Wywiady

Edward Trzeciakiewicz: „Jedzenie to medium społecznościowe dawnych lat”

Krzysztof Basel / 02.03.2023

Fotografuje na najlepszych konkursach kulinarnych na świecie, dla czołowych polskich i europejskich szefów kuchni. Był jurorem programu „Perfect Picture” w TVN7. Pasjonat jedzenia. Oto Edward Trzeciakwicz.W ramach cyklu Fotoforma Masterclass zapraszam na rozmowy najlepszych twórców foto i wideo w Polsce, aby dowiedzieć się, jak pracują. Tym razem, moim gościem był Edward Trzeciakiewicz — fotograf specjalizujący się w fotografii kulinarnej współpracujący najlepszymi szefami kuchni w Polsce i za granicą: Andrea Camastra, Tomasz Milewski, Łukasz Konik, Ireneusz Koniuszek, Michał Soliwoda, Francsco Apreda, Domenico Stile, Marco Martini, Gregorio Garimbay, Atsushi Tanaka i inni.

Obsługuje najlepsze konkursy kulinarne min: Bocuse d’Or, Archimagirus. Fotograf dań w książkach kulinarnych MasterChef, MasterChef Junior, czasopismach branżowych: „Sielska Kuchnia”, „Szef Kuchni”, „Poradnik Restauratora”, „Restaurant Managment”, „Mistrz Branży”. 
Ekspert i Juror w programie „Perfect Picture”. 
Razem z Szefem Łukaszem Konikiem współtworzył książkę „Kuchnia Regionów” ze 160 przepisami polskiej regionalnej kuchni. Jego prace wielokrotnie zostały docenione w kolekcjach zdjęć Foodelia — gdzie w styczniu wskoczył do pierwszej dziesiątki najlepszych fotografów kulinarnych z całego świata. 
Prywatnie: Mąż, Tato czwórki dzieci, kucharz i muzyk.

Edward Trzeciakiewicz — wywiad

 

Warsztaty specjalne

Chcesz poznać tajniki fotografii kulinarnej w praktyce? Pragniesz dowiedzieć się jak fotografować jedzenie, aby wyglądało apetycznie? Już 4 kwietnia zapraszamy na warsztaty fotografii kulinarnej z Edwardem Trzeciakiewiczem, czyli GoodLookinFood. Spotkanie odbędzie się w wyjątkowym miejscu — w restauracji Mozaika, Royal Tulip Warsaw Apartments. Restauracja przygotuje dla nas kilka pięknie wystylizowanych dań specjalnie na sesje. Będziemy pracować tylko na prawdziwych produktach! Do waszej dyspozycji, będą obiektywy i aparaty marki Canon, a światło zapewni nam marka Godox. Spodziewajcie się także specjalnych rabatów! Dowiedz się więcej TUTAJ.

Sprzęt, z którego korzysta Edward:

Canon EOS R5

Sprawdź cenę
Fotoforma

Canon EOS R

Sprawdź cenę
Fotoforma

Canon RF 28-70mm f/2L USM

Sprawdź cenę
Fotoforma

Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM

Sprawdź cenę
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska), a także pisał Szerokiego Kadru, fotopolis.pl czy Digital Camera Polska. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Wywiady

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Wywiady

Tomasz Tomaszewski: „Moment decydując przestał istnieć”

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco