Testy

Nikon Z6 II – rewelacyjny aparat, ale czy warto dopłacać do Z5?

Jacek Sopotnicki / 31.12.2021Nikon Z5 korci dobrą ceną i świetnymi możliwościami, więc czy warto dopłacić do wyższego modelu Nikon Z6 II? Czym różnią się oba aparaty i który lepiej wybrać? Sprawdźmy!

Na pierwszy rzut oka Nikon Z6 II to tylko drobna aktualizacja modelu Nikon Z6. Liczba zmian jest rzeczywiście stosunkowo nieduża, ale ich waga, bardzo istotna. Dużo lepsza praca AF, zarówno w trybie zdjęć jak i wideo, wyższa prędkość zdjęć seryjnych, dłuższa praca na jednej baterii, bardziej rozbudowane możliwości wideo, no i podwójny slot na karty pamięci to nowości, które wiele zmieniają. Kiedy dołożymy do tego pancerne wykonanie, intuicyjną ergonomię, bardzo dobry wizjer, wyświetlacz i dodatkowy ekran u góry, przejrzyste menu, otrzymujemy jeden z najlepszych korpusów na rynku. Z drugiej strony, mamy Nikona Z5, który z pozoru wygląda bardzo podobnie, a kosztuje mniej niż nowy iPhone 13 Pro. Czy warto zatem sięgnąć do wyższy model? Zobaczmy.

Nikon Z6 II — czy warto?

Nikon Z5 – test

Czytaj też:

Nikon Z6 II

Nikon Z6 II

Sprawdź cenę
Fotoforma
Nikon Z5

Nikon Z5

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco