Testy

Gimbal DJI OM 5 – test najnowszego stabilizatora do smartfonów

Jacek Sopotnicki / 20.12.2021Nowy DJI OM 5 to nie tylko gimbal do smartfonów, ale też solidny statyw i kijek selfie w jednym. Czy warto go kupić, szczególnie jeśli ktoś ma już posiadacie DJI OM 4? Przekonajmy się!

DJI OM 5 pierwszy gimbal do smartfona, który został także wyposażony w 20-centymetrowe, wysuwane ramię. Jest do tego mniejszy i lżejszy od poprzednika (290 g), ma ulepszoną ergonomię, ale zachowuje wydajny, 3-osiowy system stabilizacji i większość parametrów poprzednika. Wbudowany wysuwany drążek, zamienia DJI OM 5 w stabilizowany kijek do selfie, nagrywania vlogów czy ujęć z niecodziennej perspektywy.

DJI OM 5 – test gimbala

DJI OM 5 kosztuje ok. 730 zł i jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Sunset White i Athens Gray. W zestawie otrzymujemy, oprócz samego urządzenia, zacisk magnetyczny, statyw, kabel zasilający, pasek na rękę i etui do przechowywania.

DJI OM 5 biały

Sprawdź cenę
Fotoforma

DJI OM 5 szary

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco