Zamknij

Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej. Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Regulaminie i Polityce prywatności.

Darmowa dostawa od 500 zł
Logowanie Rejestracja
Odbitki online

Zwroty

 

Zwroty towarów zakupionych przez Konsumentów obowiązujące od 24.12.2014

 

Odstąpienie od umowy przez Konsumenta

1. Mając na uwadze art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827), Klientowi, który jest konsumentem, przysługuje prawo odstąpienia od umowy sprzedaży w terminie 14 dni od dnia wydania Towaru. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży zawiera formularz wymiany/zwrotu umieszczony na stronie internetowej Sklepu. Towar powinien zostać zwrócony niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia odstąpienia, w stanie niezmienionym chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Jako zwykły zarząd rozumie się takie zapoznanie z produktem, jakie miało by miejsce w siedzibie sklepu.

2. Zwracany towar powinien być dostarczony do Sprzedawcy osobiście do siedziby sklepu lub za pośrednictwem odpowiednio zapakowanej przesyłki pocztowej lub kurierskiej realizowanej przez podmiot profesjonalnie trudniący się usługami pocztowymi lub kurierskimi, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz.

3. W przypadku zwrotu za pośrednictwem przesyłki towar należy dokładnie zabezpieczyć w taki sposób aby uniemożliwić jego uszkodzenie w transporcie (w tym odpowiednio oznakować opakowanie znakiem „fragile” lub innym oznaczającym „wrażliwą zawartość”), dołączyć do przesyłki wypełniony formularz odstąpienia od umowy sprzedaży oraz w razie potrzeby skontaktować się telefonicznie ze sklepem.

4. Sklep dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu lub o niego poprosił, nie później niż 14 dni po odstąpieniu przez Klienta od umowy. Sklep zwraca wyłącznie koszty dostawy do wysokości najtańszego sposobu dostawy produktu oferowanej Klientowi przez Sklep na dzień złożenia zamówienia przez Klienta. Przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów dostawy tj. kosztów dostawy stanowiących różnicę między najtańszym sposobem dostawy towaru oferowanej przez Sklep na dzień składania zamówienia towaru przez Klienta a sposobem dostawy wybranej przez Klienta.

5. Konsument ponosi koszty zwrotu rzeczy do sklepu. W przypadku gdy w związku z realizowanym przez Konsumenta odstąpieniem od umowy, konsument dokonuje zwrotu towarów które wysłane zostały przez sklep do konsumenta przesyłką ubezpieczoną, wówczas zwrot towaru do sklepu może (ale nie ma obowiązku) również nastąpić przesyłką ubezpieczoną z wartością zadeklarowaną, tożsamą jak przy przesyłce realizowanej przez sklep do konsumenta. W związku z powyższym koszt odesłania towaru do sklepu może być wyższy niż zwykła przesyłka pocztowa.Koszt zwrotu towaru może być również wyższy ze względu na duże gabaryty zwracanego produkt co wynika z cen usług firm przewozowych.

6. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w wypadkach określonych w art. 3 ust. 1 oraz 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014, poz. 827), tj m. in. dotyczących umów:
- w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia.

7. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości zwróconych w wyniku odstąpienia od umowy towarów będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktu.

8. W przypadku gdy Zamówienie dostarczane jest partiami (osobno) bieg 14 dniowego terminu na odstąpienie od umowy sprzedaży liczy się od objęcia w posiadanie (wydania) ostatniego towaru z tego Zamówienia.

9. Sklep zapewnia również możliwość osobistego dostarczenia zwracanego towaru do siedziby sklepu.

10. Jeżeli sklep nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

11. W przypadku zwrotu częściowego, świadczenia zwracane są proporcjonalnie do wartości zwracanego towaru. Prawo odstąpienia dotyczy również produktów zastępczych, oferowanych w zamian przedmiotów niedostępnych w momencie zawierania umowy.

12. W przypadku odstąpienia od umowy dla towaru zastępczego, koszty zwrotu pokrywa sprzedawca, jednak należy wcześniej uzgodnić z nim rodzaj przesyłki zwrotnej.

13. Wraz z odsyłanym towarem konsument winien zwrócić wszelkie produkty/świadczenia, które otrzymał gratisowo, a/lub których warunkiem otrzymania lub otrzymania w preferencyjnej cenie był zakup zwracanego sprzętu.

14. Powyższe postanowienia stanowią integralną część Regulaminu obowiązującego od dnia 25 grudnia 2014 r. włącznie.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER!

Nasze Sklepy

Fotoforma Warszawa Andersa
Godziny otwarcia sklepu:
pon-pt 10:00-18:00
sob 10:00-15:00
Andersa 21
00-159 Warszawa
Fotolaboratorium Warszawa Centrum
Godziny otwarciafotolaboratorium:
pon-pt 09:00-17:00
sob 10:00-15:00
tel. 22 850 00 22
Fotoforma Białystok
Godziny otwarcia sklepu:
pon-pt 09:00-17:00

Fotoforma Bielsko
Godziny otwarcia sklepu:
pon-pt 09:00-17:00

ODWIEDŹ NAS