Poradniki

Jaki dobry aparat na początek? Oto najlepsze aparaty w dobrej cenie

Jacek Sopotnicki / 06.12.2021Przed wami lista aparatów, które bardzo lubimy i uważamy, że są świetnymi narzędziami na początek wielkiej przygody z fotografią i filmowaniem. Nie jest to kompletna lista wszystkich aparatów, które nadają się dla początkujących entuzjastów fotografii, ale lista tych, które oferują kapitalne możliwości za przystępną cenę. Jakie aparaty wy polecacie tym, którzy chcą zacząć?

Zastanawiając się nad tym, jaki aparat na początek wybrać, warto odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie jakim budżetem dysponujesz. W tym materiale pokazuje kilka różnych modeli w różnych cenach. Gdybyście chcieli poszerzyć listę to zapraszam do bardziej szczegółowych poradników zakupowych:

Warto także zastanowić się, czy chcemy mieć dużą matrycę (pełna klatka), która daje piękną plastykę i niskie szumy na wysokich czułościach, ale wymaga większych obiektywów? Czy może lepszym rozwiązaniem będzie mniejsza matryca (1 cal, Mikro Cztery Trzecie, APS-C), która wprawdzie trochę gorzej radzi sobie pod względem jakość obrazu i szumów, ale umożliwia podpięcie malutkich obiektywów, a i sam korpus będzie mniejszy? Jest jeszcze inne rozwiązanie: interesujesz się głównie filmowaniem, a aparat na początek to tak naprawdę aparat do vlogowania?

Polecane aparaty na początek:

 

Canon EOS M50 Mark II

Sprawdź cenę
Fotoforma

Sony A6100

Sprawdź cenę
Fotoforma

Fujifilm X-E4

Sprawdź cenę
Fotoforma

Canon EOS RP

Sprawdź cenę
Fotoforma

Nikon Z5

Sprawdź cenę
Fotoforma

Sony A7 III

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Poradniki

Zasilanie przy filmowaniu. Jak się za to zabrać?

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco