biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia

Obiektyw Fujifilm Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR

Kod produktu: 4547410437881
ID produktu: 15450
Cena: 4 699,00 zł 4699.00
Producent: Fujifilm
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny
  • Kupuj na raty
  • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Obiektyw Fujifilm Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR

Obiektyw Fujifilm Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR

Fujifilm Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR to ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy obejmujący zakres ogniskowych od 10 mm do 24 mm (odpowiednik ogniskowych 15 mm-36 mm dla formatu pełnoklatkowego).Zawiera tę samą, co jego poprzednik (obiektyw OIS XF10-24 mm), konstrukcję optyczną, zapewniającą zbliżoną rozdzielczość obrazu i maksymalną przysłonę F4.0 w całym zakresie ogniskowej. Odświeżony model wyróżnia obecność skali przysłony na pierścieniu, automatyczna blokada pozycji oraz nowa, odporna na warunki pogodowe konstrukcja. Obiektyw z pewnością spotka się z uznaniem fotografów krajobrazu i przyrody, poszukujących ultraszerokokątnego obiektywu, który umożliwi prace w każdych warunkach atmosferycznych. Przeprojektowanie konstrukcji wewnętrznej pozwoliło na zmniejszenie grubości pierścieni ostrości i zmiany ogniskowej, co ograniczyło wagę obiektywu o 25 g. Optyczna stabilizacja obrazu uległa poprawie o 1 stopień, dzięki czemu całkowity efekt stabilizacji osiągnął wartość 3,5 stopnia.

fujinon xf 10-24mm f4 r ois wr

Fujifilm Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR najważniejsze cechy:

  • Unowocześniony pierścień przysłony z widoczną skalą i automatyczną blokadą pozycji
  • Dodatkowa odporność na warunki atmosferyczne
  • Ulepszona optyczna stabilizacja obrazu
  • Nowszy, bardziej smukły, stylowy wygląd 
 

Fujifilm XF 10-24mm F4 R OIS WR składa się z 14 soczewek w 10 grupach, w tym czterech elementów asferycznych i czterech elementów o ultraniskiej dyspersji. Zastosowanie elementów asferycznych zmniejsza aberrację sferyczną, krzywiznę pola i zniekształcenia. Zastosowanie elementów o ultraniskiej dyspersji koryguje aberrację chromatyczną i zapewnia lepszą ostrość na całej powierzchni kadru. Mimo kompaktowych rozmiarów obiektyw może pracować z maksymalną przysłoną F4.0 w pełnym zakresie ogniskowych – od ultraszerokokątnej do szerokokątnej (10 mm-24 mm, tj. 15 mm-36 mm w formacie pełnej klatki 35 mm).

xf10-24mmf4 r ois wr

Precyzyjnie nakładana powłoka przedniej soczewki obiektywu ma na celu minimalizowanie efektu zjawy, który obserwuje się w przypadku elementów o wysokim stopniu wklęsłości (obecnych w ultraszerokokątnych obiektywach zmiennoogniskowych). Powłoka ta ma na celu podwyższenie ostrości i wyrazistości obrazu. Minimalna odległość robocza na poziomie jedynie 24 cm (9,5 cala), pozwala na użycie obiektywu w makrofotografii. Innym sposobem na wykorzystanie pełni jego możliwości jest sfotografowanie obiektu z bardzo bliskiej odległości przy jednoczesnym, szerokim ujęciu tła.

xf 10-24mm f/4 r ois wr

XF 10-24mm F4 R OIS WR - szybki i niemal bezgłośny autofocus

Wewnętrzny system ogniskowania (6) obiektywu zapewnia szybkie działanie autofocusa. Zastosowanie lekkich elementów ogniskujących i bardzo precyzyjnego silnika sprawia, że tak szybki autofocus jest niemal bezgłośny, nawet podczas korzystania z AF z detekcją twarzy/oczu w aparatach z serii X.

xf 10-24 mm f/4 r ois wr

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium