Wywiady

Adam Klimek opowiada o fotografii podróżniczej w ekstremalnie trudnych warunkach

Andrzej Grudzień / 21.04.2021Jak zacząć zwiedzanie świata na rowerze? Co ze sobą zabrać na wyprawę? Jaki sprzęt fotograficzny nie zawiedzie nas w trakcie podróży? Moim gościem był Adam Klimek, który nie tylko odpowiedział na te pytania, ale także opowiedział mi o swoich przygodach w pracy fotografa GOPR.

Adam Klimek

Fotograf, reżyser, storyteller, trouble-solver, podróżnik. Ambasador NiSi, Lowepro i Lexar. Na co dzień prowadzi własne studio (www.bikestudio.eu), gdzie wraz z zespołem realizuje komercyjne projekty dla marek z branży szeroko pojętego outdooru.

Adam Klimek to fotograf, który na co dzień specjalizuje się w studyjnych komercyjnych sesjach reklamowych, a jego wielką pasją są rowery. Jego wyprawy są spektakularne. Razem ze swoim zespołem przemierza niedostępne tereny w Polsce i zagranicą. Zawsze świetnie przygotowany, perfekcjonista w każdym calu. Fotografuje sprzętem Canon (ulubiony zestaw Canon R5 + Canon RF 24-105 mm), a wszystko nosi w torbach i plecakach Lowepro.

Fotografia podróżnicza w ekstremalnie trudnych warunkach – Adam Klimek

Canon EOS R5

Canon EOS R5

Sprawdź cenę
Fotoforma
Canon RF 24-105 mm f/4L IS USM

Canon RF 24-105 mm f/4L IS USM

Sprawdź cenę
Fotoforma

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny „Przewidoczni” prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Więcej w kategorii: Wywiady

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco