Testy

Obiektyw Sigma 105 mm f/2.8 DG DN MACRO ART zabierze was w świat fotografii makro

Damian Popławski / 30.03.2021Sigma 105 mm f/2.8 DG DN MACRO ART to pierwszy obiektyw makro z serii DG DN, zaprojektowany specjalnie do aparatów bezlusterkowych. Czy jest tak dobry, jak podaje specyfikacja?

Obiektyw Sigma 105 mm f/2.8 DG DN Macro Art to pełnoklatkowy obiektyw do bezlusterkowców, która umożliwia fotografowanie z odwzorowaniem 1:1. Jest dostępny z mocowaniami L (korpusy Leica i Panasonic) oraz mocowaniem Sony E, który właśnie wpadł w moje ręce. To właśnie w tym systemie do tej pory wybór szkieł makro był bardzo mały, dlatego nowa Sigma to strzał w dziesiątkę. Nowy obiektyw ma wymiary 74 × 134 mm i waży 715 g. Średnica mocowania filtrów wynosi 62 mm. Sigma 105 mm f/2.8 DG DN MACRO ART Sony E ma gwarantować najwyższe osiągi zarówno pod kątem jakości obrazu, jak i doskonałej jakości wykonania.

Sigma 105 mm f/2.8 DG DN MACRO ART – test

Sigma 105 mm f/2.8 DG DN MACRO ART

Sigma 105 mm f/2.8 DG DN MACRO ART

Sprawdź cenę
Fotoforma

Damian Popławski

Filmowiec, samouk, który rzucił pracę w korporacji, aby zajmować się tym, co kocha — produkcją filmową i fotografią. Właściciel założonego w 2013 roku studia Pop Art Media, z portfolio przekraczającym już 300 realizacji filmowych dla czołowych brandów z całego świata. Miłośnik Islandii, podróży z kamerą oraz wszystkiego co związane z filmem i fotografią. Ambasador sklepu Fotoforma. „Filmy to coś, czym będę się zajmował do końca życia” - Damian Popławski, Filmowiec / Pop Art Media

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

Zabrałem DJI Action 2 na rower w góry. Praktyczny test nowej kamery sportowej

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco