsztatów mieli okazję sprawdzić to osobiście.

Druga zaleta Olympusów to rozbudowana gama obiektywów z mocowaniem Micro 4/3. Na warsztatach pokazaliśmy tylko wybrane modele. Były to profesjonalne zoomy ze światłem f/2.8 oraz obiektywy stałoogniskowe o dużej jasności i małych gabarytach. Jak zwykle przez swoje parametry duże zainteresowanie budził M.Zuiko 75 mm f/1.8 chociaż nie jest oto idealna ogniskowa do filmowania. Chyba najczęściej używanymi obiektywami na naszych warsztatach był M.Zuiko 17 mm f/2.8 i M.Zuiko 12-50 mm f/4.5-6.3 EZ.

Część dotyczącą zagadnień teorii filmowania i edycji materiału video poprowadził Jakub Obuch z Paradox Media.

Na początku wykładu Jakub pokazał ogromny zestaw sprzętu i akcesoriów na jakim na co dzień pracuje jego zespół. Chwilę później w ręku miał już tylko aparat i rejestrator dźwięku Olympusa, które według niego także mogą służyć do wykonania produkcji filmowej potrzebnej na YouTube.

dsc05184-kopiowanie-horz

A potem już z górki – podstawy kompozycji i kadrowania, rozdzielczość i klatkarz, profile kolorystyczne, profesjonalny dźwięk w filmie itd. Nikt się nie nudził, pytań jak zrobić lepiej, co poprawić w swoich ustawieniach sprzętu było bardzo dużo. Staraliśmy się dostosować tempo warsztatów do potrzeb słuchaczy, dlatego każdy mógł otrzymać odpowiedź na wszystkie zadane pytania.

dsc05285-kopiowanie-tile

dsc05225-kopiowanie-tile

6 godzin warsztatów zleciało bardzo szybko. Mamy nadzieję, że nikt z uczestników nie nudził się z nami w tym czasie. Dziękujemy im za zaufanie jakim nas obdarzyli i przyszli posłuchać o naszym pomyśle na proste filmowanie aparatami Olympus.

Napisz komentarz

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER!

Nasze Sklepy

Fotoforma Warszawa Andersa
Godziny otwarcia sklepu:
pon-pt 10:00-18:00
sobota 10:00-15:00
Andersa 21
00-159 Warszawa
Fotoforma Bielsko
Godziny otwarcia sklepu:
pon-pt 09:00-17:00

ODWIEDŹ NAS