fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Bezlusterkowce - Sony

Bezlusterkowce Sony – doskonałe do fotografii przyrodniczej

Do stworzenia i zrealizowania wyjątkowych ujęć w świecie flory, a szczególnie fauny, potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Bezlusterkowce Sony znakomicie wpisują się w te kryteria. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich połączenie najbardziej pożądanych cech z wysoką rozdzielczością. Zazwyczaj nie idzie ona w parze z szybkim autofokusem, który przy ułamkach sekundy decydujących o odpowiedniej jakości zdjęcia jest kluczowy. Bezlusterkowce Sony dają możliwość pogodzenia obydwu tych aspektów, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w terenie. Bardzo pomaga w tym również szeroka siatka AF, pokrywająca bardzo rozległą sferę. Niemal sześćset punktów wykrywania fazy reguluje ostrość i pozwala na precyzyjne fotografie. Aparaty cyfrowe od Sony bardzo przydadzą się w momencie, w którym zajmujesz się fotografią przyrodniczą.Aparaty Sony – autentyczność na pierwszym miejscu

Do uzyskania zjawiskowej jakości obrazu nie wystarczy duża liczba megapikseli. Bezlusterkowce zazwyczaj wyposażone są również w wysokie parametry, które pozwalają na wykonywanie autentycznie wyglądających fotografii. Aparaty Sony charakteryzują się wręcz doskonałą jakością. Ma na to wpływ kilka czynników. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na połączenie dwóch zaawansowanych przetworników oraz procesorów, pozwalających na znacznie wydajniejszą pracę. Duże znaczenie dla właściwych fotografii ma także bardzo szeroki zakres czułości ISO. Przysłona jest niezwykle istotna w momencie, w którym będziemy chcieli wykonywać zdjęcia w różnych warunkach. Aparaty Sony dają nam możliwość fotografowania praktycznie w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających warunkach.

Bezlusterkowiec Sony – uniwersalne urządzenie

Przede wszystkim będziemy wykorzystywać nasz aparat do robienia zdjęć. Nie wyklucza to jednak użycia go jako kamery, mogącej stworzyć fenomenalne filmy w wysokiej jakości. Bezlusterkowiec Sony jest narzędziem uniwersalnym, które możemy wykorzystać praktycznie w każdej sytuacji. Obrazy w jakości 4K robią wrażenie, ale to nie jedyna cecha, na którą warto zwrócić uwagę przy potencjalnym wyborze. Aparat Sony pozwala na wykorzystanie pełnoklatkowego przetwornika w pełnej szerokości. Dodatkowo rejestruje on ponad dwa razy więcej danych, niż jest niezbędne do wygenerowania obrazu w 4K. W ten sposób nie tylko dostajemy ujęcie w najwyższej jakości, ale przede wszystkim uzyskujemy niespotykaną, wyjątkową głębię oraz szczegółowość.

 

Najtańszą propozycją wśród bezlusterkowców Sony jest aparat A6000. Dysponuje on nowoczesnym przetwornikiem obrazu APS-C o rozdzielczości 24,3 megapikseli w rozmiarze takim samym jak w większości lustrzanek cyfrowych. Dzięki temu możliwa jest wysoka czułość przy słabym świetle i dobry wygląd nieostrych fragmentów obrazu. ISO tego aparatu Sony to od 100 do 25600 dzięki konstrukcji „gapless on chip” eliminującej przerwy między mikrosoczewkami na matrycy oraz zapewniającej świetną jakość obrazu i odwzorowanie szczegółów.

A6000 dysponuje zaawansowanym procesorem obrazu Sony BIONZ X, który umożliwia uzyskanie realistycznych i plastycznych zdjęć z bogactwem przejść tonalnych. Ponadto w tym bezlusterkowcu Sony prawie do zera zostały wyeliminowane szumy za sprawą strefowej redukcji szumu. Nawet przy małym otworze przysłony możliwe jest uchwycenie na zdjęciu detali dzięki technologii kompensacji dyfrakcji.

Ten aparat cyfrowy Sony jest również stworzony do rejestracji filmów. Dzięki systemowi Fast Hybrid możliwe jest szybkie i dokładne nastawianie oraz śledzenie ostrości. Rekordowa szybkość systemu wynika między innymi z niezwykle precyzyjnego działania czujników opartych na detekcji fazy i kontrastu. Aparat dysponuje także aż 179 polami AF pokrywających niemal połowę kadru. Dzięki temu możliwe jest dokładne śledzenie i rejestrowanie ruchomych obiektów niezależnie od ich umiejscowienia w kadrze.

Wielbicielom klasycznych lustrzanek cyfrowych przypadnie do gustu również kadrowanie za pomocą wizjera OLED TruFinder o wysokiej rozdzielczości. Ci, którzy natomiast interesują się fotografią dzikiej przyrody lub wydarzeń sportowych mogą korzystać z funkcji zdjęć seryjnych w tempie 11 kl./s ze śledzeniem ostrości.

Aparatem cyfrowym Sony z najwyższej półki cenowej jest natomiast Alfa A7 III. Wykorzystuje on wykonany w technologii BSI pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R o rozdzielczości 24,2 megapiksela ze zmodyfikowanym systemem przetwarzania obrazu o wyższej czułości i 15-stopniowym zakresem dynamiki przy małych czułościach. System wspomagany jest przez zmodernizowany procesor BIONZ X, co pozwala osiągnąć czułość ISO w zakresie 100 do 51200. Za automatyczne ustawianie ostrości odpowiedzialny jest natomiast system 4D FOCUS. Nowy aparat cyfrowy Sony ma aż 425 pól AF z detekcją kontrastu i czujnik z 693 polami opartymi na detekcji fazy.

Osobom chcących używać bezlusterkowca do filmowania aparat Sony daje możliwość rejestracji wideo w jakości 4K. Uchwycone zostaje 2,4x więcej danych, niż jest potrzebne do wygenerowania obrazu tej jakości, co przekłada się na wyjątkową szczegółowość i głębię filmu.

Dlaczego warto postawić na bezlusterkowce Sony?

Aparat bezlusterkowy to aparat cyfrowy, który – jak lustrzanka – posiada wymienny obiektyw, jednocześnie nie posiadając luster. To połączenie lustrzanki i kompaktu, które jest lekkie i funkcjonalne, a w przypadku wykonywanych zdjęć wcale nie odstępuje od swoich cięższych „kuzynek”. Rynek bezlusterkowców cieszy się rosnącą popularnością, a jego lwią część stanowią bezlusterkowce Sony. Szybkie, ciche oraz niezawodne w każdych warunkach. Pod względem jakości obrazu i swojej wydajności tworzą niewątpliwą czołówkę w kategorii cyfrowych aparatów fotograficznych, a wielu profesjonalistów przechodzi na nie z nieporęcznych lustrzanek.

Bezlusterkowiec Sony – dla każdego

Aparaty bezlusterkowe wykorzystują wizjer elektroniczny, który, w przeciwieństwie do wizjera optycznego w lustrzankach cyfrowych, umożliwia podgląd obrazu na ekranie aparatu. Ponadto każdy bezlusterkowiec Sony ma zamontowany uchylany wyświetlacz, co znacznie wspomaga kadrowanie. W porównaniu z lustrzanką, bezlusterkowiec staje się znacznie bardziej przystępny i wygodny w obsłudze. Nic więc dziwnego, że Sony wychodzi ze swoją ofertą bezlusterkowców naprzeciw każdej grupie fotografów: pasjonatów-amatorów, z myślą o których powstała seria A6x00 (a6000 – a6600), oraz prawdziwych zawodowców chętnie sięgających po Sony a7, a7R i a7S.

Sony – aparat bezlusterkowy: body lub zestaw

Ze względu na rosnącą popularność hybryd, w ciągu ostatnich kilku lat drastycznie wzrosły również możliwości konfiguracji tych aparatów. Rozwija się więc rynek akcesoriów, w tym obiektywów. To dlatego Sony – aparat bezlusterkowy – zakupić można zarówno w wersji body (sam korpus), jak i w zestawie z obiektywem. Do takiego zestawu dołączany jest obiektyw zmiennoogniskowy, który sprawdza się przy wykonywaniu zdjęć rekreacyjnych w każdych warunkach. Przy czym mnogość oryginalnych obiektywów od Sony, a także profesjonalnych zamienników i adapterów pozwala poszerzyć możliwości aparatu, do czego szczerze zachęcamy.

Bezlusterkowce Sony oraz obiektywy i akcesoria – w Fotoformie

W Fotoformie oferujemy szeroką gamę aparatów bezlusterkowych, które pomogą Ci uchwycić najlepsze momenty Twojego życia. Nasza oferta obejmuje bezlusterkowce Sony serii A6x00 (z przedziału a6000 – a6600) oraz Sony a7, z większość modeli pojawia się w wariancie samego body lub body + obiektyw. Zachęcamy także do zapoznania się z szeroką ofertą naszych akcesoriów do aparatów bezlusterkowych; wszystko po to, aby pomóc Ci uzyskać dokładnie to, czego potrzebujesz i wymagasz od profesjonalnego sprzętu. Zapraszamy!

Promocje i nowości

Wyprzedaż!/Ostatnie sztuki, powystawowe

 

Karta podarunkowa

 

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium