biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Zestaw Lustrzanka Pentax K-1 Mark II body + obiektyw Pentax 35mm f/2.0 HD FA + plecak Lowepro Flipside Trek 450 gratis!

Kod produktu: 027075401600
ID produktu: 11976
Cena: 9 299,00 zł 9299.00
Producent: Pentax
Dostępność: na wyczerpaniu
Czas wysyłki: 24 godziny
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

+ Plecak Lowepro Flipside Trek 450 gratis!
[product id="4417"]
 

Zestaw Lustrzanka Pentax K-1 Mark II body + obiektyw Pentax35mm f/2.0 HD FA

 

 

Lustrzanka Pentax K-1 Mark II: nowy standard w linii pełnoklatkowych lustrzanek serii K 

 

Naturalne kolory, subtelne cienie, piękny bokeh i idealnie wyważona głębia barw to właśnie osiągniemy dzięki lustrzanka Pentax K-1 Mark II. Kiedy każdy z tych elementów wiernie odzwierciedla inspirację fotografa, fotografia staje się czymś więcej niż tylko zapisem na karcie pamięci - zamienia się w prawdziwe dzieło sztuki.

Lustrzanka Pentax K-1 Mark II został stworzony by osiągnąć ten cel. Posiada nowy, zaawansowany system przetwarzania obrazu, zapewnia wyjątkową jakość dzięki bogatej palecie barw, płynnej gradacji i wysokiej rozdzielczości matrycy. 

System Pixel Shift Resolution System II - stworzona przez PENTAX oryginalna technologia - teraz dostępna również przy fotografowaniu z ręki. System  AF wyposażony w nowy algorytm zapewnia precyzyjne ustawianie ostrości nawet w przypadku poruszających się obiektów.

Zaczerpnięte z Pentax K-1  udoskonalone technologie, pozwalają by lustrzanka Pentax K-1 Mark II niemal perfekcyjnie zaspokajał potrzeby każdego fotografa. Kiedy Twoja kreatywność w pełnej harmonii współpracuje z aparatem, fotografia ożywa.

Wyróżniający się ulepszonym przetwarzaniem i ulepszonymi możliwościami obrazowania, Pentax K-1 Mark II jest kontynuacją ich pierwszej pełnoklatkowej flagowej lustrzanki cyfrowej. Obracając się wokół matrycy CMOS o rozdzielczości 36,4 MP i procesora obrazu PRIME IV, aparat może wytwarzać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości z prędkością do 4,4 kl./s, a także nagrywać filmy Full HD. 14-bitowy procesor obrazu został zaktualizowany o opracowany przez Ricoh moduł akceleratora, który pomaga zredukować szumy oraz zwiększyć przejrzystość i dokładność kolorów, a także zwiększyć zakres czułości do ISO 819200 do pracy w warunkach słabego oświetlenia. Do poprawy jakości obrazu przyczynia się również 5-osiowy system redukcji drgań, który minimalizuje drgania aparatu w celu ostrzejszego fotografowania z ręki. Ten system stabilizacji obrazu Pentax K-1 Mark II umożliwia także Pixel Shift Resolution II, która wykorzystuje ruch czujnika do rejestrowania czterech kolejnych klatek i łączenia ich w celu uzyskania większej szczegółowości kolorów i rozdzielczości. Technologia Dynamic Pixel Shift Resolution również korzysta z tej technologii, jednak pozwala osiągnąć podobne wyniki, nawet podczas pracy z urządzeniem przenośnym.

Oprócz wyraźnych zalet obrazowania, Pentax K-1 Mark II  charakteryzuje się również unikalnym wyglądem fizycznym. Korpus ze stali nierdzewnej i stopu magnezu jest szczególnie wytrzymały, a szerokie uszczelnienie pogodowe sprawia, że ten aparat nadaje się do użytku w trudnych warunkach klimatycznych i zimowych. Duży optyczny wizjer z pentapryzmem zapewnia 100% pokrycia kadru i duże powiększenie 0,7x, a tylny 3,2-calowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,04 m ma unikalną konstrukcję Cross-Tilt dla łatwego pozycjonowania pod różnymi kątami. Dodatkowo w Pentax K-1 Mark II  wbudowany jest Wi-Fi dostępny do bezprzewodowego zdalnego sterowania i przesyłania zdjęć, a wbudowany GPS pozwala na geotagowanie zdjęć w celu śledzenia twoich zdjęć na interaktywnej mapie.

Pełnoklatkowy czujnik CMOS 36,4 MP - lustrzanka Pentax K-1 Mark II:

Pentax K-1 Mark II zapewnia wysokiej jakości zdjęcia przy użyciu zaawansowanej matrycy CMOS 36,4 MP, która została zaprojektowana do tworzenia szczegółowych obrazów przy minimalnym szumie. Gwarantując maksymalną rozdzielczość, czujnik nie ma antyaliasingu lub optycznego dolnoprzepustowego filtra, chociaż spowoduje to większą szansę na aliasing i mory. W sytuacjach zagrożonych tymi artefaktami użytkownicy mogą skorzystać z funkcji symulatora filtra AA, który nieznacznie porusza czujnikiem, aby naśladować działanie filtra fizycznego.

PRIME IV z akceleratorem - lustrzanka Pentax K-1 Mark II:

Z czujnikiem obrazu współpracuje zaktualizowany 14-bitowy silnik przetwarzający PRIME IV, który wykorzystuje opracowany przez Ricoh moduł akceleratora do skutecznego tłumienia szumów i reprodukcji drobnych szczegółów z wysoką dokładnością, nawet przy wysokich wartościach czułości. Ten procesor obrazu i moduł akceleratora przyczyniają się również do znacznego wzrostu czułości, dzięki dostępnemu najwyższemu ustawieniu ISO 819200, a także szybkiemu fotografowaniu ciągłemu z prędkością 4,4 kl./s, nagrywaniu wideo Full HD 1080p i wielu innym zadaniom intensywnie przetwarzającym, takim jak Rozdzielczość przesunięcia pikseli i AstroTracer.

 

5-osiowa redukcja drgań wewnątrz ciała - lustrzanka Pentax K-1 Mark II:

Podstawowy element lustrzanek Pentax K-1 Mark II jest wyposażony w 5-osiowy system redukcji drgań, który może przeciwdziałać efektom drgań aparatu nawet o 5 stopni. Ten system został zoptymalizowany pod kątem pełnoklatkowego czujnika i może uwzględniać odchylenie, pochylenie i przechylenie, a także pionowy i poziomy ruch kamery. Ponadto dzięki wbudowanej stabilizacji w korpus aparatu działa z każdym obiektywem z mocowaniem K.

 

Rozdzielczości przesunięcia pikseli II. Ten tryb przesuwa czujnik w celu przechwytywania pełnokolorowych danych na każdym pikselu przez połączenie czterech ujęć. Zapewnia to wyjątkową klarowność, obniża hałas i zwiększa efektywną rozdzielczość do 42MP. Ponadto Pentax K-1 Mark II ma również funkcję Dynamic Pixel Shift Resolution, która umożliwia korzystanie z tej funkcji nawet podczas fotografowania z ręki.

Inną możliwością jest funkcja Image Composition Assist, która pozwala przesuwać czujnik w górę / w dół i w lewo / w prawo, a także lekko go obracać. Umożliwia to użytkownikom łatwą regulację kompozycji bez potrzeby poruszania aparatem i może być przydatny do precyzyjnie zrównoważonej pracy na statywie.

 

System AF SAFOX 12 - lustrzanka Pentax K-1 Mark II:

System SAFOX 12 AF jest zoptymalizowany dla pełnoklatkowego czujnika obrazu i ma łącznie 33 punkty AF, z czego 25 to krzyżowe, a także trzy czujniki luminancji f / 2.8 w celu maksymalizacji wydajności w każdych warunkach oświetleniowych. System może działać do -3 EV za pomocą 25 środkowych czujników i przyniesie korzyści w pracy w ciemnych scenach, a także w ekstremalnych warunkach oświetleniowych z tyłu.

 

Nagrywanie wideo Full HD 1080p - lustrzanka Pentax K-1 Mark II:

Oprócz standardowego robienia zdjęć, Pentax K-1 Mark II jest w stanie nagrywać filmy Full HD w rozdzielczości do 30p lub 60i przy użyciu kompresji H.264. Umożliwia to fotografom dodanie do arsenału przechwytywania ruchu w wysokiej rozdzielczości bez konieczności noszenia innego aparatu. Ponadto podczas filmowania w jakości HD 720p użytkownicy mogą nagrywać z prędkością do 60p. Ponadto aparat można przełączać w systemie NTSC / PAL i jest wyposażony w gniazda słuchawkowe i mikrofonowe zapewniające obsługę dźwięku wysokiej jakości.

Odporny na warunki atmosferyczne i kurz korpus z wyświetlaczem LCD z funkcją przechylania  - lustrzanka Pentax K-1 Mark II:

Wytrzymałość zawsze była jedną z mocnych kombinezonów Pentaxa, a K-1 Mark II nie jest wyjątkiem z podwoziem ze stali nierdzewnej pokrytym powłoką ze stopu magnezu, która jest mocna i lekka. Ponadto aparat jest zaplombowany w 87 miejscach, aby zapewnić, że deszcz lub kurz nie wyłączą go z eksploatacji. Kamera jest również przystosowana do pracy w temperaturach ujemnych do 14 ° F.

Pentax K-1 Mark II jest wyposażony w dwa gniazda kart SDXC. Można je skonfigurować do tworzenia kopii zapasowych, dzielenia przechowywania plików JPEG i nieprzetworzonych plików lub przepełnienia po zapełnieniu karty 1. Również na ciele użytkownicy znajdą różnorodne pokrętła i przyciski, które pozwolą na szybką i intuicyjną regulację ustawień. Oprócz tego na uchwycie obiektywu znajdują się podświetlane diodami LED korpusy, gniazda kart, tylna strona wyświetlacza LCD oraz zacisk kabla, który pomoże obsługiwać aparat w słabym świetle.

Jedną z unikalnych cech konstrukcji K-1 Mark II jest zastosowanie wyświetlacza LCD z przekątną 3,2 "i przekątnej 1,04 m. Zapewnia to wyrównanie ekranu z optycznym środkiem aparatu, jednocześnie pozwalając na pochylenie o 44 ° w dół i 90 ° w górę, a także w lewo i w prawo o 35 °. Aparat ma również ustawienia umożliwiające szybką regulację jasności wyświetlacza w celu uwzględnienia różnych warunków fotografowania.

GPS, kompas i AstroTracer - lustrzanka Pentax K-1 Mark II:

Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS strzelcy mogą automatycznie śledzić ich ruch i pozycję podczas pracy z danymi zapisywanymi automatycznie w pliku obrazu. Może rejestrować lokalizację, kierunek i skoordynowany czas uniwersalny, jednocześnie umożliwiając korzystanie z funkcji kompasu cyfrowego. Oprócz tego może współpracować z mechanizmem redukcji drgań, aby aktywować funkcję AstroTracer. System ten pozyskuje dane o położeniu i pozycję kamery w celu obliczenia ruchu gwiazd na niebie. Czujnik jest następnie synchronizowany z ruchem, aby zminimalizować przechwytywanie śladów gwiazd przy długich czasach ekspozycji.

Inne funkcje aparatu Pentax K-1 Mark II:

Ulepszony został system analizy scen w czasie rzeczywistym, który pozwala spojrzeć na ekspozycję, kolor, twarze, ruch itp. W celu automatycznego wyboru odpowiednich ustawień ekspozycji dla optymalnego przechwytywania obrazu. Wbudowana łączność Wi-Fi pozwala użytkownikom łączyć się bezpośrednio z aparatem za pomocą urządzenia mobilnego do przesyłania zdjęć i zdalnego sterowania kamerą.

Nagrywaj obrazy w formacie DNG raw, Pentax raw lub JPEG z wybieralną jakością i rozdzielczością. Tryb przycinania APS-C pozwoli na pełną kompatybilność z istniejącymi obiektywami formatu APS-C.

Tryb priorytetu przysłony i czasu otwarcia migawki (TAv) pozwala ręcznie wybrać przysłonę i czas otwarcia migawki, pozostawiając aparatowi wybór ISO.

Opcjonalny adapter umożliwia montaż obiektywów średnioformatowych serii 645 na K-1.

Funkcja korekcji dyfrakcji uwzględni dyfrakcję przy małych otworach i poprawi ostrość obrazu. Ustawianie ostrości w trybie wideo pomoże w ręcznym ustawianiu ostrości.

Obsługa języków: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, portugalski, włoski, holenderski, duński, szwedzki, fiński, polski, czeski, węgierski, turecki, grecki, rosyjski, koreański, chiński tradycyjny, chiński uproszczony i japoński.

Perfekcja w nowym wydaniu - lustrzanka Pentax K-1 Mark II:

 • Około 36.4 megapikseli
 • Matryca CMOS o wymiarach 36x24mm 
 • 5-osiowa wbudowana stabilizacja obrazu SR 
 • Technologia Pixels Shift Resolution
 • ISO 819200
 • Nowoczesny procesor obrazu PRIME IV
 • Ruchomy, odchylany ekran LCD o przekątnej 3,2''
 • Symulator filtra AA 
 • Szybki, 33 punktowy system AF SAFOX 12
 • Wbudowany nadajnik Wi-Fi, GPS, ASTROTRACER
 • Szybka i wytrzymała migawka zapewniająca pracę minimum 300 000 cykli
 • Odporny na kurz, warunki pogodowe i temperaturę do -10℃ 

 

Parametry

Gwarancja: 24 miesiace
Liczba efektywnych pikseli [mln]: 36.4
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: 24x36 mm
Zoom optyczny: w zależności od obiektywu, z obiektywem z zestawu 2.5x
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: w zależności od obiektywu
Jasność obiektywu [f/]: w zależności od obiektywu
Zakres ustawiania ostrości [cm]: w zależności od obiektywu
Makro [cm]: w zależności od obiektywu
Stabilizacja: jest
Średnica obiektywu [mm]: w zależności od obiektywu
Czas otwarcia migawki [s]: 30 s - 1/8000 s, z krokiem co 1/3 lub 1/2 EV, Bulb
Pomiar światła: TTL, w oparciu o czujnik RGB 86.000 pikseli; Tryby pomiaru: matrycowy, centralnie ważony, punktowy; Zakres pomiaru: od -3 do 20 EV (dla ISO100, 50mm f/1.4);
Rozmiar LCD [cale]: 3.2
Typ LCD: Główny: uchylny, 3.2 calowy, kolorowy TFT LCD, 1.037.000 punktów powłoki AR, regulacja jasności, nasycenia i kolorów Live View - cyfrowy podgląd obrazu na żywo; Pomocniczy: monochromatyczny.
Rozdzielczość LCD [piksele]: 1.037.000 punktów
Obracany LCD: tak
Wizjer: brak
Autofokus: 33 punkty, 25 punktów krzyżowych
Manualfokus MF: tak
Czułość ISO: Auto, 100 - 819200 ISO w skoku co 1/3, 1/2 lub 1 EV
Balans bieli: Auto, Multi Auto, Światło dzienne, Cień, Chmury, Światło żarówki, Światło jarzeniowe (4 tryby), Lampa błyskowa, CTE; Ustawienia własne wg wzorca (do 3 ustawień), Ręczne ustawienie temperatury w Kelvinach (pamięć 3 ustawień), Korekcja balansu bieli (w 2 os
Samowyzwalacz: 2s lub 12s
Zdjęcia seryjne: 4.4 kl/s.
Filmowanie: 1920 x 1080 pix (Full HD 60i/50i), 1920 x 1080 pix (Full HD 30p/25p/24p), 1280 x 720 pix (HD, 60p/50p), Film poklatkowy (z funkcją HDR, 4K/FullHD/HD),
Format zapisu danych: Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF, DCF 2.0), RAW (14bit), JPEG+RAW, RAW skompresowany - pliki .PEF, RAW nieskompresowany - pliki .DNG, Rodzaje JPEG: Best/Better/Good; Filmy: MPEG-4 AVC/H.264 (MOV)
Menu w języku polskim: tak
Pamięć: Dwa gniazda dla kart typu Secure Digital SDXC UHS-1
Złącza: hot shoe, Uniwersalne złącze USB 2.0 (mikro-B), wyjście zdalnego sterowania, wejście zasilania DC, złącze X-synch, wyjście HDMI typu D, wejście mikrofonu stereo, wyjście słuchawek; Moduł GPS; Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n
Bezprzewodowa praca zdalna: tak
Waga [g]: ok. 1010 g (z akumulatorem i kartą pamięci)
Wymiary [mm] - szerokość: 136.5 mm
Wymiary [mm] - wysokość: 110 mm
Wymiary [mm] - głębokość: 85,5 mm
Model akumulatora: D-LI90P

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium