biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

 

 

Zestaw Sony A6600 + E 18-105 mm f/4.0 G - SELP18105G

Kod produktu: 10421
ID produktu: 10421
Cena: 8 899,00 zł 8 789,00 zł 8789.00
oszczędzasz: 110 zł
Producent: Sony
Dostępność: tymczasowo niedostępny
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 

 Aparat cyfrowy Sony A6600 body - ILCE6600

 

Pełny zestaw narzędzi pobudzający wyobraźnię - Sony A6600

Aparat Sony A6600 ma funkcje, które sprawdzą się w każdej sytuacji, w jakiej się znajdziesz – szybki AF, pewna stabilizacja i zachwycająca jakość obrazu, duża pojemność baterii oraz profesjonalne filmowanie 4K HDR (HLG).

 

Kluczem do pięknych zdjęć aparatem Sony A6600 jest niezrównana wydajność funkcji AF

Szybki i precyzyjny autofokus aparatu Sony A6600, dzięki kombinacji różnych innowacyjnych technologii Sony, pozwala uchwycić ulotne chwile w zachwycających szczegółach. Za imponującą prędkość 0,02 s odpowiada 425 punktów AF z detekcją fazy wraz z AF z detekcją kontrastu. Z kolei technologia śledzenia AF o wysokiej gęstości pozwala śledzić nawet te obiekty, które poruszają się nietypowo.  Pokrycie AF z detekcją fazy (425 punktów) [2] Pokrycie AF z detekcją kontrastu (425 punktów).

 

Funkcja śledzenia aparatu Sony A6600 w czasie rzeczywistym pozwalająca utrzymać ostrość na śledzonym obiekcie


Podczas śledzenia szybko poruszającego się obiektu, mechanizm automatycznego śledzenia ruchu w Sony A6600 wykorzystuje ulepszony algorytm do rozpoznawania obiektów (SI), który analizuje dane dotyczące koloru, wzoru (jasności), odległości (głębi) oraz twarzy/oczu, aby automatycznie zidentyfikować i śledzić obiekt. (1) Twarz [SI] (2) Oko [SI] (3) Kolor (4) Wzór (5) Odległość (6) Algorytm rozpoznawania obiektu.

 

Aparat cyfrowy Sony A6600 i ulepszona funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym ułatwia robienie autoportretów


Funkcja Real-time Eye AF dostępne w aparacie cyfrowym Sony A6600 wykrywa i ustawia ostrość na oczach wybranych obiektów po wciśnięciu przycisku migawki do połowy. Istnieje nawet możliwość wyboru oka prawego lub lewego. Po ustawieniu AF-C stała ostrość jest utrzymywana, nawet jeśli twarz jest częściowo zasłonięta, słabo oświetlona lub skierowana w dół.

 

Aparat Sony A6600 zapewnia szybkie zdjęcia seryjne ze śledzeniem AF/AE


Uchwyć całą akcję aparatem Sony A6600 dzięki zdjęciom seryjnym z prędkością do 11 kl./s. Uzyskanie 8 kl./s jest możliwe nawet podczas stosowania trybu cichej migawki lub trybu podglądu na żywo. Opóźnienie wyświetlania zostało zminimalizowane. Aparat cyfrowy Sony A6600 pozwala zrobić do 116 zdjęć w formacie JPEG (Standard) w każdej serii, z dostępną opcją wyświetlania grupowego.

 

Precyzyjny autofokus aparatu Sony A6600 przy słabym oświetleniu


Dzięki zaawansowanemu algorytmowi AF w aparacie cyfrowym Sony A6600 autofokus uzyskuje bardzo wysoką precyzję nawet w ciemnej scenerii. Wysoka czułość AF oznacza niezawodny autofokus AF-S w całym zakresie aż do EV -2.

 

Real-time Eye AF dla zwierząt - Sony A6600


Aparat cyfrowy Sony A6600 korzysta z technologii Real-time Eye AF. Została przystosowana do rozpoznawania ludzi oraz zwierząt. Gdy funkcja jet aktywna, zapewnia szybkie automatyczne wykrywanie i śledzenie oczu zwierzęcia, z precyzyjną ostrością trudno osiągalną w innych warunkach. Dzięki temu aparatem Sony A6600 wykonasz wspaniałe portrety zwierząt i dzikiej przyrody.

 

Wbudowany w aparat Sony A6600 5-osiowy system optycznej stabilizacji obrazu


Przetwornik obrazu APS-C w tym modelu wyposażono w 5-osiową optyczną stabilizację obrazu w korpusie znaną wcześniej z naszych uznanych aparatów pełnoklatkowych. System ten kompensuje drgania aparatu Sony A6600 w pięciu różnych osiach – wstrząsy kątowe, przemieszczanie i drgania rotacyjne – gwarantując większą stabilność podczas fotografowania i nagrywania filmów z ręki. Precyzyjny czujnik żyroskopowy zapewnia efekt stabilizacji obrazu odpowiadający czasowi otwarcia migawki szybszemu o 5  stopni. Aparat Sony Sony A6600 pozwala przybliżać odległe obiekty, kadrować szczegółowe zbliżenia, fotografować nocą - wszystko przy minimalnym rozmyciu obrazu wywołanym drganiami aparatu.

 

Łatwa ręczna regulacja ostrości z wyraźnie widoczną funkcją Peaking - Sony A6600


Funkcja wyróżniania ostro ujmowanych fragmentów oznacza kolorem tę sekcję obrazu, która ma największa ostrość, gdy korzystasz z ręcznej regulacji ostrości. Do kolorów wyróżniania na wyświetlaczu ostro ujmowanych fragmentów (czerwonego, żółtego i białego) dodano niebieski. Dzięki temu w aparacie Sony A6600 widoczność stref o najwyższej ostrości w czasie precyzyjnej regulacji ostrości do zdjęć makro lub autoportretów jest wyższa.

 

Powiększenie ostrości dokładniej koryguje ustawienie ostrości w trybach MF/AF Sony A6600


Gdy potrzebna jest bardzo dokładna automatyczna regulacja ostrości, np. podczas robienia makrofotografii, w aparacie Sony A6600 możesz powiększyć obszar, na którym chcesz się skupić, a następnie dokładnie wyregulować punkt ostrości w wizjerze lub na dotykowym ekranie.

 

Aparat cyfrowy Sony A6600 i 14-bitowy format RAW z bogatymi przejściami tonalnymi


Rzeczywiste 14-bitowe obrazy RAW powstają dzięki bardzo wydajnemu LSI oraz procesorowi obrazu BIONZ X. By zachować najbardziej płynne i naturalne przejścia tonalne, przetwarzanie odbywa się przy 16 bitach, ograniczając i eliminując błędy przetwarzania, które mogą pojawić się w ostatecznej 14-bitowej wersji obrazu RAW. [1] Przetwornik obrazu [2] Najnowszy szybki układ o dużej skali integracji [3] 16-bitowe przetwarzanie obrazu

 

Aparat Sony A6600 to niezwykła jakość obrazu, niskie natężenie zakłóceń i szeroki zakres czułości ISO


Standardowy zakres czułości ISO został zwiększony w aparacie Sony A6600 do ISO 100-32000 (rozszerzalny do ISO 50-102400 dla zdjęć). Ulepszone algorytmy do obrazowania, technologia reprodukcji szczegółów i redukcja zakłóceń podziału na obszary sprawiają, że tekstury są bardziej realistyczne, w obszarach zacienionych jest więcej szczegółów, a kolory są bardziej jak żywe (także koloru skóry ludzkiej i kolory roślin).

 

Innowacyjny system przetwarzania obrazu w aparacie Sony A6600


Aparat Sony A6600 ma przetwornik obrazu Exmor CMOS o rozdzielczości 24,2 megapiksela i wymiarach APS-C, który zapewnia szeroki zakres czułości i doskonałą wydajność z minimalnymi szumami. W połączeniu z procesorem BIONZ X nowej generacji daje to wspaniałe wyniki – piękne obrazy o wysokiej rozdzielczości oraz niezwykłą przejrzystość i reprodukcję tekstur.

 

Aparat cyfrowy Sony A6600 i ustawienia S-Gamut/S-Log


Praca z funkcją S-Log zapewnia elastyczność umożliwiającą nagrywanie aparatem Sony A6600 efektowniejszych filmów dzięki korekcji kolorów w postprodukcji. Krzywe gamma S-Log3 i S-Log2 mają szeroki zakres dynamiczny (aż do 1300%), który umożliwia zminimalizowanie prześwietlania świateł oraz niedoświetlania cieni. Ustawienie S-Log3 gamma zapewnia także imponujący 14-stopniowy zakres dynamiczny.

 

Lepsza jakość filmów Sony A6600 z precyzyjnym śledzeniem AF i Real-time Eye AF


Fast Hybrid AF zapewnia wysoką szybkość, dokładność i wysoką wydajność śledzenia, co pozwala spełnić surowe wymagania dotyczące autofokusa przy nagrywaniu filmów 4K. Aparat Sony A6600 ma czułość śledzenia AF, którą można ustawić albo na stabilną ostrość, albo na czułą zmianę ostrości (w zależności od rodzaju scenerii). Z kolei funkcja śledzenia dotykiem w Sony A6600 umożliwia rozpoczęcie śledzenia obiektu w ruchu zwykłym dotknięciem ekranu LCD. Real-time Eye AF teraz dostępny także dla filmów.

 

Nagrywanie filmów 4K w formacie XAVC S o wysokiej przepływności


Format Super 35 mm i funkcja nagrywania filmów 4K z odczytem wszystkich pikseli bez ich łączenia umożliwiają nadpróbkowanie z ilością danych 2,4-krotnie wyższą od ilości danych potrzebnych do formatu 4K (QFHD: 3840 × 2160). Dzięki zmniejszaniu jakości od ekwiwalentu rozdzielczości 6K, nagrane filmy cieszą jeszcze większym realizmem i głębią. Wysoka przepływność (do 100 Mb/s przy 4K 30p/24p) XAVC S kodeka wideo zapewnia profesjonalną jakość zdjęć w formacie przyjaznym dla użytkownika.

 

Aparat cyfrowy Sony A6600 ma wyrafinowane funkcje ułatwiające kręcenie filmów

Dzięki czystemu wyjściu HDMI i kontroli zapisu, kodowi czasu (TC/UB) zmiennej liczbie klatek na sekundę oraz dodatkowemu zapisowi, aparat cyfrowy Sony A6600 jest gotowy na profesjonalne wideograficzne przepływy pracy. Aparat Sony A6600 zawiera również szereg funkcji zwiększających precyzję nagrywania filmów,takich jak wyświetlanie znaczników i linii siatki, pomiar ekspozycji zebra, czy wartości ISO podczas zdjęć z automatycznym ustawieniem ISO.

 

Aparat Sony A6600 ma zewnętrzny mikrofon, wejście audio i wyjście słuchawkowe

Zewnętrzne mikrofony można podłączyć do gniazda mikrofonowego w aparacie Sony A6600 lub poprzez złącze XLR za pomocą dostępnego oddzielnie zestawu adaptora XLR. Pozwala to na podłączenie różnych mikrofonów wysokiej klasy i uzyskanie profesjonalnego poziomu dźwięku. Dostępne jest również wyjście słuchawkowe, dzięki któremu możesz monitorować dźwięk filmów w trakcie nagrywania.

 

Aparat cyfrowy Sony A6600 i kreatywne opcje filmowania

Fotografowanie interwałowe z interwałem 1 - 60 s jest dostępne w aparacie Sony A6600 i może być wykorzystane do utworzenia filmu poklatkowego z pomocą komputera. Zdjęcia można również zobaczyć, korzystając z funkcji przeglądania ze zmienną szybkością bezpośrednio w aparacie. Aparat Sony A6600 nagrywa filmy w zwolnionym tempie (do 5 razy) i w przyspieszonym tempie (do 60 razy) bez konieczności późniejszego przetwarzania. Filmy w zwolnionym tempie można utworzyć również w procesie postprodukcji z wykorzystaniem nagrań w jakości Full HD z szybkością do 120 kl./s.

 

Mocna i wytrzymała konstrukcja aparatu Sony A6600 zapewnia solidność


Mechanizm migawki o minimalnych wibracjach zaprojektowano i przetestowano tak, aby wytrwał około 200 000 cykli zwolnień migawki. Z kolei korpus Sony A6600, górną i przednią osłonę wykonano z lekkiego, lecz bardzo sztywnego stopu magnezu. Główne przyciski i pokrętła są uszczelnione, a elementy obudowy mają dwuwarstwową, połączoną strukturę, co zapobiega dostawianiu się pyłu i wilgoci.

 

Ulepszona ergonomia uchwytu Sony A6600


Grubość uchwytu aparatu Sony A6600 zwiększono o 6,5mm (w porównaniu z poprzednim modelem), a jego powierzchnia powiększyła się o 15%, by zwiększyć komfort trzymania. Udoskonalony materiał zapewnia poczucie większej sztywności, a zmieniony kąt nachylenia przycisku zwolnienia migawki ułatwia obsługę aparatu.

 

Aparat cyfrowy Sony A6600 wyróżnia bardzo pojemna bateria Z dla długotrwałych sesji zdjęciowych

Dzięki wydajnej i pojemnej baterii NP-FZ100 znanej z aparatów pełnoklatkowych, aparat Sony A6600 świetnie radzi sobie z długimi sesjami zdjęciowymi, zachowując niemal takie same parametry jak wcześniejsze modele serii 6000. Bateria nie tylko posiada pojemność około 2,2 razy większą niż standardowa bateria, ale także poprawia ergonomię uchwytu. Opcjonalny Multi Battery Adaptor Kit może pomieścić cztery baterie NP-FZ100 i zapewnić długie i bezproblemowe sesje zdjęciowe.

 

Aparat Sony A6600 i funkcje użytkownika zwiększające funkcjonalność

W porównaniu z poprzednim modelem aparat Sony A6600 ma dodatkowy przycisk (przycisk C), i łącznie ma cztery przyciski. Do 11 przycisków (wcześniej dziesięciu) można przypisać 91 dowolnych funkcji fotografowania lub odtwarzania. Często używane funkcje mogą być również przypisane do pokrętła i tarczy za pomocą funkcji My Dial. Funkcja My Menu umożliwia wszechstronne ustawienie 30 pozycji menu, a ekran ustawień własnych pomaga mieć wszystko pod kontrolą. Pomocne wskazówki dotyczące elementów menu są dostępne po przyciśnięciu przycisku na ekranie menu.

 

Priorytetowe wyświetlanie obszaru AF i ograniczenia wyświetlania ISO

Nowa funkcja ustawiania AF wyświetlacza obrazu w aparacie Sony A6600 pozwala na wyświetlanie tylko najczęściej używanych typów obszarów ostrości. Kolejna nowa funkcja ekranu ustawień ISO wyświetla tylko najczęściej używany zakres ISO. Pozwala to na efektywniejszą korektę ustawień podczas fotografowania. Funkcje te mogą być również używane, gdy opcja „Switch Focus Area” jest przypisana do spersonalizowanego przycisku.

 

Większa kontrola nad ustawieniami balansu bieli

Jeśli automatyczna regulacja balansu bieli zostanie ustawiona wcześniej, można ją zablokować lub odblokować w dowolnej chwili. Dzięki temu odcienie barw przy ujęciach z wieloma źródłami światła w Sony A6600 będą bardziej regularne. Własne ustawienie balansu bieli zostało uproszczone. Teraz można wybrać priorytet przy AWB podczas zdjęć przy świetle z żarówek – albo cieplejszy priorytet atmosfery, albo priorytet bieli do czystej bieli.

 

Współczynnik kształtu obrazu 1:1 idealny dla serwisów społecznościowych

Poza współczynnikami kształtu obrazu 3:2 i 16:9 (długość x szerokość) w aparacie Sony A6600 dostępny jest również współczynnik 1:1 – idealny do tworzenia obrazów na platformach społecznościowych. Dzięki temu nie musisz już ręcznie przycinać zdjęć przed publikacją w mediach społecznościowych.

 

Aparat cyfrowy Sony A6600 to łatwiejsze ocenianie i ochrona przed usunięciem

Podczas trybu odtwarzania zdjęcia mogą zostać ocenione lub zabezpieczone przed usunięciem. Obie te funkcje aparatu Sony A6600 mogą być dostępne z wcześniej przypisanych przycisków.

 

Wszechstronne funkcje lampy błyskowej

Podczas zdjęć z użyciem kompatybilnej bezprzewodowej lampy błyskowej można wybrać synchronizację na drugą kurtynę migawki lub synchronizację z długimi czasami ekspozycji, co zwiększa możliwości związane z oświetleniem. 

 

Sterowanie jednym dotknięciem, udostępnianie jednym dotknięciem, łącze do informacji o lokalizacji

Funkcja sterowania jednym dotknięciem zmienia Twoje urządzenie mobilne w wizjer i pilota. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala na przesyłanie zdjęć i filmów do urządzenia mobilnego i serwisów społecznościowych. Aparat cyfrowy Sony A6600 może również korzystać z lokalizacji telefonu, by przez Bluetooth® oznaczać lokację twoich zdjęć. (Te funkcje urządzeń mobilnych dostępne są za pośrednictwem aplikacji Imaging Edge Mobile firmy Sony.)

 

Aparat Sony A6600 ma obracany o 180° ekran LCD z wszechstronnymi funkcjami dotykowymi

3-calowy wyświetlacz LCD o dużej rozdzielczości (921 tys. punktów) można odchylić o 180° w górę i o 74° w dół, co ułatwia kadrowanie, robienie autoportretów i nagrywanie wideoblogów. Intuicyjna obsługa dotykowa wyświetlacza LCD obejmuje funkcje: Touch Pad (umożliwia płynne przesuwanie punktu ostrości), Touch Focus (ustawianie ostrości), Touch Shutter (dotykowe wyzwalanie migawki) i Touch Tracking (aktywacja AF w czasie rzeczywistym).

 

Aparat Sony A6600 to doskonały obraz w wizjerze OLED

Wysoki kontrast i wysoka rozdzielczość wizjera XGA OLED Tru-Finder™ zapewnia znakomitą widoczność i szczegóły nawet w ciemnych sceneriach, a także dokładne kolory i płynny ruch w opcjach przy 60 kl./s i 120 kl./s. Ustawienia standardowe i ustawienia wysokiej jakości są teraz dostępne zarówno do wizjera, jak i monitora LCD. 

 

Aplikacje Imaging Edge na komputer

Skorzystaj z aplikacji Imaging Edge™ na komputer dołączonej do aparatu Sony A6600, aby poprawić jakość swoich fotografii. Użyj opcji „Remote”, by kontrolować i monitorować nagrywanie na komputerze w czasie rzeczywistym. Opcja „Viewer” umożliwia szybki podgląd, ocenę i wybór zdjęć z biblioteki dużych obrazów, a „Edit” pozwala na przekształcenie danych RAW na wysokiej jakości zdjęcia. Wykorzystaj w pełni pliki Sony RAW i skuteczniej zarządzaj swoim procesem produkcji.

 

 Obiektyw Sony E 18-105 mm f/4.0 G

 

Przeznaczony do fotografowania i filmowania obiektyw typu G z systemem elektrycznej regulacji zoomu. Obiektyw uniwersalnego zastosowania, posiada mocowanie typu E i można go stosować zarówno przy pełnej klatce jak również matrycy typu APS-C. Za pomocą oferowanego przez fotoformę obiektywu zarejestrujemy doskonałe zdjęcia i filmy. Model SELP18105G jest wyposażony w system elektrycznej regulacji 6-krotnego zoomu oraz utrzymuje doskonałą rozdzielczość i kontrast w całym zakresie ogniskowych przy stałym maksymalnym otworze przysłony F4. Dźwignia i pierścień na tubusie zapewniają płynną regulację prędkości zoomu oraz bardzo dobry - pewny chwyt.

Uniwersaly obiektyw serii G

Przekładanie obiektywów podczas fotografowania może spowalniać pracę i powodować niepożądane zmiany jakości obrazu. Ten obiektyw ma zakres ogniskowych 18–150 mm (27–157,5 mm w przeliczeniu na format 35 mm) i jakość godną serii G. Jest doskonałym rozwiązaniem w większości warunków, zarówno w filmie, jak i fotografii. Dodatkową zaletę stanowi elektryczny napęd mechanizmu zoomu.

Doskonałe właściwości optyczne przy każdej ogniskowej

Zaawansowana konstrukcja optyczna z dwiema soczewkami ze szkła ED (Extra-low Dispersion) i trzema soczewkami asferycznymi zapewnia świetną, typową dla optyki G jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych. Doskonała ostrość i kontrast utrzymywane są we wszystkich częściach kadru. Zapewnia to wierne odwzorowanie obrazu i doskonałe oddanie nawet najdrobniejszych detali.

Stała maksymalna przysłona F4

Maksymalna przysłona obiektywu (F4) nie zmienia się w całym zakresie ogniskowych, od 18 do 105 mm. Dzięki temu możesz swobodnie komponować ujęcia, nie myśląc o korektach ustawień ekspozycji. Nawet przy długich ogniskowych unikniesz podbijania czułości ISO i związanego z tym wzrostu szumów obrazu.

Ostry, wyraźny obraz w każdej sytuacji

Wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot kompensuje drgania aparatu przy fotografowaniu z ręki i zapobiega zamazaniu obrazu. Ułatwia robienie ostrych, wyraźnych zdjęć nocą lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Nie ma więc potrzeby zwiększania czułości ISO i ryzykowania nadmiernego poziomu szumu.

Technologia zoomu zapożyczona ze sprzętu profesjonalnego

W obiektywach SELP18105G wykorzystano rozwiązania techniczne z kamer Sony Handycam®. Umożliwiają one płynne i ciche ustawianie zoomu — bardzo pożądane przy kręceniu filmów. Równie ważne są rozwiązania w systemie AF, które pochodzą ze sprzętu klasy profesjonalnej i zapewniają cichą, płynną oraz szybką pracę systemu automatyki ostrości. Zmiany ogniskowej i ostrości nie wpływają na długość obiektywu. Po uaktualnieniu oprogramowania jest możliwe wykorzystanie efektu Vertigo.

Najważniejsze informacje:

 • Zmiennoogniskowy obiektyw standardowy typu G
 • Obiektyw zmiennoogniskowy z elektrycznym zoomem ok. 6x
 • Stała maksymalna przysłona F4
 • 7-listkowa przysłona kołowa
 • Soczewki ze szkła niskodyspersyjnego ED skutecznie zmniejszające aberrację chromatyczną
 • Średnica filtra 72mm

 

Pełna specyfikacja na stronie producenta >>

 

 

Parametry

Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium