Wywiady

Edward Trzeciakiewicz: „Jedzenie to medium społecznościowe dawnych lat”

Krzysztof Basel / 02.03.2023

Fotografuje na najlepszych konkursach kulinarnych na świecie, dla czołowych polskich i europejskich szefów kuchni. Był jurorem programu „Perfect Picture” w TVN7. Pasjonat jedzenia. Oto Edward Trzeciakwicz.W ramach cyklu Fotoforma Masterclass zapraszam na rozmowy najlepszych twórców foto i wideo w Polsce, aby dowiedzieć się, jak pracują. Tym razem, moim gościem był Edward Trzeciakiewicz — fotograf specjalizujący się w fotografii kulinarnej współpracujący najlepszymi szefami kuchni w Polsce i za granicą: Andrea Camastra, Tomasz Milewski, Łukasz Konik, Ireneusz Koniuszek, Michał Soliwoda, Francsco Apreda, Domenico Stile, Marco Martini, Gregorio Garimbay, Atsushi Tanaka i inni.

Obsługuje najlepsze konkursy kulinarne min: Bocuse d’Or, Archimagirus. Fotograf dań w książkach kulinarnych MasterChef, MasterChef Junior, czasopismach branżowych: „Sielska Kuchnia”, „Szef Kuchni”, „Poradnik Restauratora”, „Restaurant Managment”, „Mistrz Branży”. 
Ekspert i Juror w programie „Perfect Picture”. 
Razem z Szefem Łukaszem Konikiem współtworzył książkę „Kuchnia Regionów” ze 160 przepisami polskiej regionalnej kuchni. Jego prace wielokrotnie zostały docenione w kolekcjach zdjęć Foodelia — gdzie w styczniu wskoczył do pierwszej dziesiątki najlepszych fotografów kulinarnych z całego świata. 
Prywatnie: Mąż, Tato czwórki dzieci, kucharz i muzyk.

Edward Trzeciakiewicz — wywiad

 

Warsztaty specjalne

Chcesz poznać tajniki fotografii kulinarnej w praktyce? Pragniesz dowiedzieć się jak fotografować jedzenie, aby wyglądało apetycznie? Już 4 kwietnia zapraszamy na warsztaty fotografii kulinarnej z Edwardem Trzeciakiewiczem, czyli GoodLookinFood. Spotkanie odbędzie się w wyjątkowym miejscu — w restauracji Mozaika, Royal Tulip Warsaw Apartments. Restauracja przygotuje dla nas kilka pięknie wystylizowanych dań specjalnie na sesje. Będziemy pracować tylko na prawdziwych produktach! Do waszej dyspozycji, będą obiektywy i aparaty marki Canon, a światło zapewni nam marka Godox. Spodziewajcie się także specjalnych rabatów! Dowiedz się więcej TUTAJ.

Sprzęt, z którego korzysta Edward:

Canon EOS R5

Canon EOS R5

Sprawdź cenę
Fotoforma
Canon EOS R

Canon EOS R

Sprawdź cenę
Fotoforma
Canon RF 28-70mm f/2L USM

Canon RF 28-70mm f/2L USM

Sprawdź cenę
Fotoforma
Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM

Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM

Sprawdź cenę
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Fan nowych technologii i nowych smaków z całego świata. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska). Publikował w „Szerokim Kadrze", Digital Camera Polska, czy fotopolis.pl. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Wywiady

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco