Wywiady

Rafał Makieła zdradza, jak fotografuje sesje ślubne pod wodą

Andrzej Grudzień / 16.08.2021Rafał Makieła jest znany na całym świecie z fotografii podwodnej a dokładniej z sesji portretowych, modowych zrealizowanych pod wodą. Od wielu lat zajmuje się także fotografią ślubną, którą wykonuje na całym świecie. Jak wygląda rynek ślubny w Dubaju, co fotografuje się tam, a jak to wygląda w Polsce z jego perspektywy? Rozmawiamy o doświadczeniach z sesji podwodnych i czy one wpłynęły na warsztat pracy Rafała. Na jakim sprzęcie fotograficznym pracuje dziś i co najlepiej sprawdza się w sesjach podwodnych?

Rafał Makieła

Pracował przy wielu produkcjach międzynarodowych w Europie, Azji i krajach Bliskiego Wschodu. Jest jednym z najlepszych na świecie fotografów podwodnych mody. Otrzymał unikalną nagrodę na konkursie fotograficznym HIPA w Dubaju w 2017 r. W 2019 roku w Sharjah (UAE) został nagrodzony fotograficznym Oscarem, w 2018 roku otrzymał brązowy medal w „Worlds TOP 10 Fashion Photo Contest” na One Eyeland, a także wiele innych nagród i wyróżnień na całym świecie. Dwukrotnie wykonywał sesje podwodne w polskiej edycji Top Model. Ma za sobą ponad 100 podwodnych sesji komercyjnych dla wielu znanych osób i firm na całym świecie. Jego zmysł artystyczny i praktyka w fotografii fashion pozwoliła mu na wyrobienie sobie indywidualnego stylu w fotografii ślubnej, którą z powodzeniem wykonuje w Polsce i na całym świecie od ponad 15 lat.

Andrzej Grudzień

Rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych. Andrzej Grudzień swój projekt artystyczny „Przewidoczni” prezentował w 2011 roku na indywidualnej wystawie w Warszawie. Od tego czasu brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Więcej w kategorii: Wywiady

Wywiady

Zieniu: „Raz na jakiś czas warto się rozejrzeć, czy idziemy w dobrą stronę” [wywiad]

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco