Wywiady

Krystian Bielatowicz: „Żeby rozwijać swoją twórczość, trzeba zacząć od siebie”

Krzysztof Basel / 21.11.2022

Z aparatem w dłoniach od ponad 20 lat. Dużo fotografował, teraz raczej nagrywa filmy, ale wciąż opowiada niezwykłe historie innych ludzi. Moim gościem był Krystian Bielatowicz, który opowiedział mi o swoim życiu, pasji do ludzi, rozwoju oraz pracy komercyjnej z klientami.Kiedyś ktoś powiedział mi, że jeśli chcę być dobrym dziennikarzem, fotografem, to muszę być ciekawy świata. Wtedy zawsze znajdę interesujące tematy i nie przestanę się rozwijać. Kiedy myślę o człowieku, który jest naprawdę ciekawy świata, to do głowy przychodzi mi właśnie Krystian Bielatowicz. Rozmawialiśmy o poznawaniu Majów, Azteków, ale i własnych sąsiadów na wsi. Krystian opowiedział mi o swoich podróżach, pracy nad sobą, ćwiczeniu uwagi, relacji z ludźmi, ale też zawodowym opowiadaniu historii przez obraz i dźwięk. Nie zabrakło też wątku sprzętowego. W materiale dowiedzie się w szczegółach, z jakiego sprzętu korzysta mój gość.

Krystian Bieatowicz — wywiad

Krystian Bielatowicz jest filmowcem i fotografem. Od 2000 roku rozwija swój język dokumentalisty, współpracując na przestrzeni tych lat m. in. z National Geographic, Polityka, Panasonic, Nikon, agencjami reklamowymi i wieloma innymi markami. Jako założyciel LIGHT KEEPER (produkcje filmowe) realizuje różne formy dokumentalne na rynku komercyjnym.

Od 2009 roku pracuje nad długoterminowym projektem BEHIND THE MASK, dotyczącym szamanizmu i fizyki kwantowej. Fotografie z Peru, Meksyku i Gwatemali zostały opublikowane w kolekcjonerskiej książce o tym samym tytule. Obecnie zbiera materiały do filmu dokumentalnego. Jest wykładowcą w ZPAF. Edukuje z filmu i fotografii od 2008 roku. Prowadzi kameralne fotoekspedycje do Ameryki Łacińskiej.

Ambasador Panasonic Polska, Peak Design i Synco. Od wielu lat prowadzi warsztaty i kursy. Na swoich warsztatach przeszkolił już ponad tysiąc osób. Zasiadał w jury konkursu Grand Press Photo (2014, 2015) oraz w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Fotomaraton 2015 Szczecin”. Swoje prace prezentował na wystawach w Polsce, Nowym Jorku, Peru. Jego materiały były publikowane w najważniejszych tytułach prasowych, w m.in. National Geographic, Polityce, Newsweeku, Dużym Formacie.

Strony autorskie: www.bielatowicz.com, www.lightkeeper.pl.

Sprzęt, z którego korzysta Krystian:

Panasonic LUMIX GH6

Sprawdź cenę
Fotoforma

Panasonic LUMIX S5

Sprawdź cenę
Fotoforma

Panasonic Lumix S 24mm F1.8

Sprawdź cenę
Fotoforma

Panasonic Lumix S 35mm f/1.8

Sprawdź cenę
Fotoforma

Panasonic Lumix S 50 mm f/1.8

Sprawdź cenę
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska), a także pisał Szerokiego Kadru, fotopolis.pl czy Digital Camera Polska. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Wywiady

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Poradniki

Weekendowy City Break z aparatem. Co zrobić, aby przywieźć dobre zdjęcia?

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco