Testy

Canon EOS 6D Mark II i EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM to optymalny zestaw do zdjęć stomatologicznych

Andrzej Biernacki / 19.08.2020Fotografia makro ma wiele twarzy. Wprawdzie najbadziej kojarzy nam się ze zdjęciami owadów czy kwiatów, ale niektórzy fotografowie korzystają z technik makro także w fotografii stomatologicznej. To nisza, w której liczy się dokładne odwzorowanie detali, bezkompromisowa jakość, precyzja. Dobrą propozycją do tego typu fotografii, jest zestaw Canon EOS 6D Mark II + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM, czyli bohaterzy dzisiejszego filmu. Zapraszam do materiału, aby dowiedzieć się więcej. 

W zdjęciach makro chodzi o to, aby uchwycić to, czego nie widać gołym okiem. Aby uzyskać prawdziwe fotografie makro, trzeba skorzystać z odpowiedniego sprzętu – w szczególności obiektywu makro, który oferuje skalę odwzorowania przynajmniej 1:1. Dlaczego to takie istotne? Fotografie makro to takie, na których obiekt zostaje odwzorowany w naturalnych rozmiarach lub jest powiększony. Skala odwzorowania (skala reprodukcji) to stosunek wielkości fotografowanego obiektu do jego obrazu na matrycy aparatu. Właśnie taką skalę odwzorowania ma testowany dzisiaj Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM, który dobrze sprawuje się z klasyczną, sprawdzoną i dobrze wycenioną lustrzanką cyfrową Canon EOS 6D Mark II. Ten zestaw tworzy optymalny zestaw do fotografii stomatologicznej. Oprócz tego, obiektyw ten zapewnia świetne rezultaty przy zdjęciach portretowych oraz podczas kręcenia filmów z ręki dzięki możliwości osiągnięcia płytkiej głębi ostrości z przepięknym efektem bokeh, a także za sprawą wbudowanego hybrydowego stabilizatora obrazu i lekkiej konstrukcji.

Canon EOS 6D Mark II

Sprawdź cenę
Fotoforma

Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM

Sprawdź cenę
Fotoforma

Andrzej Biernacki

Związany z filmem od zawsze. Zapytany, co innego robiłby w życiu poza filmowaniem odpowiada: montaż. W 2017 roku stanął przed dylematem: wziąć ślub, czy kupić kamerę RED? Polubownie i bez nacisków wziął ślub. W wolnych chwilach dużo czyta o inwestowaniu i ekonomii. Uwielbia dobrą kuchnię oraz muzykę. Prowadzi markę Postcard Sessions, która zajmuje się produkcją sesji muzycznych i teledysków dla najlepszych zespołów i wokalistów polskiej sceny muzycznej. Operator w Pop Art Media. Ambasador sklepu Fotoforma.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco