Wywiady

Piłujemy Niezłe Aparaty z Jackiem Siwko [Fotoforma Live]

Krzysztof Basel / 05.04.2022Jacek Siwko, prowadzący serwis Niezłe Aparaty, był gościem specjalnej transmisji na żywo na profilu Fotoforma. Rozmowę poprowadził Krzysztof Basel.

Rozmawialiśmy o życiu Jacka, w którym przez lata towarzyszy mu fotografia w różnych formach: od pisania o niej, przez bycie profesjonalnym fotografem ślubnym, aż po czas, kiedy nasz gość uczy i rozmawia o robieniu zdjęć. Jak przez te wszystkie lata, udaje mu się pracować, rozwijając swoje fotograficzne pasje, a przy tym wszystkim, skupiać na coraz większej rodzinie? Nie zabrakło też tematu sprzętu, na jakim pracuje Jacek, czyli bezlusterkowca Canon EOS R6 + Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jaki bezlusterkowiec Canon wybrać? Wszystko, co warto wiedzieć

Jacek jest tatą czwórki uroczych maluchów: Zuzi, Hani, Feliksa i Basi oraz mężem Kasi, która przez „przypadek” też jest fotografem. Poza robieniem zdjęć pracuje w Niezłych Aparatach: zajmuje się nagrywaniem podcastu dla fotografów oraz prowadzeniem kanału na YouTube. Jak sam mówi, ceni to co robi, ale najbardziej odpowiadają mu podróże z rodziną. Jego praca pozwala mu spędzać dużo czasu z najbliższymi.

Jacek Siwko / Niezłe Aparaty — wywiad

W torbie Jacka Siwko:

Canon EOS R6

Sprawdź cenę
Fotoforma

Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM

Sprawdź cenę
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska), a także pisał Szerokiego Kadru, fotopolis.pl czy Digital Camera Polska. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Wywiady

Inspiracje

Zwycięskie filmy konkursu „Minuta z życia”

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Wywiady

Wszystko o wydrukach i odbitkach fotograficznych. Rozmawiałem z Piotrem Olekiem

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco