Testy

Carl Zeiss Batis 85 mm f/1.8 – recenzja genialnego obiektywu portretowego

Jakub Kaźmierczyk / 14.04.2021Carl Zeiss Batis 85 mm f/1.8 – recenzja genialnego obiektywu portretowego

W moje ręce wpadł fantastyczny obiektyw portretowy Carl Zeiss Batis 85 mm f/1.8 z mocowaniem do aparatów Sony. Już kiedyś go testowałem ze starszym korpusem i z dużego sentymentu, postanowiłem zobaczyć, jak radzi sobie dzisiaj z dużo nowszymi aparatami, jak Sony A7R III

Materiał ukazał się oryginalnie na grupie Fotografia z eduweb.pl, na którą was serdecznie zapraszam. Jednym z partnerów grupy jest sklep Fotoforma. W ramach tej współpracy powstają nie tylko moje poradniki dla fotoforma.pl/blog, ale także tego typu recenzje. Co więcej, będąc na grupie, możecie liczyć na szereg ofert specjalnych, zniżek od partnerów Eduweb, a przede wszystkim, masę wiedzy, porad, możliwości dyskusji z innymi uczestnikami oraz ze mną. Grupa jest otwarta dla każdego, kto chce do niej dołączyć.

Czym wyróżnia się obiektyw Zeiss Batis 85 mm f/1.8?

Mówiąc krótko: Carl Zeiss Batis 85 mm f/1.8 jest najfajniejszym obiektywem o tej ogniskowej do systemu Sony. Został wyposażony w wydajny AF oraz tryb stabilizacji obrazu, a dodatkowo charakteryzuje się solidną i gustowną obudową. Obiektyw Carl Zeiss Batis 85 mm f/1.8 ma zaawansowaną konstrukcją optyczną: 11 elementów w 8 grupach. Wyróżnia się elektroniczny wyświetlacz OLED na obudowie, informujący fotografa o dystansie ostrzenia obiektywu. Co jednak najważniejsze, Zeiss Batis 85 mm f/1.8 charakteryzuje się znakomitą jakością obrazu – doskonale radzi sobie nawet przy pełnym otworze przesłony. Zresztą, zobaczcie sami!

Carl Zeiss Batis 85 mm f/1.8

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf i bloger. Na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe – nie straszne mu kulinaria, wnętrza czy zdjęcia biznesowe. Jest autorem licznych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideoporadników o postprodukcji zdjęć. Po pracy spełnia się w sesjach portretowych, kocha podróżować. Jest zakręcony na punkcie gadżetów technologicznych i uwielbia dobrą kuchnię. Twierdzi, że fotografia to najlepsze, czym można się zająć – w końcu łączy się pasję z pracą.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco