Wywiady

Krystian Bielatowicz: „Żeby rozwijać swoją twórczość, trzeba zacząć od siebie”

Krzysztof Basel / 21.11.2022

Z aparatem w dłoniach od ponad 20 lat. Dużo fotografował, teraz raczej nagrywa filmy, ale wciąż opowiada niezwykłe historie innych ludzi. Moim gościem był Krystian Bielatowicz, który opowiedział mi o swoim życiu, pasji do ludzi, rozwoju oraz pracy komercyjnej z klientami.Kiedyś ktoś powiedział mi, że jeśli chcę być dobrym dziennikarzem, fotografem, to muszę być ciekawy świata. Wtedy zawsze znajdę interesujące tematy i nie przestanę się rozwijać. Kiedy myślę o człowieku, który jest naprawdę ciekawy świata, to do głowy przychodzi mi właśnie Krystian Bielatowicz. Rozmawialiśmy o poznawaniu Majów, Azteków, ale i własnych sąsiadów na wsi. Krystian opowiedział mi o swoich podróżach, pracy nad sobą, ćwiczeniu uwagi, relacji z ludźmi, ale też zawodowym opowiadaniu historii przez obraz i dźwięk. Nie zabrakło też wątku sprzętowego. W materiale dowiedzie się w szczegółach, z jakiego sprzętu korzysta mój gość.

Krystian Bieatowicz — wywiad

Krystian Bielatowicz jest filmowcem i fotografem. Od 2000 roku rozwija swój język dokumentalisty, współpracując na przestrzeni tych lat m. in. z National Geographic, Polityka, Panasonic, Nikon, agencjami reklamowymi i wieloma innymi markami. Jako założyciel LIGHT KEEPER (produkcje filmowe) realizuje różne formy dokumentalne na rynku komercyjnym.

Od 2009 roku pracuje nad długoterminowym projektem BEHIND THE MASK, dotyczącym szamanizmu i fizyki kwantowej. Fotografie z Peru, Meksyku i Gwatemali zostały opublikowane w kolekcjonerskiej książce o tym samym tytule. Obecnie zbiera materiały do filmu dokumentalnego. Jest wykładowcą w ZPAF. Edukuje z filmu i fotografii od 2008 roku. Prowadzi kameralne fotoekspedycje do Ameryki Łacińskiej.

Ambasador Panasonic Polska, Peak Design i Synco. Od wielu lat prowadzi warsztaty i kursy. Na swoich warsztatach przeszkolił już ponad tysiąc osób. Zasiadał w jury konkursu Grand Press Photo (2014, 2015) oraz w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Fotomaraton 2015 Szczecin”. Swoje prace prezentował na wystawach w Polsce, Nowym Jorku, Peru. Jego materiały były publikowane w najważniejszych tytułach prasowych, w m.in. National Geographic, Polityce, Newsweeku, Dużym Formacie.

Strony autorskie: www.bielatowicz.com, www.lightkeeper.pl.

Sprzęt, z którego korzysta Krystian:

Panasonic LUMIX GH6

Panasonic LUMIX GH6

Sprawdź cenę
Fotoforma
Panasonic LUMIX S5

Panasonic LUMIX S5

Sprawdź cenę
Fotoforma
Panasonic Lumix S 24mm F1.8

Panasonic Lumix S 24mm F1.8

Sprawdź cenę
Fotoforma
Panasonic Lumix S 35mm f/1.8

Panasonic Lumix S 35mm f/1.8

Sprawdź cenę
Fotoforma
Panasonic Lumix S 50 mm f/1.8

Panasonic Lumix S 50 mm f/1.8

Sprawdź cenę
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Fan nowych technologii i nowych smaków z całego świata. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska). Publikował w „Szerokim Kadrze", Digital Camera Polska, czy fotopolis.pl. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Wywiady

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco