Poradniki

Fotografia wnętrz – 5 rzeczy, o których musisz pamiętać na początku

Jakub Kaźmierczyk / 10.09.2023

Fotografia wnętrz to bardzo ciekawa dziedzina, którą łatwo skomercjalizować. Wystarczy spojrzeć na liczbę ofert na booking.com czy otodom.pl — wszyscy oferenci to potencjalni klienci. Jak jednak rozpocząć swoją przygodę? Co będzie potrzebne i o jakich zasadach należy pamiętać? W tym materiale zebrałem wszystkie najważniejsze elementy, o których należy pamiętać w fotografii wnętrz. Zapraszam do oglądania!Wbrew pozorom nie jest to trudny rodzaj fotografii, szczególnie fotografując ładne wnętrze. Wystarczy zapamiętać kilka fundamentalnych podstaw, a zdjęcia zrobią się niemal same. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej wysokości, kontrolowanie zbiegów perspektywicznych, doświetlenie pomieszczenia i zadbanie o rejestrację jak najszerszej rozpiętości tonalnej, aby uniknąć przepalenia okien czy zaszumienia w cieniach.

Fotografia wnętrz – poradnik

Do przygotowania materiału użyłem Fujifilm X-H2 wraz z obiektywem XF 10-24mm F4 R OIS WR, który okazał się świetnym zestawem z uwagi na jego uniwersalność, jakość i bardzo elastyczną matrycę X-Trans. W połączeniu ze statywem z głowicą z przekładniami zębatymi możemy mówić wręcz o zestawie idealnym!

Fujifilm X-H2

Fujifilm X-H2

Sprawdź cenę
Fotoforma
Fujifilm Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR

Fujifilm Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf i bloger. Na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe – nie straszne mu kulinaria, wnętrza czy zdjęcia biznesowe. Jest autorem licznych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideoporadników o postprodukcji zdjęć. Po pracy spełnia się w sesjach portretowych, kocha podróżować. Jest zakręcony na punkcie gadżetów technologicznych i uwielbia dobrą kuchnię. Twierdzi, że fotografia to najlepsze, czym można się zająć – w końcu łączy się pasję z pracą.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Poradniki

Zasilanie przy filmowaniu. Jak się za to zabrać?

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco