Wywiady

Bastek Czarnek i kulisy fotografii fashion

Andrzej Grudzień / 23.01.2022Nadeszła pora, aby porozmawiać o fotografii fashion, w której młodzi adepci fotografii widzą swój sposób na życiowy sukces. To fotografowanie tego, co modne i tych, którzy są znani albo aspirują, aby być znanymi. Sesje w profesjonalnym studio, błyski flesza, ciekawi ludzie, wielki świat. Jak wejść do tego „fotograficznego raju”? Swoją historię zdradza Bastek Czernek. 

Mój gość od kilku lat pracuje w branży. Ma za sobą wiele sesji fotograficznych osobistości show-biznesu i modowych dla producentów odzieży. Świetnie radzi sobie w komunikacji ze swoimi modelami i w pracy w studio. Jego doświadczenie i warsztat są gwarantem sukcesu przy realizacji zleceń. Bastek Czernek opowiedział mi o swojej drodze kariery. Zdradził jak zacząć, kogo fotografować i przede wszystkim jak to robić?

Czytaj też: Canon EOS R3 w rękach profesjonalnego fotografa sportu [test]

Bastek Czernek — Pochodzi z Bestwiny, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Fotograf specjalizujący się w fotografii show-biznesu, fashion, ciążowej, kobiecej oraz komercyjnej. Technik Informatyk oraz Absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych. Na początku kariery zbierał doświadczenie u boku znanych polskich mistrzów fotografii m.in. Marcina Tyszki czy Szymona Szcześniaka. Swoje zdjęcia publikował m.in. w Vogue Italia Online, MINT Magazyn, FAB UK, Glamour, Gala, Playboy Czechy, Playboy Polska, Gazeta Wyborcza, Gentleman Magazyn, Cosmopolitan.pl oraz wielu innych. Pracował m.in. dla BMW, Onet.pl, Plejada.pl

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny „Przewidoczni” prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Więcej w kategorii: Wywiady

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco