Bez kategorii

Jak wejść do świata wideo? Adrian Kilar / Fotoformaty #5

Krzysztof Basel / 18.11.2022

Gościem relacji na żywo z cyklu „Fotoformaty” był Adrian Kilar, którego filmy z kanału „Mówi Kamera” na YouTube obejrzały miliony osób.Rozmawialiśmy o tym, jak z przyjemnością wejść do świata wideo, co jest sekretem kreatywności, czy jak wygląda życie pełnoetatowego youtubera w Polsce. Adrian zdradził nam także, kulisy pracy przy dużych kampaniach wideo i opowiedział nieco o swoim kursie filmowania i montażu. Warto wiedzieć, że decydując się na zakup tego świetnego produktu, otrzymujecie szereg zniżek, w tym –500 zł na sprzęt Sony w Fotoformie. 

Adrian Kilar produkcją filmów zajmuje się od 14 lat. Operator, reżyser, vloger, właściciel studia. Krótko mówiąc, jest to mega specjalista od wideo. Ma na koncie pracę dla wielu dużych marek, tworząc dla nich nagradzane kampanie wideo. Laureat Nagrody Głównej Grand Video Awards w kategorii „WideoTutorial” – 2021, nagrody głównej Employer Branding Excellence Awards czy EB Stars HRcamp – Najlepsze Video Wizerunkowo-Rekrutacyjne dla „JYSK Polska”.

Od kilku lat prowadzi popularny kanał na YouTube „Mówi Kamera” (75 tys. subskrybentów), na którym możecie obejrzeć całą masę praktycznych poradników, dotyczących filmowania i montażu, vlogi, czy recenzje sprzętów do nagrywania wideo. Jego hity to materiały, w których pokazuje, jak uzyskać efekty wideo ze znanych teledysków, np. Mata — Patoreakcja czy Taco Hemingwaya. 

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Fan nowych technologii i nowych smaków z całego świata. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska). Publikował w „Szerokim Kadrze", Digital Camera Polska, czy fotopolis.pl. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Bez kategorii

Bez kategorii

Sprzęty foto, na które czekamy w 2023 roku / Fotoformaty #8

Bez kategorii

Jak przeżyć z aparatem na Arktyce? Marcin Dobas / Fotoformaty #6

Bez kategorii

Hity i kity foto 2022 roku / Fotoformaty #7

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco