Poradniki

Jak zrobić świetne zdjęcia miejskiego krajobrazu?

Krzysztof Basel / 02.06.2023

Zrobienie naprawdę dobrego „portretu miasta” to prawdziwa sztuka. Chodzi tutaj o znalezienie idealnego balansu pomiędzy porą dnia, miejscem i kątem fotografowania. Jak osiągnąć taką idealną, fotograficzną równowagę? Zapraszamy do naszego praktycznego poradnika wakacyjnego, który nagraliśmy w pięknym Porto w Portugalii.Aparat, szerokokątny obiektyw, statyw to techniczne podstawy, żeby zrobić naprawdę dobre technicznie fotografie miejskich krajobrazów. My do realizacji tego materiału, wykorzystaliśmy niezawodny duet: Canon EOS R6 II oraz Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM. To jednak nie sprzęt jest tu najważniejszy, a odpowiednia wiedza, kiedy, gdzie i w jaki sposób fotografować, aby uchwycić piękne zdjęcia miejskich krajobrazów.

Jak fotografować miejskie krajobrazy? Poradnik

W tym poradniku Jacek dzieli się swoim doświadczeniem. Opowiada, gdzie szukać inspiracji, jak ustawić aparat, na które parametry zwrócić uwagę, ale też kiedy jest najlepszy, idealny moment, aby zrobić piękne miejskie pejzaże. Oglądając materiał, zobaczycie jakie efekty uzyskamy z tego samego miejsca o różnych porach złotej i niebieskiej godziny.

Sprzęt wykorzystany w poradniku:

Canon EOS R6 II

Canon EOS R6 II

Sprawdź cenę
Fotoforma
Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM

Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM

Sprawdź cenę
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Fan nowych technologii i nowych smaków z całego świata. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska). Publikował w „Szerokim Kadrze", Digital Camera Polska, czy fotopolis.pl. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Poradniki

Zasilanie przy filmowaniu. Jak się za to zabrać?

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco